Mutlaka görmeniz gereken 8 bahçe salıncağı modeli | homify

Mutlaka görmeniz gereken 8 bahçe salıncağı modeli

Meral Eser Meral Eser
zymara und loitzenbauer architekten bda
Loading admin actions …

Salıncak keyfinin adeta yaşı yoktur. Küçük büyük demeden her yaştan kesimin ilgisini cezbedecek bahçe salıncakları yaşamı renklendiriyor ve bahçe dekorları için ilham veriyor. Bu yazımızda bahçeleriniz için ilham verecek salıncak modellerini bir araya getirdik. Akşam keyfini içeceklerinizi yudumlarken havadar bir alanda sohbet ederek geçirmek isteyenlere bahçe dekorlarına alternatif bir fikir: bahçe salıncakları. Tek kişilik ya da birkaç kişilik salıncak modellerini, bahçenizde ya da verandanızda uygun olan bir oturma alanı için tercih edebilirsiniz. Bahçe salıncakları için alternatif fikirler verecek örneklerimizi gözden geçirmeye başlayalım.

1. Eğim verilebilen modeller

Paşa Metal Bahçe Salıncağı ERİNÖZ OUTDOOR FURNITURE BahçeSalıncak & Oyuncaklar
ERİNÖZ OUTDOOR FURNITURE

Paşa Metal Bahçe Salıncağı

ERİNÖZ OUTDOOR FURNITURE

Güneşli bir havanın keyfini çıkarırken salıncak keyfi ile bahçenize renk katmak istiyorsanız Türkiye'den bir ürün modelleri ile alternatifleri gözden geçirebilirsiniz. Her bahçeye yakışacak üç kişilik salıncak modeli ile bahçenizi güzelleştirmek ve keyifli hale getirmek mümkün. Eğim verilebilen modeller ise arkanıza yaslanıp salıncak keyfini çıkarmanızı sağlar. Bahçelerin yanı sıra teras ya da kış bahçeleri için de alternatif olarak kullanabilirsiniz.

2. Sade ama şık: Kırsal stil

Bahçe ve verandalarınız için sade ama fonksiyonel özellikler taşıyan bir salıncak modeline ne dersiniz? Tavana monte zinciriyle beyaz ahşap bir salıncak modeli yine her eve yakışacak cinsten. Country stil sıcak bir atmosfer oluşturmak isteyenler için natürel dokular ağırlıklı kullanılabilir. Burada gördüğünüz beyaz salıncak ve döşeme zemini ahşaptan yapılıyor ve duvar dekorları için kırmızı tuğla duvar kullanılmış.

3. Havadar ve keyifli

Çok sıcak olmayan aylarda güneşin keyfini çıkarmak ve havadar bir alanda dingin saatler geçirmek için ideal bir manzara. Göl manzarası eşliğinde müstakil bir konut manzarasına sahip olmasanız da, bahçenizin tazelik ve canlılık katan atmosferiyle salıncağınızı kurabilirsiniz. Sundurma çatı ile ekstra teras ya da veranda alanı oluşturabilir, salıncak keyfi için uygun bir alan dizayn edebilirsiniz.

4. Ferah ve kullanışlı

BELDE 934 FANTASY SALINCAK Belde Garden BahçeSalıncak & Oyuncaklar
Belde Garden

BELDE 934 FANTASY SALINCAK

Belde Garden

Hem estetik unsurlar taşıyan hem de fonksiyonelliğiyle her bahçeye yakışacak bir salıncak modeli daha. Üç parçalı özel dizayn edilen minderleri ile kolaylıkla yıkanabilir ya da değiştirilebilir parçaları mevcut. Hem kullanışlı hem de rahat. Şık ve konfor sunan bir bahçe için üç kişilik şık bir bahçe salıncağı. Ayrıca isteğe göre farklı renk ve desenlerde temin edilebilir.

5. Tek kişilik salıncak modeli

Dingin bir atmosfer oluşturmak, günün stres ve yoğunluğunun ardından köşenize çekilebileceğiniz tek kişilik bir salıncak. Gün batımını seyretmek, kitabınızı okumak ya da içeceğinizi yudumlamak ve dingin atmosferin keyfini çıkarmak isteyenler için.

6. Veranda ve teraslar için

Ahşap tavan kirişlerine monte edilen salıncak askısı son derece şık, konforlu ve rahat bir sallanan koltuk modeli dizayn edilmesini sağlıyor. Oturma alanları için alternatif bir fikir olarak değerlendirilebilen bu modelde daha rahat oturma alanları için uygun yastıklar ve minderlerle desteklendirilebilir.

7. Eskitme salıncak

Eskitme salıncak YILDIZ HAMAKÇILIK BahçeSalıncak & Oyuncaklar
YILDIZ HAMAKÇILIK

Eskitme salıncak

YILDIZ HAMAKÇILIK

Dönemsel izler taşıyan bahçe mobilyaları ve salıncak modelleriyle bahçe dekorasyonunda fark yaratabilirsiniz. Eskitme salıncak modeli  natürel renk tonları ve estetik çizgiler taşıyan formuyla göze hitap ediyor. Bahçesinde natürel doku ve renklerin uyumunu kullanmak isteyenlerin ilgisini cezbedebilir.

8. Dört kişilik yatarlı bahçe salıncağı

4 Kişilik Yatarlı Bahçe Salıncağı ERİNÖZ OUTDOOR FURNITURE BahçeMobilyalar
ERİNÖZ OUTDOOR FURNITURE

4 Kişilik Yatarlı Bahçe Salıncağı

ERİNÖZ OUTDOOR FURNITURE

Farklı doku, renk ve desenleri ile temin edebileceğiniz salıncak modelleri konfor sunan özellikleri ile her ihtiyaca hitap ediyor. Rahatlık ve konfor arayanlara koltuk konforu sunan modeller bulunabileceği gibi, arkasına yaslanmak ve dingin atmosferin keyfini çıkarmak isteyenler için kullanışlı modeller mevcut. Bahçe ürünleri için ayrıca homify'da şık alternatifler bulabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Bu 19 bahçeyi gördükten sonra siz de kendi bahçenizi yenilemek isteyeceksiniz!’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu örnekleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!