Orijinal fikirlerle evinizdeki alanı daha iyi kullanın: 6 örnek fotoğraf! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Orijinal fikirlerle evinizdeki alanı daha iyi kullanın: 6 örnek fotoğraf!

Meral Eser Meral Eser
Modern Mutfak homify Modern
Loading admin actions …

Apartmanlar, metrekare bakımından çok geniş alanlar sunmayabilir. Buna nazaran küçük evlerde yaşayanlar için akılcı çözümlerle derinlik kazandırmak mümkündür. Zemin alanını tasarruf edecek şekilde elverişli kullanmak önemlidir. Depolama sistemleri için dolaplar dizayn edebilir, depolama ihtiyaçlarını zemin alanında yer açacak şekilde tasarlayarak çözebilirsiniz. Döşeme zemini alanından yer kazanmak için dikey düzlemde depolama alanları tasarlayarak döşeme zemini alanından tasarruf edebilirsiniz. Ferah ve iç açıcı bir atmosfer oluşturmak için, renk ve desen ilişkileri ile ışıklandırma unsurlarına mutlaka göz atın. Orijinal fikirlerle evinizde zemin alanı tasarrufu yapmanızı sağlayacak 6 örnek fotoğrafı bir araya getirdik, ilham veren fikirler bulabilirsiniz.

Yatak altı depolama

Main space Eklektik Yatak Odası paola bagna Eklektik
paola bagna

Main space

paola bagna

Yatak altı kullanılmayan boşlukları depolama ihtiyacını muntazam karşılayacak şekilde dizayn edebilirsiniz. Nevresimlerden battaniye ve yastıklara, günlük kullanım ihtiyaçlarını yatak altı çekmecelerinde muhafaza edebilirsiniz. Koridor girişi boyunca duvar hatlarını belirleyen ve yerden tavana uzanabilen dolap sistemlerini kullanım ihtiyacına göre modüler sistemlerle dizayn edebilirsiniz. Böylelikle döşeme zemini alanından tasarruf edebilirsiniz.

Merdiven altı çözümleri

Manhattan Micro-Loft Modern Koridor, Hol & Merdivenler Specht Architects Modern
Specht Architects

Manhattan Micro-Loft

Specht Architects

Merdiven altı ölü alanları işlevsel amaçlı dizayn edebilirsiniz. Burada görülen beyaz çekmece ve dolap kapakları kapandığında pürüzsüz bir beyaz zemin oluşuyor. Böylelikle depolama ihtiyacını karşılayan gizli çekmeceler dizayn ederek, beyaz bir duvar gibi muntazam bir görünüm sağlayabilirsiniz. Merdiven basamaklarında uygulanan kaplamalarla kontrast oluşturan dolap kapakları tercih edilerek dinamik bir atmosfer yakalanabilir.

Tezgâhlar için alternatifler

Mutfaklar, birçok mutfak eşyası, gereçler, elektrikli aletler ve ıvır zıvırın depolandığı yerdir. Dolayısıyla mutfak düzeni oluşturmak için işlerinizi kolaylaştıracak raflar dizayn etmek, gereçleri asabileceğiniz platformlar oluşturmak isteyebilirsiniz. Tezgâh üzerinde kalabalık oluşturacak ve mutfak gereçlerini asmanızı sağlayacak bir dekor oluşturmaya ne dersiniz? Ferforjelerden, paslanmaz çelik malzemelere benzer aparatlar dizayn edebilir, mutfak tezgâhı alanından tasarruf edebilirsiniz.

Gömme dolaplar

Pamela Kilcoyne - Homify: modern tarz , Modern
Pamela Kilcoyne – Homify

Elfa und Lumi exhibition in furniture showroom Möbel Inhofer

Pamela Kilcoyne - Homify

Yatak odaları ya da giyinme alanları için gömme dolaplar pratik çözümler arasında yer alır. Gömme dolaplar için sürgülü kapak sistemleri ile geniş açıklıkları kapatabilir, ferah ve kullanışlı depolama alanları dizayn edebilirsiniz. Gömme dolaplar için kullanım ihtiyacına göre depolanacak malzemelere göre derinlik ve yükseklik belirlenebilir. Özellikle küçük ve dar odalar için döşeme zemininden tavana uzanan gömme dolap sistemlerini kullanmaları tavsiye edilir.

Ayna kapaklı duvara monte dolap

My Italian Living: modern tarz , Modern
My Italian Living

'Welcome' Contemporary hallway shoe storage with mirror by Birex

My Italian Living

Duvara monte bir ayakkabılık ile döşeme zemini alanından tasarruf edebilirsiniz. Aynalar bir evin daha geniş ve ferah görünmesini sağlar. Dar koridorlarda kullanacağınız mobilyaların kapladığı alandan tasarruf etmek için duvar rafları ya da dolap sistemlerini değerlendirebilirsiniz. Ayna kapaklı ayakkabılık ile daha geniş ve ferah bir koridor dizayn edebilir, aynı zamanda evin girişindeki ayna ihtiyacını bu vasıtayla karşılayabilirsiniz.

Paravan niteliği taşıyan açık raf sistemleri

Modern Mutfak homify Modern

Raf sistemlerini kullanarak ihtiyaca göre mutfak alanlarını bir paravan gibi görevlerine göre ayırabilirsiniz. Depolama ijtiyacını karşılayacak duvar raflarına alternatif olarak açık raf sistemlerini çelik profillerden ya da ahşaptan üretebilir, uygulanacağı alan ölçülerine göre ebatlarını belirleyebilirsiniz. Daha ferah ve iç açıcı bir bölme oluşmasını sağlamak için açık raf sistemlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca, homify'da marangozlar tarafından dizayn edilen farklı stil ve tarzda birçok örnek bulabilir, ilham alabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Türk evlerinden iddiasız ama rahat dekorasyon örnekleri' yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu önerileri siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!