Hem pratik hem orijinal: Aklınıza gelmeyecek 10 ev fikri | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Hem pratik hem orijinal: Aklınıza gelmeyecek 10 ev fikri

umit atdağ umit atdağ
Alım Mobilya – Compact Ranza Serisi: minimalist tarz , Minimalist
Loading admin actions …

Her ev modeli için değişik ve evin yapısı ile uyumlu dekorasyon fikri olsa da evinize pratiklik kazandıracak size konforlu ve kaliteli bir yaşam ortamı sunacak fikir sayısı oldukça azdır. Mutfak yaşamında oturma odasında kısacası evin her alanında size pratiklik kazandıracak aynı zamanda evinizin zarafetine katkı sunacak dekorasyon fikirleri ile evinizde harika işler çıkarabilirsiniz. Fonksiyonelliğin yanı sıra daha az yer işgal eden bu fikirler ile kendinize farklı bir dünya oluşturabilirsiniz. Evinizin geniş olması veya küçük olması  yapacağınız dekorasyonun zarafetini etkilerken dekorasyon içinde tercih edeceğiniz pratik fikirler size mükemmel bir ev ortamı yaratma fırsatı verecektir. Homify alternatif pratik fikirler sayfasında yer alan bu örnekleri inceleyebilir, sayfamızı ziyaret ederek evinizde hayranlık uyandıracak akıllı dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Niş yaşam alanları

Evinizde yeterli alan yoksa yaşam alanları için pencere önlerinde yer alan boşlukları kullanabilir veya bu boş alanları özel bir dekorasyon ile yaşam alanlarına entegre edebilirsiniz. Örnek uygulama da olduğu gibi evinizin daha fazla alana sahip olması için pencere önlerini kullanabilirsiniz.

Niş aksesuar alanları

Belkıs Apartment Modern Oturma Odası f12 Photography Modern
f12 Photography

Belkıs Apartment

f12 Photography

Evinizde özellikle oturma odası gibi alanlarda aksesuar alanları yoksa resimde yer alan niş alanların benzerini oluşturabilir,  niş aksesuar alanları ile kendinize mükemmel süs alanları inşa edebilirsiniz. Yapacağınız nişler size ve evinize çok şey kazandıracaktır.

İşlevsel mobilyalar

Genç odası ve küçük evlerde işlevsel mobilyalar hayati öneme sahiptir. Bu örnekte olduğu gibi  akıllı bir tasarıma sahip yatak aynı zamanda ekstra muhafaza alanı ve kitaplık olarak da görev yapabilir. Bu yatak tasarımı ile minimal alandan maksimum verim elde edebilirsiniz.

Askı avizeler

Evinizde canlı bitkilere yer vermek istiyorsanız yer kaplamayacak bir fikir olan avizeleri kullanabilirsiniz. Çelik halat ile sarkıtma yaparak avize etrafına yerleştireceğiniz canlı bitkiler evinizin doğallığını pekiştirecek ve yer işgal etmeyecektir.

Yatak başlığı

Alım Mobilya – Compact Sport Triple  Ranza: minimalist tarz , Minimalist
Alım Mobilya

Compact Sport Triple Ranza

Alım Mobilya

Evinizde yer alan yatakların başlıklarını kitaplık ve benzeri tasarımlar ile zenginleştirebilirsiniz. Yatak başlığı kitaplıkları evinizde ekstra bir kitaplık almanızı önleyecek ve yatarken kitap okuma alışkanlığınıza katkı sunacaktır. Kitaplıklar her oda da odaya canlılık kazandıran aksesuarlar olduğu için yatak odanızda da dekorasyonunuza renk katacaktır.

Dolap aparatları

Elbiselerinizi sakladığınız dolapların iç aparatlarında değişiklikler yaparak pratik bir kullanım sağlayabilirsiniz. Resimde yer alan askı modeli ile dolap içinde olan elbiselerin tamamını dışarı çıkarabilir daha aydınlık bir alanda seçim yapabilir ve yerleetirebilirsiniz.

Mutfak dolapları

simplehuman: modern tarz , Modern
simplehuman

50.2cm pull-out organiser

simplehuman

Elbise dolaplarında yaptığınız işlemin aynısını mutfak dolaplarında da yapabilirsiniz. Mutfak dolapları içinde  kayar tablalar ile tüm araç gereçlere aynı anda ulaşabilir veya yerleştirme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Özellikle yıkanmış olan mutfak eşyalarını yerleştirirken daha az enerji harcamış olacaksınız.

Mutfak adaları

Mutfak içinde yer alan mutfak adaları her zaman size fonksiyonellik sunar. Mutfak adaları ön tarafı resimdeki gibi kitaplık ve süs eşyalarının yer aldığı teşhir alanı  arka tarafı ise  mutfak araç ve gereçlerinin yerleştirildiği muhafaza alanı olarak kullanılabilir.

Yapay şömine

Evinizde yer alan soba için özel bir alan yapabilir ve sobanın ortada kalmasını önleyebilirsiniz. Örnek soba tasarımından yararlanabilir ve sobayı gizleyerek evinizde geçmiş dönemlerdeki gibi yapay bir şömine ortamı oluşturabilirsiniz. Benzer tasarımla niş alanları oluşturarak evinizi daha özel bir ev haline getirebilirsiniz.

Çocuk odası

Özellikle çocuk ve genç odalarında bu tasarımı yaparak az alandan maksimum verim elde edebilirsiniz. Odanın her alanından faydalanmanızı sağlayacak bu tasarım ile tüm eşyalarınızı aynı alanda muhafaza etme imkanına sahip oluyorsunuz.

Siz hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!