Idea Interior:  tarz

En güzel mutfak dekorasyon örnekleri: 6 şahane fotoğraf!

Meral Eser Meral Eser
Google+
Loading admin actions …

Mutfaklar, kültürlerin yansımalarını lezzet farklarıyla gördüğümüz ortak yaşam alanlarından biridir. Evin sıklıkla kullanılan alanlarından biri olan mutfaklar; birçok eşya, gereç, mutfak aletleri ve ıvır zıvırın depolandığı alanlardır. Mutfak tezgâhları için ayrılan alan ebatlarına göre duvar rafları ve dolap sistemleriyle ekstra zemin alanı tasarrufu sağlanır. Şehir yaşamını tercih edenler için apartmanlar metrekare bakımından küçük mutfaklar sunabilir. Buna nazaran mutfak dekorasyonunu hem estetik hem de işlevsel açıdan daha kullanışlı hale getirecek akılcı çözümler mevcut. Daha fazla beklemeden sizler için derlediğimiz 6 şahane mutfak örneğini yakından tanımaya başlayalım!

Beyaz ve gümüş rengi uyumu

Beyazın zarafetini yansıtan ve yalın çizgiler taşıyan bu mutfak, modern çizgisiyle tam donanımlı döşenmiş. Minimalist yaklaşımla beyazlara bürünen şık bir mutfak dizayn edebilir, mutfak dekorasyonunda fark yaratabilirsiniz. Mutfak düzeni oluşturmak ve daha ferah bir atmosfere sahip olmak için mutfak dolaplarıyla duvar ve tavan zemini kaplamalarını benzer renk tonlarında tercih edebilirsiniz. Böylelikle olduğundan daha geniş ve ferah bir mutfak görünümüne kavuşacaktır.

Mavinin albenisi!

Beyaz mutfak dolaplarıyla mavi duvar dekorlarının muntazam uyum sağladığı bu mutfak, renklerin cazibesinden faydalanmak isteyenlere ilham verebilir. Ayrıca huzur veren bir atmosfer oluşturmak için pastel renk tonlarını tercih edebilir, mutfak dizaynı için işlemlere başlamadan önce uygulanacak stile göre belirlediğiniz renk paletiyle ahenk yakalayabilirsiniz. 

İşlevsel unsurlarla duvar dekorları

İşlevsel duvar dekorları ile mutfak tezgâhlarında alan tasarrufu sağlayabilirsiniz. Mutfak tezgâhları için ayrılan alanda, mutfak işlerinizi kolaylıkla halletmeniz açısından duvar rafları işlevsel açıdan kupalardan mutfak gereçlerine depolama ihtiyacını karşılayacaktır. Askılık sistemleri ya da mıknatıslı duvar dekorları çözümleri ilginizi çekebilir. Mutfak duvarlarınızı fonksiyonel açıdan değerlendirmek için alternatif çözümleri araştırabilir, mutfağınıza en uygun duvar dekoru çözümlerini değerlendirebilirsiniz.

Cam panel kaplama

Uygulanacak stile göre kullanım ihtiyacına göre cam panel kaplama türleri, farklı renkler ve desenlerde temin edilebiliyor. Modern çizgiler taşıyan mutfak dekorasyonunda fark yaratan bu modellerle mutfağınızın atmosferini değiştirebilirsiniz. Yekpare bir duvar zemini kaplaması açısından hem temizliği kolay hem de uzun vadede ekstra derz temizliği işi çıkarmaz. 800 derece fırınlanmış temperli cam paneller, ısıya ve darbelere karşı dayanıklıdır. Çizilmelere karşı bir bütünden oluşan cam panel kaplamalarla doğadan motifler ya da bitki formları gibi natürel öğeleri duvarlarınıza taşıyabilirsiniz. Daha ferah ve iç açıcı bir mutfak atmosferi oluşturmak isteyenlere alternatif bir dekor olabilir.

Göz alıcı mutfak dolapları

Sadece mutfak dolaplarını değiştirerek bir mutfağın atmosferini değiştirmek mümkün. Ayrıca şık ve özenle tasarlanmış bir mutfak için, ışıklandırma unsurlarına dikkat edin. Doğru ve ölçülü ışıklandırma unsurlarıyla daha ferah ve iç açıcı bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Arzuya göre farklı stil ve tarzlarda mutfak dolapları kaplamalarını zengin renk ve doku alternatifleriyle değerlendirebilir, parlak zeminlerle pırıl pırıl bir mutfak dekore edebilirsiniz.

Çok amaçlı çözümler

Mutfak adası ve bar alanı olarak kullanılabilen çok amaçlı mutfak çözümleri değerlendirebilirsiniz. Çok fazla alan israfına gerek kalmadan, hem mutfak işlerinizi yapabileceğiniz hem de konuğunuzla sohbetten ayrılmayacağınız bir mutfak düzeni oluşturabilirsiniz. Ahşabın modern yorumuyla yalın çizgiler taşıyan mutfak dolaplarının yanı sıra kontrast renklere yer verilmiş. Ayrıca, homify'da mutfak planlayıcıları tarafından dizayn edilen birçok farklı stil ve tarzda mutfak modeli bulabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Mutfak tezgahı için farklı stillerde 6 ideal fikir’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Siz hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!