Uçuk kaçık bir mutfak isteyenler için 18 örnek fotoğraf

nihal e. nihal e.
project a01 architects, ZT Gmbh Eklektik Mutfak
Loading admin actions …

Standart bir mutfak modelini her yerde bulabilirsiniz. Sıra dışı ve yaratıcı bir mutfak tasarımına rastlatmak ise daha zordur. Bugünkü yazımızda her biri farklı stile sahip 18 muhteşem mutfak modeli derledik. Örneklere bakarak siz de mutfakların ne kadar iddialı olabileceğini görebilirsiniz.

​1- Davlumbazdan kitaplık

İlk örnekte kırmızı beyaz ağırlıklı modern bir mutfak dizaynı görüyoruz. Dolapların orasında bulunan davlumbazın yanında kalan boşluklara mini raf eklenerek kitaplık olarak kullanılmış.

​2- Gelecekten gelen tasarım

Sırada öyle çağdaş bir mutfak modeli var ki adeta gelecekten gelmiş diyebiliriz. Kusursuz mutfağın oval hatları gelecekte sert köşelere mecbur kalmadığımızı gösteriyor.

​3- Çarpıcı duvarlar

Hakan Helvacıoğlu tasarımı bu mutfakta beyaz renkli modern mutfak ünitesini koyu tonlu duvar kağıdı tamamlıyor. Bu tezatlık çarpıcı bir mutfak örneği meydana getirmiş.

​4- Tropikal mutfak

En ilginç örneklerden biri de bu mutfak. Tropikal tarzda inşa edilmiş mutfak mimarisiyle orijinal olmayı başarıyor en başta. Tamamen doğal malzemeler ile de çarpıcı bir mutfak mümkün.

​5- Ezber bozan mutfak

Göz alıcı beyazlıkta ortamda mutfağın yıldızı hiç şüphesiz ada. Ahşabı andıran tonlara sahip ada ezber bozan formuyla kusursuz görünüyor. Bu tezgah isin sanat eseri dersek abartmış olmayız.

​6- Kitsch mutfak

Tuğla duvarlarla örülü mutfakta her bir parça eşsiz. Kenarları siyah beyaz hayvan desenli kırmızı buzdolabından tutun da antika fırına dek.

​7- Beyaz dalgalar

Geleceğe ait gibi duran bir diğer mutfak örneğinde deniz dalgalarını andıran beyaz tavan tasarımı hayranlık verici.

​8- Taşın cazibesi

Tüm duvarları yuvarlak taşlarla örülmüş bu mutfak örneği doğal malzemelerle gösterişli bir mutfak meydana getirmiş. Geleneksel şömine ve taş fırın mutfağa kişilik katıyor.

​9- Koyu tonlar

Ağırlıklı olarak beyaz mutfaklar görsek de koyu tonlara bürünen mutfaklar da bir o kadar iddialı.

​10- Muhteşem manzara

Kitchen with sliding rooflight to create open-air court Eldridge London Minimalist Mutfak
Eldridge London

Kitchen with sliding rooflight to create open-air court

Eldridge London

Ham beton duvarlı bu mutfak oldukça sade denebilir. Göze çarpan herhangi bir renk veya sıra dışı mobilya yok. Buna rağmen tavanın büyük bir kısmını kaplayan cam, mutfağı benzersiz hale getirmeyi başarmış.

​11- Oval mutfak

İçinde bakır ve altın pırıltılar olan bu geleneksel mutfak gösterişli dizaynı kadar mimarisiyle de orijinal. Oval hatlı mutfak duvarları ezber bozuyor.

​12- Sıra dışı

Pit house UID Modern Mutfak
UID

Pit house

UID
UID
UID

Uzak Doğulu mimarların elinden çıkma bu mutfak labirent gibi tasarımıyla algılarımızla oynuyor. Lavabonun hemen yanında çakıl taşlı bir bahçe mevcut.

​13- Parıltılı mutfak

Bir gece kulübünü andıran bu mutfak, kristal tavan süslemesiyle oldukça ışıltılı. Üçgen biçimindeki tabureler ise göz alıcı güzellikte.

​14- Klasiğin asaleti

Son derece lüks ve heybetli bu mutfak klasik stilde tasarlanmış en iddialı mutfaklardan biri.

​15- Beton tezgah

Ham beton kullanımının en başarılı örneklerinden birini gördüğümüz mutfak yaratıcılığın sınırlarını zorluyor. Cesur mutfakları sevenler için iyi bir alternatif. İki parçadan oluşan tezgahta iki adet lavabo mevcut.

​16- Göz alıcı beyazlık

Mekan Tasarımı Bilgece Tasarım Modern Mutfak
Bilgece Tasarım

Mekan Tasarımı

Bilgece Tasarım

Bilgece Tasarım imzalı bu mutfak yerli iç mimarların da çok başarılı işler yaptığını kanıtlar nitelikte. Göz alıcı bir beyazlığa bürünmüş mutfakta kırmızı tabureler ile mükemmel bir dokunuş.

​17- Ahşabın ahengi

Şimdiye dek modern, klasik, minimalist ve hatta tropikal tarzda mutfak örneklerini gördük. Doğal malzemelerle öne çıkan rustik mutfaklar diğer örnekler kadar eşsiz. Bu fotoğrafta ise ahşabın yaratıcı kullanıma dair çok başarılı bir çalışma var.

​18- Mutfakta bitkilerin yaratıcı kullanımı

Duvara monte altıgen şeklindeki ekiciler sayesinde mutfak onlar çiçek yetiştirmek mümkün.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Eviniz darsa bu fikirleri aynen uygulayın: Küçük evler için 21 çözüm!' başlığını okuyabilirsiniz.

Siz hangisini beğendiniz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!