Planlarıyla birlikte ilham verecek iki katlı 5 ev! | homify

Planlarıyla birlikte ilham verecek iki katlı 5 ev!

Meral Eser Meral Eser
Компания архитекторов Латышевых 'Мечты сбываются' Akdeniz Evler
Loading admin actions …

Yeni bir ev yaptırmak, kullanıcı ihtiyaçlarını muntazam sağladığında yaşam kalitesini arttırır ve kullanım kolaylıkları sağlar. Bir ev yaptırırken profesyonellerin günümüzde gerçekleştirdiği müstakil konut projelerini inceleyebilir ve planlarıyla birlikte işleyişler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızda planlarıyla birlikte ilham verecek 5 adet 2 katlı ev projesine yer verdik. İşte rüyaları süsleyen şahane evler ve kat planları!

- Malzeme seçenekleri

Modern Mimariyle Hafif Çelik Yapı Çalışmamız PRAMO PREFABRİCATED & STEEL Kırma çatı Demir/Çelik Bej
PRAMO PREFABRİCATED & STEEL

Modern Mimariyle Hafif Çelik Yapı Çalışmamız

PRAMO PREFABRİCATED & STEEL

Ama önce arazisine yaptırmak için iki katlı ev modelleri arasından seçim yapacak olan okurlarımız için malzeme seçeneklerinden biraz bahsedelim. Profesyonel mimarlar ve inşaat şirketleri bugünün teknolojik üretim araçları ile çok farklı ve modern iki katlı ev projeleri tasarlayabiliyorlar. Bunlardan biri de fabrikalarda imal edilen ve hızlı inşaat yöntemleri, dayanıklılık gibi özellikleriyle öne çıkan çelik evler.

- Ahşap doğallığı

Abant Villa Projesi Portakal mimarlik Modern Evler
Portakal mimarlik

Abant Villa Projesi

Portakal mimarlik

Bugün özellikle bağ evi olarak inşa edilen 2 katlı ev modelleri içinde en revaçta olan malzemelerden biri de tabii ki ahşap. Ahşap evler yüzyıllardır estetik stilleriyle mimari harikalar ortaya çıkarmayı başarıyor.


- Geleneksel malzemeler, yeni nesil inşaat teknikleri

Villa Çamlıca TAG DESIGN LAB Villa
TAG DESIGN LAB

Villa Çamlıca

TAG DESIGN LAB

Tabii ki prefabrik ve ahşap evler dışında da daha geleneksel malzeme ve tekniklerle inşa edilen çok modern iki katlı ev projeleri mevcut. Beton, taş gibi malzemelerle inşa edilen 2 katlı ev modelleri bugün oldukça geniş bir tasarım yelpazesine sahip. homify sayfalarındaki evler kategorisini tıklayarak bu örneklerin çok daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Şimdi gelelim sizin için seçtiğimiz beş 2 katlı ev modeline… Bakalım siz en çok hangisini beğeneceksiniz.

1. Muntazam bir cephe

Huzur veren atmosferiyle bahçe içinde bir müstakil konut projesi arayanlara, görmüş olduğunuz aile evi ilham verebilir. Geleneksel çizgiler taşıyan yapıda kiremit çatı örtüsü, zemin kat veranda alanı için saçakları örtecek şekilde muntazam dizayn ediliyor. Güneşli havalarda veranda keyfini konfor sunan teras mobilyalarıyla tamamlayarak huzur ve sükunetin keyfini çıkarabilirsiniz.

Zemin kat planı

Oturma odası ve diğer alanlarla ilişkilerin yanı sıra, veranda alanı ve giriş kapıları ile yerleşim planı burada gözlemlenebilir. Alanların metrekare bakımından mekanlara göre dağılımını ve toplam kapladığı zemin alanını bu planda inceleyebilirsiniz.

Normal kat planı

Küçük ama konfor sunan müstakil konut projesinde alanların mekanlara göre dağılımını gözlemleyebilirsiniz. Islak hacimler için döşeme zemini ayrıca taranırken, saçaklar için ince çizgilerle taranan alanları plan düzleminde gözlemleyebilirsiniz.

2. Çarpıcı ve göz alıcı bir cephe

Giydirme ahşap cephe kaplamaları ile cephe dizaynında fark yaratmaya ne dersiniz? Bünyesinde kapalı garaj alanı yer alan projede iç mekanları muntazam aydınlatacak ve ferah bir atmosfer sağlayacak geniş pencere açıklıkları mevcut.

Zemin kat planı

Uzman mimarların desteği ile konut projelerini daha konforlu ve bir ailenin ihtiyaçlarını muntazam karşılayacak şekilde dizayn etmek mümkün.

3. Muntazam ışıklandırma unsurları

Muntazam ışıklandırma unsurlarıyla sıcak bir atmosfer sağlanıyor. Hem çarpıcı hem de şık bir cephe dizaynında aydınlatma unsurlarının yeri ve önemini ön plana çıkaracak bir proje.

Zemin kat planı

İki araçlık oto için park alanı sağlayan bir garajı bünyesinde barındıran bu projede ise geniş teras alanları mevcut. Tefriş planı olarak adlandırılan mobilyaların kapladığı alanlar ve kullanımı belirlenen bu projede, aynı zamanda odaların en ve boy uzunluklarını inceleyebilir, metrekare hesaplarını yapabilirsiniz.

Normal kat planı

Sadece ıslak hacimlerin maviye boyandığı normal kat planında çalışma alanlarından oturma ve yatak odalarına tüm mekanları detaylı ölçülendirmeleriyle birlikte gözlemleyebilirsiniz.

4. Huzurlu ve güvenli

Çocuklu aileler için güvenlik esas alınan bir müstakil konut projesi birçok yönden avantaj sağlar. Son derece huzur veren bahçe atmosferiyle çocuklara geniş oyun alanları sunan ve hasır teras mobilyalarıyla konfor sağlayan bir konut. 

Zemin kat planı

Tek araçlık park alanı barındıran bu projede teras alanı oturma ihtiyacını muntazam şekilde karşıladığı gibi, zemin kat planında da oturma alanı ve yemek alanı kullanım ihtiyaçlarına göre kapı dizaynına gerek kalmadan ayrılıyor.

Normal kat planı

Ebeveyn yatak odası için ayrıca giyinme odası barındıran bu proje, diğerlerine nazaran daha küçük bir alana yerleşmesine rağmen tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını muntazam karşılayacak şekilde dizayn edilmiş.

5. Modern çizgiler

Yalın çizgilerle son derece modern bir cephe tasarımıyla dikkat çeken son konut projesi, kullanıcı bireylerin tüm ihtiyaçlarını muntazam karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir. Zemin kat ve normal kat projelerini inceleyelim.

Zemin kat planı

Oturma odası ile mutfak ilişkisi işlevsel unsurlar göz önüne alınarak planlanmış bu projede zemin kat alanı çok geniş bir alana yerleşmiyor. Alanlarla ilişkisi bakımından zemin kat planına göz atabilirsiniz.

Normal kat planı

Modern stil çizgilerle dizayn edilen müsakil konut projesinin toplam zemini görüldüğü gibi 72,65 metrekarelik bir alana yerleşiyor. Bu şahane projelerden hangi müstakil konut projesi ilginizi cezbediyor?

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Çağdaş ve konforlu: Ferah ve lüks bir daire!’ yazımız da ilginizi çekebilir.

- Daha fazlası için:

İki katlı ev modelleri ile ilgili daha fazla örnek görmek isterseniz bkz: İnşaat planlarıyla birlikte 10 şahane müstakil ev projesi

Her mutfak tipine ve her bütçeye uygun küçük mutfak adası örnekleri
Arrow navigation 3b3136b1
Siz hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!