U-Style design studio:  tarz Yatak Odası

Eklektik unsurlarla renkli bir aile evinden fotoğraflar

Meral Eser Meral Eser
Google+

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Eklektik stil, farklı stil öğeleri bir araya getirmenizi sağlar. Buna rağmen göz karmaşası oluşmaması açısından bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Farklı stil ve tarzlarda öğeleri bir renk paleti üzerinden bir araya getirerek uyum ve ahenk yakalamak mümkün. Göze hitap eden bir sonuç elde etmek için, dekorasyonda duvar ve döşeme zeminlerinden mobilyalara birçok faktör göz önüne alınmalıdır. Bu yazımızda belirgin renklerin ön plana çıktığı ferah ve şık bir aile evini yakından tanıyacağız. Canlı renklerin ahengini dekorasyona taşımayı tercih edenler bu daireyi çok sevecek!

Rengarenk bir oturma odası

Çok geniş bir alana yerleşen büyük bir ev olmamasına rağmen, konfor sunan unsurlarla son derece renkli ve sıcak bir atmosfer oluşturuluyor. Mobilyalar, duvar resimleri, tablolar ve dekoratif yastıklarla renk katan unsurlar muntazam uyumla bir araya geliyor. Cazip ve göz alıcı renklerin kullanımına olanak sağlayan duvar zemini kaplamalarında son derece yalın ve sade renkler tercih edilmiş. Konfor, rahatlık ve estetik unsurlar bir arada!

Yemek alanı

Oturma alanı ile mutfak alanı arasında kalan yemek alanı , kontrast renklerin yanı sıra klasik stil izler de barındıran mobilyalarla döşeniyor. Rahat ve konfor sunan bir koltuk renkli dekoratif yastıklarla dekore edilirken, yemek masası bir vazo içinde renkli çiçeklerle süsleniyor. Aydınlatma aksesuarlarına dikkat ederseniz, kullanım alanını odak alıyor, fakat ön plana çıkmayan ve tavan rengiyle bütünleşen nötr renklerle modern bir tasarıma sahip.

Renkli mutfak

İç açıcı mutfak dekorasyonunda koyu pembe tonlarını daha da ortaya çıkaracak açık zemin renkleriyle kırık beyaz mutfak dolapları dizayn edilmiş. Perdelerden dolap raflarına renklerin uyumu ve ahengi göz okşuyor. Mutfak fayanslarında hem renkleri ön plana çıkarmak hem de parlak yüzeylerle derinlik katan unsurlar yakalamak isteyenlere ilham verebilir.

Çocuk odası

Çocuk odası dekorasyonunda yine renklerin ahengi duvarlara hayat veriyor ve dekoratif yastıklarla şenlik havası oluşuyor. Renklerin cezbedici etkisi ve uyumlu tonlarının yanı sıra natürel ve nötr renklerle denge unsuru sağlanıyor. Tavan dekorundan duvarlara nötr renkler tercih edilerek, canlı renklerin ön plana çıkması sağlanıyor. Ayrıca, homify'da dekoratörler tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde proje bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

Ebeveyn yatak odası

Ebeveyn yatak odası dekorasyonunda klasik çizgilerden modern çizgilere, eklektik bir yaklaşımla huzur veren bir atmosfer oluşturulmuş. Klasik stil çizgiler taşıyan avize modeli nötr zemin renk tonuyla tercih edilerek ön plana çıkmıyor. Duvar renginde sarı tonlarıyla ahşabın sıcak tonları muntazam uyum sağlıyor. Yerden tavana uzanan raf ve dolap sistemleri ile oda alanı elverişli kullanılarak tasarruf sağlanıyor.

Ferah bir banyo

Geniş ayna ile derinlik katan unsurlar bir araya geliyor. Şık ışıklandırma unsurlarının yanı sıra ferah ve iç açıcı bir atmosfer oluşturacak açık renk tonları banyoda tercih ediliyor. Küçük dairelerde depolama ihtiyacını muntazam karşılayacak dolap ve çekmece sistemleri uygulanıyor. Dekoratif sepetlerle raflar muntazam dizayn edilirken, zemin alanından tasarruf etmeyi sağlayacak duvara monte dolap sistemleri de dizayn ediliyor.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Salonda uyumlu renkleri seçmek için Türkiye'den 6 örnek' yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu daire projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!