The Baked Tile Company :  tarz Banyo

Kır evlerinden ilham verici bölümler

Homify TR Homify TR
Google+

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Şehir hayatının yoğun koşturmacası, gürültüsü, trafiği ve daha başka pek çok stresli yönü ile bunaldığımız bir çağı yaşadığımız için, gerçek birer şehir insanı olanlarımız bile kır evlerine, daha doğrusu kır yaşamına büyük bir ilgi duyuyoruz. Hayatımızın hiçbir döneminde bir köyde bulunmamış, bir ineği, keçiyi, hele ki bir sansarı ya da tilkiyi yakından görmemiş bile olsak, köy yaşamı artık pek çoğumuz için son derece cazip bir hale geldi. Tam da bu yüzden belki de tarihte ilk kez İstanbul göç vermeye başladı bu yıl. Kendi çevremize de şöyle bir baktığımızda, tanıdığımız bildiğimiz insanların, arkadaşlarımızın kıra kaçış yolları aradığını görebiliriz. Belki de siz de bu kaçış için yol arayanlardan birisiniz. Kır hayatı her ne kadar takvim yapraklarından, dergi sayfalarından, Instragram fotoğraflarından görüldüğü kadar toz pembe olmasa da, kır evlerinin çoğumuzun yaşadığı apartman dairelerine kıyasla olağan üstü güzellikte olduğu da bir gerçek. Bu yazıda sizler için her biri tarzıyla ve şıklığıyla öne çıkan kır evlerinden derlenmiş çeşitli bölümleri bir araya getirdik. 

Kır evinin keyfi bahçede çıkar

Kır evleri estetik olarak çok şey vaat ediyor olsalar da, bir kır evi ancak bahçesiyle birlikte anılabilir. Yani bahçesi olmayan bir evin kır evi olması mümkün değildir. Çünkü aslında kır evi demek, doğayla, toprakla, bahçeyle ve bitkilerle iç içe bir yaşam demektir her şeyden önce. Tam da bu yüzden kır evinin keyfi en güzel bahçede çıkarılır. Verandanın hemen ön bölümündeki toprak alanda kurulmuş bu şık bahçe takımı, hem bu kır evinin güzelliğine doya doya bakmak, hem de doğanın tadını çıkarmak için ideal. Bu takım da tıpkı kır evinin kendisi gibi tamamen ahşap kullanılarak imal edilmiş. 

Modern ve fonksiyonel

Kır evleriyle ilgili yanlış bilinen şeylerin başında, modern bir dekorasyonla ve alıştığımız şehir tarzı fonksiyonellikle tezat oluşturdukları gelir. Oysa bir kır evini dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz, bu yönden başka herhangi bir evden farklı olmalarını gerektiren bir şey yoktur. Ancak kır evine uygun bir tarzı da koruyabilirseniz o zaman ortaya gerçekten şık ve özgün bir görüntü çıkacaktır. Tıpkı bu örnekte olduğu gibi. Modern hayatın tüm gereksinimlerine yanıt veren, şık ve pratik bir salon; ama aynı zamanda kır evi karakterini de yitirmemiş. Tek kelimeyle mükemmel.

Kaotik desenler içinde huzur

Kaotik bir tasarım insana huzur verebilir mi? Bu banyoya baktığımızda bunun mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Birbirinden çok farklı geometrik desenlerin bir araya geldiği zemin ve duvar kaplamasına rağmen, mavi ve beyazın hakim olduğu bu banyo, bir kır evine yakışacak nitelik ve nicelikteki huzuru sizlerden esirgemiyor.

Ahşabın her türlüsü

The Cotswold Company:  tarz Yatak Odası
The Cotswold Company

Oakland 4ft 6 Double Bed

The Cotswold Company

Birbirinden farklı ahşap malzemelerin uyum içinde kullanıldığı bu country tarzı yatak odası, ihtişamlı, görkemli ve çarpıcı gibi sıfatlarla yan yana gelmeyecektir hiç şüphesiz. Ancak sıcak, samimi ve keyifli bir odaysa aradığınız, o halde bu tarz, bu mobilyalar ve bu ortam sizi fazlasıyla mutlu edebilir

Rustik ahşabın muhteşem güzelliği

Pek çok bölümünde yaygın olarak ahşabın kullanıldığı bu modern kır evinin giriş bölümünde geri dönüştürülmüş kütüklerle yapılmış rustik bir ayakkabılık yer alıyor. Evin dokusuyla son derece uyumlu olan bu bölüm, aynı zamanda pratikliğiyle de bulunduğu yerin hakkını vermeyi başarıyor.

Bu kır evlerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!