yesHome: klasik tarz tarz Oturma Odası

Çağdaş cazibeyi birleştiren antik bir ev

umit atdağ umit atdağ
Loading admin actions …

Bu gün izleri çok şaşırtacak antik bir eve götürüyoruz. İç mekanı ve mimarisi ile sizleri büyüleyecek olan bu ev Yeshome firması tarafından hayata geçirilmiş. Yenileme projesi ile yola çıkılan ve Nola kentinde yer alan bu ev antik mimarisi ve modern tasarımı ile sizlere her dönemden ışık tutuyor. Çağdaş olduğu kadar  geleneksel çizgisini de bozmayan bu evi incelediğinizde hayranlık duyacak, renkleri ve kontrastını gördüğünüzde de  şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Homify yenilenmiş evler sayfasında yer alan ve modernliği kadar zarafeti ile de büyüleyen göz kamaştırıcı bu evi birlikte inceleyelim.

Sokak manzarası

Evin dışarıdan görünümü sanki  çok eski dönemlerde yer alan bir ev imajı yaratsa da modern bir görsele sahip olması bu yüzyıla ait olduğunu gösteriyor. Kemerli kapısı ve geniş iki kanatlı ahşa tasarıma sahip olan giriş alanı evin antik çağa ait olduğu izlenimi veriyor.

İç avlu

Mimari olarak geleneksellikten kopmamış olan bu ev  geniş ve ferah bir iç avluya sahip. Ana kapıdan girdikten sonra bloklara açılan geniş iç avlı insana kendini özgür hissettiriyor. Kemerli pencere yapıları evin ait olduğu çağı dışa vuruyor.

İç mekan mimarisi

Evin iç mekanına adım attığınızda karşınıza yine kemerli geçiş alanları ve geniş odalar çıkıyor. yaşam alanlarını olarak kullanılacak olan bu odalar beyaz renkleri ve zarafeti ile göz kamaştırdığı gibi ferah oluşu ile de insana huzur veriyor.

Ara bölmeler

Antik çağa ait olan bu ev modern dokunuşlar ile  farklı bir iç dizayna sahip olmuş. Ara bölmeler ile yapılan alan paylaşımı aynı zamanda evin geniş alanlarının farklı kullanım alanları oluşturmasını sağlamış. Ahşap zemin eve farklılık kazandırdığı gibi estetik açıdan da tamamlayıcı unsur olmuş.

Beyaz kapılar

Odalar arasında geçişlerde yer alan kapılar tasarımları ile göz dolduruyor. Geniş ve uzun olan kapı kanatları  odaların ne kadar geniş alanlar olduğu hakkında fikir verirken beyaz renkli olmaları da bütünlüğü sağlamış.

Modern şömine

Geniş salonun köşesine modern bir şömine tasarımı yapılmış. şömine geleneksel bir tarza sahip olsa da modern bir dokunuşla oldukça zarif ve şık bir şömine haline getirilmiş. Baca ve kenarlık beyaz renkleri ile göz kamaştırıcı duruyor.

Tavan ışıkları

Evin kemerli pencerelerinin geleneksel izlerinin yanında iç mekan tavan aydınlatmalarının modern yapısı evin bir sentez olduğunu gözler önüne seriyor. Modern asma tavan ve led aydınlatmalar evin oldukça şık ve zarif olmasını sağladığı gibi insanların da hayran kalmasını sağlıyor.

Özel tasarım

Tavan aydınlatması için özel bir tasarım yapılarak papatya armatür  içinde led aydınlatmalar yerleştirilmiş. Bu tasarım ışıl ışıl olan tavanın hayranlık uyandıran ve görsel olarak da evin en özel noktası olmasını sağlamış.

Çatı katı

Evin çatı katı alanı   geniş cam panellerin yer aldığı aydınlık ve ferah bir alan şeklinde dekore edilmiş. tasarımı yapılırken beyaz rengi en iyi şekilde yansıtacak tasarım yapılmış, teras ve çatı tarafına ışıklıklar yapılarak gün ışığını alan ve karanlıkta kalmayan bir çatı katı planı yapılmış.

Banyo

Banyo alanı diğer odaların aksine  koyu renk tercih edilerek dekore edilmiş. Beyaz fayansların  ve koyu gri rengin bir arada olduğu  banyo zıt renklerin ahengine sahip.

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!