Vivere lo Stile:  tarz Teras

Balkon masası nasıl seçilir? En güzel örnekler!

nihal e. nihal e.

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Oturma odası ya da mutfak için satın alacağımız masa modelini biliriz. Peki ya balkon masası? Balkona konacak masa nasıl olmalı diye hiç düşündünüz mü? Bu konuda kararsızlık yaşıyorsanız sizin için seçtiğimiz örneklere mutlaka göz atın.

​Geometrik ahşap masa

Deco Mimarlik – Özel Konut Tasarımı:  tarz Teras
Deco Mimarlik

Özel Konut Tasarımı

Deco Mimarlik

İlk masa örneğimiz sekizgen bir şekle sahip olup ahşaptan üretilmiş. Geometrik şeklinin yanı sıra ince şeritler halinde aralıklı bir yüzeye sahip. Bu örnekte balkon geniş olduğu için masa rahatlıkla kullanılabilir.

Cam yüzey

MAG Tasarım Mimarlık İnşaat Emlak San.ve Tic.Ltd.Şti. – TrioParkKonut Çorlu - Örnek Daire:  tarz Teras

İkinci örnekte kapalı bir balkon görüyoruz. Dört kişilik masa sandalye rattan modelde tercih edilmiş. Malzemenin pütürlü yüzeyinden ötürü üst kısma şeffaf bir cam eklenerek hem konfor hem şıklık sağlanmış.

​Büyük masa

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi – Ebru Erol Mimarlık Atölyesi:  tarz Teras
Ebru Erol Mimarlık Atölyesi

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi

Sırada son derece büyük bir balkon var. Alan bu kadar geniş olunca balkon masası da geri kalmamış. Kalın ahşaptan balkon masası tam 8 kişilik bir kapasiteye sahip. Bu masada yemek davetleri verilebilir.

​Örtü ile güzelleşen masa

Dağ başında taş bir evin balkonunu gördüğümüz fotoğrafta balkon masasını geleneksel örtüler süslüyor. Tekstil ürünleri sadece iç mekanda değil balkon masasında değerlendirilebilir.

​Servis masası

SESSO & DALANEZI:  tarz Teras
SESSO & DALANEZI

TUCURIVI | DECORADOS

SESSO & DALANEZI

Balkon masası da tıpkı iç mekanda olduğu diğer mobilyalara uyumlu olmalı ki kullanışlı olsun. Bu örnekte balkonda oturmak için bank kullanılmış. Masa ise ayak kısmı bank altına girebilen portatif bir model.

​Uzun masa

Balkonunuzun şekli ne olursa olsun her balkona özel bir masa modeli mutlaka vardır. Bu örnekte geniş ama dar balkon alanına uygun olarak uzun ama ince bir masa tercih edilmiş.

​Portatif masa

Özellikle küçük balkonlar için hayat kurtarıcı niteliğinde bu masa öyle pratik ki tek yapmanız gereken masası balkon parmaklığına asmak.

​Hasır ve tepsi

Eurekaa:  tarz Teras

Daha önce masa yüzeyi olarak cam kullanıldığını görmüştük. Bu örnekte yuvarlak hasıra bakır bir tepsi yerleştirilmiş. Zira bu tercih balkonun etnik tarzına daha uygun düşüyor.

​Desenli masa

Balkon masası sadece işlevsel değil aynı zamanda estetik de olabilir. Örneğin bu balkonda siyah beyaz ağırlıklı bir dekorasyon görüyoruz. Ortada bulunan yuvarlak masa ise desenli yüzeyiyle balkonun yıldızı haline gelmiş.

​Renkli masa

Zemininde çim içinde ağaç olan bu balkon adeta küçük bir cennet. Balkon masası da tıpkı balkonun kendisi gibi yeşil. Fakat neon yeşili ki böylece kendini fark ettirebiliyor.

​Duvara bitişik masa

Uzun ama dar balkonlar için tasarımcılar farklı mobilya çözümlerini sunuyorlar. Bu örnekte balkon korkuluğuna bitişik bir masa tasarlanarak alan uzunluğu avantaj haline geliyor.

​İlgi çekici ayaklar

Mevcut balkon alanına bağlı olarak çok büyük masalar sığdıramazsınız belki ama görsel açıdan ilgi çekici masalar bulabilirsiniz. Bu örnekte yuvarlak masanın zikzaklı ayağı dikkat çekiyor.

​Alçak masa

Balkonunuza tıpkı oturma odası gibi koltuk yerleştirecekseniz eğer yüksek bir masa kullanamazsınız. Bu örnekteki gibi alçak ama geniş bir sehpa işinizi görecektir.

​Alandan tasarruf

Yuvarlak masalar bu örnekteki gibi küçük bir yüzeye sahip olsalar dahi yuvarlak şeklinden ötürü az yer işgal ederler. Bu nedenle balkonlarda sıkça yuvarlak masa görürüz.

​Kütük masa

Luna Homestaging:  tarz Teras
Luna Homestaging

Balkon nachher

Luna Homestaging

Modern tasarımlı balkon masaları olduğu gibi tamamen doğal malzemelerden üretilme rustik masalar da mevcuttur. Bu örnekte kütükten yapılma küçük balkon masası görüyoruz.

​Çok amaçlı masa

ANCHOVI:  tarz Balkon, Veranda & Teras

Balkon korkuluğuna asılan bu portatif masa ek olarak küçük bir saksılık işlevi de görüyor.

​Ferforje masa

AgiDesign:  tarz Teras
AgiDesign

Apartament Novum

AgiDesign

Ferforje masa sandalye takımları hiç modası geçmeyen bir klasiktir. Bu balkonda da güzel bir örneğini görüyoruz.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Doğal taş kullanılan 14 büyüleyici banyo' başlığını okuyabilirsiniz.

Siz hangisini tercih ederdiniz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!