SOTO – ERENKOY RESIDENCE:  tarz Banyo

Erenköy'de Adalar manzaralı harika bir ev

Özlem K. Özlem K.

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

homify 360° sayfamızın bugünkü konuğu, rafine stiliyle dikkatlerimizi çeken şık bir daire. İstanbullu iç mimarlık firması Soto Lab tarafından gerçekleştirilmiş olan dekorasyon, ahşap ve mermer gibi doğal malzemelerin modern bir biçimde kullanımı ile öne çıkıyor. Toplam 270 metrekarelik bir alana sahip olan ve iki kat üzerinde yer alan konut, farklı hayat tarzlarına sahip iki ev arkadaşının kendi özel alanları olacak şekilde dekore edilmiş. 

Sıradışı mekanlar

SOTO – ERENKOY RESIDENCE:  tarz Oturma Odası
SOTO

ERENKOY RESIDENCE

SOTO

Adalar'un muhteşem manzarasına sahip bir apartmanın üst iki katındaki dubleks konut Erenköy'de konumlanıyor. Dairede kapsamlı bir yenileme çalışması yapılmış, bunun sonucunda da ortaya bol bol doğal gün ışığı alan, ferah mekanlar çıkmış. Fotoğrafta görmüş olduğumuz çatı katının her iki cephesinde de boydan boya pencereler bulunuyor, ayrıca çatı pencereleri ile de desteklenmiş.

Dekorasyonun son derece sofistike olduğunu söyleyebiliriz. Modern parçalar ile antik parçaların bir arada kullanıldığı eklektik bir oturma odası çalışması görüyoruz. Le Corbusie'nin ikonik tasarımı LC4 şezlong köşedeki yerini almış. Achille Castiglioni'nin 1962 tasarımı Arco Silver lamba da hemen arkasından yükseliyor. Aplikler, yuvarlak ayna ve dresuar da modern dönemi yanıstan parçalar. Bu açıdan pek az görünen sandalyeler ise antik görünümleri ile dikkat çekiyor.

Mermer ve ahşap

SOTO – ERENKOY RESIDENCE:  tarz Oturma Odası
SOTO

ERENKOY RESIDENCE

SOTO

Konutta hem zemin hem de yer yer duvar yüzeylerinde doğal malzemeler tercih edilmiş. Zemin Macar ceviz ağacından parke ile döşenmiş. Modern stildeki şöminede ise beyaz üzerine siyah deseni olan bir mermerin muhteşem uygulamasını görüyoruz. Şöminenin iki yanında mekana rustik bir hava kazandıran nişler içinde ahşap raflar var, bu rafların en alt kısımları odunluk olarak kullanılıyor. 

Eklektik tasarım

SOTO – ERENKOY RESIDENCE:  tarz Oturma Odası
SOTO

ERENKOY RESIDENCE

SOTO

Konutun eklektik bir stile sahip olduğundan bahsetmiştik. Bu fotoğrafta görmüş olduğumuz kombinasyon eklektik stile en güzel örnek. Midcentury modern dresuar, yine aynı dönemin modern parçaları olan yuvarlak ayna ve küre biçmindeki aplikler antik sandalyeler ile birlikte kullanılmış. 

İki kat

SOTO – ERENKOY RESIDENCE:  tarz Koridor ve Hol
SOTO

ERENKOY RESIDENCE

SOTO

Konutun dubleks çatı katı ve arada muhteşem ahşap zemin kaplamasına sahip bir merdiven bulunuyor. Merdivenin korkuluğu ise komple cam. Bu fotoğrafta, alt kattaki beyaz lambrileri de net bir biçimde görebiliyoruz. Konutun iki katı birbiriyle uyumlu olmakla birlikte, iki farklı zevke uygun olarak tasarlanmış.

Koridor

SOTO – ERENKOY RESIDENCE:  tarz Koridor ve Hol
SOTO

ERENKOY RESIDENCE

SOTO

Fotoğrafta üst kat koridorunu görüyoruz. Balıksırtı döşenmiş muhteşem ceviz parke bu mekanın yıldızı. 'Küçük evler için merdiven çözümleri' başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yatak odası

SOTO – ERENKOY RESIDENCE:  tarz Yatak Odası
SOTO

ERENKOY RESIDENCE

SOTO

Bu fotoğrafta ise yatak odalarından birini görmekteyiz. Konuta hakim olan doğal ahşap ve beyaz yüzey uyumu bu mekanda da kendini gösteriyor. Yatağın baş ucu kısmında, geniş bir board şeklide yatak başını görüyoruz. Komodin olarak siyah, modern parçalar kullanılmış. Yatak başının üstünde ise eski, siyah beyaz bir fotoğraf bulunuyor.

Banyo

SOTO – ERENKOY RESIDENCE:  tarz Banyo
SOTO

ERENKOY RESIDENCE

SOTO

Banyolardan bir tanesi komple mermer ile kaplanmış. Son dönemin en popüler kaplama malzemelerinden biri olan beyaz-gri mermer mekanlara hem lüks bir görünüm kazandırıyor hem de hijyenik hissi oluşturuyor. 

Diğer banyo

SOTO – ERENKOY RESIDENCE:  tarz Banyo
SOTO

ERENKOY RESIDENCE

SOTO

Diğer banyo ise oldukça farklı bir dekorasyona sahip. Duvarların alt yarısı beyaz renkli, üst yarısı ise palmiye desenli bir duvar kağıdı ile kaplanmış. Bu duvar kağıdı, mekana hem vintage bir atmosfer kazandırmış hem de son derece eğlenceli bir görüntü oluşmuş. 

Bu evi siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!