Tikkanen arquitetura:  tarz Evler

Tarihi dokusuyla hayran bırakan görkemli taş ev

nihal e. nihal e.

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Müstakil bir ev ya da apartman dairesi gibi ev örneklerine sayfalarımıza sıkça yer veriyoruz. Ancak bazen daha görkemli yapıları da merak ederiz. Bugün sizin için seçtiğimiz proje böyle bir ev. İtalya'nın muhteşem Toskana tepeleri arasında inşa edilmiş büyüleyici bir yapıyı inceleyeceğiz. Akdeniz tarzının tüm cazibesini taşıyan bu lüks evi gelin hep birlikte gezelim.

​Genel bakış

Toskana’da inşa edilmiş ev İtalya’nın geleneksel mimarisine uygun olarak yapılmış. Dış cephe ahşap kapı ve pencere ile kiremit kaplı çatının yanı sıra sıcak tonlarla romantik bir atmosfer sunan doğal taşlarla kaplıdır.

​Mimari özellikler

Brezilya'nın sömürge döneminde taş binalar çok yaygınlaşmıştır. Bu inşaat tekniği on altıncı yüzyılın ortalarında Brezilya'ya geldi yalnızca yerel taş kullanılarak daha da geliştirildi. Bu örnek de mimari açıdan Brezilya ve İtalya evlerinin karakteristik özelliklerini bir arada taşıyor. Bazı pencere ve kapıların kemeri ilgi çekici.

​Havuz

Evin ön kısmında bakımlı bir bahçe yer alırken arka kısmında devasa bir havuz bulunuyor. Toplam alanı 20 metrekare olan havuz dış mekan aydınlatma sistemi gece de kullanılabiliyor. Yine bu açıdan bakıldığında geniş bir avlu ve teras olduğu görülebilir.

​Yaşam alanı

Taş kemer açıklığı iç mekana karakter katan en önemli unsur. Ev hayli büyük olmakla birlikte yaşam alanı açık planlı tutulmuş. Arka planda yemek odası önde oturma odası bulunuyor. Nötr tonlarda koltuk takımı, toprak renkli zemini ve doğal malzemelerin dokusunu öne çıkarıyor. Mobilyalarda ağırlıklı olarak ahşap kullanılmış.

​Şömine

Üst katta yer alan bir başka oturma odası yine taş duvarı ile göz dolduruyor. Ortada bulunan klasik şömine binanın tarihi hissettiren bir unsur. Her iki duvara niş yapılarak antika kılıçlar sergilenmiş. Böyle bir yapı için tercih edilebilecek en iyi dekorasyon fikri diyebiliriz.

​Yemek odası

Yemek odasının dekorasyonunda rustik tarz klasik bir dokunuşla birleşiyor. Eşyaların yanı sıra tavanın yüksekliği, taş duvardaki desenli yuvarlak cam ve sanatsal tablolar yemek odasını görkemli kılan unsurlar. Avizenin lüks stili, zamansız mobilyalar için her şeyi tamamlıyor. Sonuç kusursuz ve heybetli.

​Mutfak

Bina hem dış cephe tasarımı hem dekorasyonuyla tarihi evlerin yaşanmışlık hissi veren dokusunu taşırken mutfak çok farklı bir manzaraya sahip. Mutfak dolapları salondaki koltuklar gibi nötr tonlarda. Ortada bulunan masa sandalye takımı ise country tarzında. Fakat bu ev için rustik veya klasik stil bir mutfak daha iyi giderdi.

​Teras

Her ne kadar mutfak modern tarzda olsa da terasa geleneksel fırın ve barbekü yapılmış. Oturmak için ise duvara bitişik granit bir bar ile geleneksel stili çağrıştıran ilgi çekici tabureler kullanılmış. Bu alan açık havada yemek pişirip manzaranın tadını çıkarmak için ideal görünüyor.

​Yatak odası

Binada pek çok yatak odası olmakla birlikte kemerli penceresinden güzel bir doğa manzarası gözüken iki yataklı bu odayı tercih ettik. Her odada olduğu gibi bu yatak odasında da duvarlardan biri taş. Zemin kaplaması da diğer odalarla aynı. Turuncu örtülü yataklar ferforjeden yapılmış ve bu evin ruhuna uygun bir seçim.

​Yatak odası II

Bir diğer yatak odası adeta diğeriyle aynı. Yine kemerli pencere, taş duvar, iki adet yatak ve duvarda bir resim. Bu defa yatak örtüleri sarı renkli. Yatak başı ise ferforje değil ahşap.

​Muhteşem manzara

Ev turumuzu devasa pencereleri sayesinde enfes Toskana Dağları’nı görebildiğimiz bu oda ile tamamlıyoruz. Yüksek duvarların büyük kısmını oluşturan pencereler ile manzara kesintisiz bir şekilde içeri yansıyor.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Özgün detaylarıyla öne çıkan şık bir villa' başlığını okuyabilirsiniz.

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!