Köy evinde yaşama hayali kuranlar için Türkiye'den 16 fotoğraf

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Köy evinde yaşama hayali kuranlar için Türkiye'den 16 fotoğraf

nihal e. nihal e.
İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK – REISDERE EVİ / RESTORASYON PROJESİ:  tarz Evler
Loading admin actions …

Şehir hayatından ve beton duvarlardan sıkıldıysanız eğer sizin seçtiğimiz köy evi fotoğraflarını mutlaka incelemelisiniz. Kimi müstakil kimi tatil amaçlı kullanılan evlerin her biri ülkemizde inşa edilmiş.

​1- Tomruk ev

Ankara’ya bağlı Altındağ ilçesine inşa edilmiş bu ev, Gözde Mobilya tarafından inşa edildi. Doğal taş zemini hariç ev tamamen tomruktan yapıldı. Doğal malzemeler köy evi hayali kuranlar için iyi bir alternatif.

​2- Kerpiç ev

Eco House Turkey tarafından Muğla’da inşa edilen bu ev tasarım itibariyle hem ucuz hem tasarruflu. İnşaat sürecinde insana ve doğaya zarar veren malzemeler kullanılmadığı için ek olarak çevre dostu.

​İç mekan

Kerpiç evin modern ve konforlu görünüyor. Arkada mutfak, önde şömine, solda masa ve sandalye, sağda kitaplık mevcut. Zemin kaplaması muşambadan olup oldukça koyu renkli.

​Oturma odası

Evin küçük fakat kullanışlı bir salonu var. Rahat bir kanepe ile sarı tekli koltuk ve üzeri örtü serili bir sehpa mevcut. Halı kullanılmamış. Aydınlatma olarak yuvarlak modern lambalar tercih edilmiş. Tıpkı modern evlerde olduğu gibi kerpiç evin de bahçeye bakan büyük cam kapıları var.

​3- Balayı evi

Yeni evli çiftlere balayını geçirmek için bir alternatif sunan iki katlı bu taş ev, doğal bir ortam içinde size pastoral bir huzur sunuyor.

​Mutfak

Evin mutfağı küçük olmakla birlikte oldukça kullanışlı. Mutfakta ahşap ağırlığı söz konusu. Tarz olarak ise niş ve aksesuarlarla geleneksel bir ambiyans yaratılmış.

​İç mekan

Mutfak doğrudan oturma odasına bakıyor. Bu alan evli çiftin ihtiyaç duyacağı her şeye sahip. Ortada iki kişilik bir yemek masası, şömine önünde iki adet koltuk, depolama için çok sayıda niş ve bir vestiyer. Kısacası kendinize ait bir evin tüm konforunu yaşayabiliyorsunuz.

​4- Ahşap ev

Ankara’da inşa edilmiş ahşap ev Kuğulu Orman Ürünleri imzasını taşıyor. İki adet verandaya sahip evin kırsal alanda yaşamak için oldukça uygun.

​Şömineli salon

Verandaya bakan pencereler zemine dek uzanıyor. Böylece ev güneş ışığından bolca yararlanıyor diyebiliriz. Salonda şömine mevcut. Eşyalar oldukça sade fakat eve uygun.

​Mutfak

Bir duvar boyunca uzanan mutfak ünitesi modern bir ekipmandan oluşuyor. Musluk hizasında pencere mevcut. Cam yüzeyli bir masa ile yemek sorunu hallediliyor. Mutfağın üzerinde bir asma kat görüyoruz. Burası yatak odası olarak değerlendirilebilir.

​5- Aral Çiftliği

Göz alıcı kırmızılıktaki ahşap kapısıyla çok sevimli görünen bu ev Bozcaada’da inşa edilmiş. Tatil amaçlı pansiyon olarak değerlendirilen çiftlik evleri, köy evi hasreti çekenler için güzel bir seçenek.

​Çift yatak

Evin iç kısmında iki adet yatak ile ortada küçük bir basamakla çıkılan banyo bulunuyor. Dekorasyon olarak sade fakat samimi bir ortam yaratılmış.

​Banyo

Banyo alanı nispeten geniş diyebiliriz. Kısacası bu çiftlikte hem geleneksel bir evde yaşamanın verdiği keyfi hissedebilir hem de günlük ihtiyaçlarınızı sorunsuz bir şekilde karşılayabilirsiniz.

​6- Tarihi taş ev

İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK – REISDERE EVİ / RESTORASYON PROJESİ:  tarz Evler
İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK

REISDERE EVİ / RESTORASYON PROJESİ

İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK

İzmir’de bulunan İbrahim Topal Yapı ve Mimarlık şirketi eski bir evi restore ederek gördüğünüz evi dizayn etmiş. Yenileme projesi kapsamında evin geleneksel ve kültürel dokusunun korunmasına özen gösterilerek elbette. Taş ev iki katlı olup oldukça geniştir.

​İç mekan

İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK – REISDERE EVİ / RESTORASYON PROJESİ:  tarz Mutfak
İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK

REISDERE EVİ / RESTORASYON PROJESİ

İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK

Evin mutfağı açık mutfak modeli olup oturma odasıyla iç içe bulunuyor. Mevcut alan öyle geniş ki mutfakla salon arasında epey mesafe var.

​Yatak odası

İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK – REISDERE  EVİ / RESTORASYON PROJESİ:  tarz Yatak Odası
İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK

REISDERE EVİ / RESTORASYON PROJESİ

İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK

İçinde tek kişilik iki yatak bulunan yatak odası geleneksel taş duvarları ve tavan kirişleriyle karakteristik bir mekan.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Alandan tasarruf etmek için mükemmel çözümler sunan 130 metrekarelik bir ev' başlığını okuyabilirsiniz.

Bu köy evi projelerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!