​Siyah-beyaz ağırlıklı çağdaş bir daire | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

​Siyah-beyaz ağırlıklı çağdaş bir daire

nihal e. nihal e.
Modern Oturma Odası SANSON ARCHITETTI Modern
Loading admin actions …

Bir ev satın almak hepimizin hayali. Bu nedenle hem sıfırdan ev inşa etmek hem de hazır bir daire satın almayı düşünenler için çeşitli ev projeleri tanıtıyoruz. Bugün sizin için seçtiğimiz proje ise modern bir apartman dairesi. Projede evin daha çok iç kısmını gezeceğiz. Zira iç mimarlar ev dekorasyonunu özenle tasarlamış. Eğer ilginizi çektiyse gelin daireyi beraber inceleyelim.

​Yaşam alanı

Dairede mutfak, yemek odası ve salon iç içe yer alıyor. Bu açık planlı yaşam sayesinde iç mekan olduğundan daha ferah hale gelmiş. Dekorasyonda siyah beyaz hakimiyeti var. Ek detaylarda geometrik şekiller öne çıkıyor. Mutfak, kapısız ve duvarsız olmasına rağmen daha derinlerde. Dolaplar tıpkı duvarlar gibi beyaz renkli. Böylece kesintisiz bir geçiş sağlanıyor. İç duvar ve tezgahta ise siyah rengi kullanılmış.

​Oturma odası

Oturma odasında L şeklinde büyük deri bir koltuk kullanılmış. Deri koltuklar her zaman modern ve şık göründüğü için daireye çok yakışmış. Koltuğun minderleri ve sehpası ise beyaz renkli. Zeminde siyah beyazın keskin geçişini yumuşatan ahşap parkeler var. Bu nedenle halı tercih edilmemiş. Yan duvarda beyaz duvarın içinde kaybolmuş televizyon seti mevcut. Salonun tavan tasarımı ilginç. Her ne kadar iç mekan açık planlı olsa da koyu zemin ile salon sınırları çizilmiş diyebiliriz.

​İç mekanda delikler

Evin dekorasyonunu özel kılan sebeplerden biri de iç mekandaki delikler. Mobilyalar ve siyah beyaz ikilisi daireyi modern hale getirmekle beraber duvar ve tavandaki delikler evi orijinal kılan asıl faktör diyebiliriz. Yemek odasının tavanında bulunan karışık hizalanmış dikdörtgen delikler ya da mutfakla oturma odası arasındaki duvar blokunda yer alan kare biçiminde küçük delikler gibi. Bunun dışında odalar arasındaki duvarlarda da çeşitli boşluklar mevcut. Örneğin koridorla televizyonun bulunduğu duvarda orta boyutlu bir pencere veya mutfakla salon arasındaki duvarda küçük boşluklar var.

​Yemek alanı

Mutfağın karşı hizasında yemek alanı bulunuyor. Salon ve mutfakta her şey siyah ve beyazken cam masası tamamlayan sandalyeler şaşırtıcı bir şekilde kırmızı renkli. Duvarda ise beyaz bir konsol ve tıpkı bir tablo genişliğinde pencere mevcut. Sağda ise şömineyi görüyoruz.

​Antre

Antre bembeyaz duvarlardan oluşuyor. Bu duvarlardan birinde yukarıda bahsettiğimiz delikler var. Kimisi pencere genişliğinde kimisi oldukça küçük deliklerden gün ışığı antreye yansıyarak dolaylı aydınlatma sağlanıyor. Bina kapısı ise siyah.

​Yatak odası

Daire turumuzla yatak odası ile devam ediyoruz. Burası da tıpkı yaşam alanı gibi siyah beyaz renklerinden oluşuyor. Yatak bembeyaz olup tavana dek devam eden beyaz bir panelle kaplanmış. Ayrıca panel üzerinde niş mevcut. Zemin oturma odası gibi ahşap parke ile kaplı. Fakat yatağın bulunduğu alan siyaha boyanmış. Tavanda da panelin etrafı siyah renkli. Yatağın bitiminde büyük bir konsol ve küçük bir televizyon yerleştirilmiş.

​Banyo

Dairede iki adet banyo var. İlkinde siyah-beyaz ikilisi yerine koyu ahşap tonları kullanılmış. Lavabo altına çekmece ve dolap, ayna arkasına raflık ve sağda dikey bir dolap ile bolca depolama alanı sağlanmış.

​Banyo II

İkinci banyonun tamamını değil, sadece özenle tasarlanmış lavabo bölümünü görüyoruz. Siyah renkli duvar kaplaması lavabonun beyazıyla güzel bir kontrast sağlamış. Lavabo oldukça geniş, duvar aynası da büyük. Ayna yansımasından karşıda bulunan küveti görebiliyoruz. Duvarda ise kırmızı mozaik taşlar bulunuyor.

​Dış cephe

Son olarak dairenin bulunduğu apartmanı sokaktan görüyoruz. İç mimarların dekorasyonda neden siyah-beyaz ikilisini tercih ettiğini dış cepheye bakınca anlamak çok kolay. Böylece evin için dış cephesini yansıtmış oluyor.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Güzel ve fonksiyonel seçeneklerle balkon kapatmanın 7 yolu' başlığını okuyabilirsiniz.

Bu apartman dairesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!