​Gardırop ve giysi odası için 12 işlevsel fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

​Gardırop ve giysi odası için 12 işlevsel fikir

nihal e. nihal e.
Sapere di Casa - Architetto Elena Di Sero Home Stager Endüstriyel
Loading admin actions …

Yatak odanız büyük ya da küçük olabilir, boyutları ne olursa olsun her odaya uygun bir gardırop mutlaka vardır. Bununla birlikte daha çok giyim eşyanız varsa bir giyinme odası çok elverişli olacaktır. Ancak çoğu evde ayrı bir giyinme odası yok. Yine de giysilerinizi yatak odanızdan ayırmak mümkün. Bugünkü yazımızda giysilerinize özel bir alan sunmak için 12 yaratıcı fikir sunduk. Sırayla okuyalım.

​1. Basit ve kullanışlı

İşte basit bir çözüm ile güzel ve işlevsel bir oda. Yatak odasının küçük bir kısmı bir giyinme kabinine dönüştürüldü. Karşılıklı duran iki adet kapaksız giysi dolabı, uzun bir boy aynası ve puf. Sonuç mükemmel. Açık tonlarla birlikte yatak odasına uyum da sağlıyor.

​2. Kalın perde

Gardırop için açık raflar ve askılar tercih etmek aradığınızı kolayca bulmanızı sağlar. Ancak rengarenk giyim eşyaları manzara olarak dekorasyonu bozabilir. Bu duruma çözüm olarak örnekte kalın kadife perde kullanılmış. Tüm duvarı kaplayan perdeleri çektiğiniz zaman karışık giysilerden de kurtulmuş oluyorsunuz.

​3. Tek başına oda

Modern Giyinme Odası homify Modern Ahşap Ahşap rengi

Sırada bir giysi odası var. Giysi değiştirirken rahatça oturabileceğiniz bir koltuk da dahil olmak üzere ihtiyacınız olan her şey var bu odada. Eğer evinizde geniş yer var ise giyinme odası yaptırmayı düşünün. Bu örnekte giysi odası doğrudan yatak odasına bağlı.

​4. Tül perde

Daha önce gardırobun kalın kadife perde ile yatak odasından ayrıldığını görmüştük. Bu örnekte ise tül perde kullanılmış. Dolap tercihi ise oldukça ilginç. Portatif raflık ve askılıktan oluşan dolap depolama ihtiyacını karşılamış görünüyor.

​5. Egzotik giriş

Büyük bir giysi odanız olmasa dahi yatak odanıza bağlı küçük bir kabin ile giysilerinizi rahatlıkla muhafaza edersiniz. Bu örnekte bir kişinin sığabileceği büyüklükte, egzotik bir şekle sahip geçiş yapılmış. Dekorasyon açısından da ilgi çekici gözüküyor.

​6. Niş içinde

  Bu örnekte gördüğümüz ev, geleneksel mimariye sahip eski bir binanın daireye dönüştürülmüş hali. Bu nedenle kemerli duvarlar öne çıkıyor. Odalar arasında duvar veya kapı yok. Yani yatak odası ve salon iç içe. Hal böyle olunca giysilerle karışık bir manzara yaratmamak için kıyafetler küçük bir geçit bulunan alçak tavanlı bir yerde muhafaza ediliyor.

​7. Yatağın arkasına

İç mekan tasarım ve Görselleştirme Modern Yatak Odası fatih beserek Modern
fatih beserek

İç mekan tasarım ve Görselleştirme

fatih beserek

Yatak odasında mevcut alanın büyük kısmını yatak kaplar ve genellikle ortada bulunur. Bu örnekte geniş odanın bir kısmı giysi kabini yapılmak istendiği için kalın bir ahşaptan duvar yapılarak giysi bölümü kamufle edilmiş. Sonuç gayet işlevsel.

​8. Sürgülü kapılar

Şimdiye dek iki adet perde çözümü görsek de daha modern alternatifler de var elbette. Örneğin resimdeki gibi sürgülü kapılar. Kapıları çektiğiniz anda yatak odanız düzenli ve tertipli.

​9. Çağdaş tasarım

Yatak odanız küçükse yatak için daha az alan seçebilir ve dolabın yerleştirilmesi için birkaç metrekare daha fazla alan elde edebilirsiniz. Örnekte küçük bir kabin şeklinde giysi dolabı açık rafları sayesinde gayet kullanışlı. Arka kısımda duvara monte masa mevcut.

​10. Geniş alan

Sırada en geniş giysi odalarından birini görüyoruz resimde. İç mimarlar odayı öyle güzel planlamış kı tam karşı hizadan baktığınızda girişte bir tablo gibi yatağı görebiliyorsunuz. Büyük giysi odanızı nasıl dekore edeceğiniz ise tamamen size kalmış. Zira alan geniş.

​11. Şeffaf cam

Ahşabın hakim olduğu, estetik ve işlevsel tipik bir İskandinav tarzı yatak odası görüyoruz. Ortamın bölünmesi mükemmel: ahşap bir duvarla banyoyu, şeffaf camlar da giysi dolabını ayırıyor.

​12.Minimalist

Bir gökdelenin en üst katında bir yatak odası, enfes gök yüzü manzarasıyla uyumlu olarak beyazlara bürünmüş. Dolap da beyaz renkli, böylece duvarların arasında kayboluyor.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Yatak odası modelleri: 23 orijinal örnek!' başlığını okuyabilirsiniz.

Bu fikirleri siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!