Modüler ve çevre dostu eko-bilinçli ev | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Modüler ve çevre dostu eko-bilinçli ev

Meral Eser Meral Eser
Schoolmasters modular eco house Modern Oturma Odası build different Modern
Loading admin actions …

Günümüzde mevcut enerji kaynaklarının hızla tükenmesi, doğaya zararlı gazların salınımı tüm dünyanın sorunu haline gelmiş bulunuyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesi açısından araştırılması ve ilgili politikaların izlenmesi gerekiyor. Yapıların inşa edilirken enerjinin verimli kullanılmasına yönelik oluşturulan sistemler, minimum enerji tüketen tasarım fikirleri içeriyor. Bu yazımızda sizlere Build Different imzası taşıyan moduler ev projesinden bahsedeceğiz. Modüler sistemde yapılar, modül ismi verilen parçaların birleştirilmesi ile oluşturulan montaj ve demontaj sistem çözümleri de sunmaktadır. Fonksiyonel avantajlarının yanı sıra, oluşturulan yapıyı ihtiyaç duyulan zamanda bozmak ve başka bir yere taşımak gibi olanaklar tanır. Prefabrik ev tanımına uygundur fakat tüm prefabrik evler modüler değildir. Tüm ihtiyaçlar belirlenir ve bu ihtiyaçlara göre modüller oluşturulur. Hızlı inşa edilmesi ve ekonomik açıdan kolaylıklar sunması hem zaman kazandırır, hem de maddi kazanç sağlar. İhtiyaç halinde evin başka bir yere taşınması ve demonte edilmesi kısa bir süre alır ve fonksiyonellik kazandırır. Söküp tekrar inşa edilebilen modüler ev projesini daha yakından tanımak için alt başlıklarımıza geçebiliriz.

Pasif ev teknolojisi

Schoolmasters eco house Modern Evler build different Modern
build different

Schoolmasters eco house

build different

Bu gördüğünüz modüler ev, Batı Sussex'te inşa edilmiştir. Enerji verimliliğini sağlamak için pasif ev sistem tasarım ilkelerine göre tasarlanan yapı, dış cephe görünüşü ile çevresel faktörlere uyum sağlıyor. Yüksek enerji tasarrufu ile inşa edilen yapılar özellikle Avrupa'nın soğuk iklime sahip kuzey ülkelerinde yönetmeliklere uygun inşa edilmektedir. 

Aydınlık ve ferah

Schholmasters Modern Oturma Odası build different Modern
build different

Schholmasters

build different

Yüksek tavanlı ve geniş hacimli iç mekan tasarımı, aydınlık ve ferah bir atmosfer sunuyor. Modüler evin özelliklerinden biri de, istenilen boyutlarda, geniş alanlar ve yüksek tavanların kolaylıkla inşa edilebilir olması. Ekonomik açıdan da düşük maliyetlerle inşa edilebilen modüler evin avantajları bitmek bilmiyor.

Açık plan yaşam alanı ve şıklık

Schoolmasters Modern Oturma Odası build different Modern
build different

Schoolmasters

build different

Modüler ev inşası diğer evlere oranla daha kısa zamanda yapılıyor. Yine diğer yapılara göre  mevsim şartlarına göre etkilenim minimum seviyede kalıyor, kolaylıkla inşa ediliyor. Duvar ve tavan zeminlerinde beyaz renk, açık ve parlak renk tonları tercih edilmiş. 

Monokrom tonlar

Schoolmasters Modern Yemek Odası build different Modern
build different

Schoolmasters

build different

Modern stil dizayn edilmiş iç mekanda, monokrom tonlar tercih edilmiş. Davetkar ve zarif bir çizgide buluşan çizgiler, siyah ve beyaz tonları ile şık bir mutfak alanı sunuyor.

Biomass soba

Schoolmasters Modern Oturma Odası build different Modern
build different

Schoolmasters

build different

Sobalar özellikle soğuk iklimli ülkeler için, en iyi ısıtan araçlardan biridir. Çevresel şartlara uyum sağlayan ısıtma  yöntemleri doğal malzemelerle sağlanıyor.

Geometrik unsurlarıyla modern bir banyo

Schoolmasters Modern Banyo build different Modern
build different

Schoolmasters

build different

Keskin geometrik hatlar ve natürel tonlar modern banyo tamamlayan unsurlar olarak işlenmiş. Güneş panelleri tarafından üretilen elektrik ve 500 litrelik su deposu bulunuyor.

Yalıtım için üçlü cam

Schoolmasters Modern Evler build different Modern
build different

Schoolmasters

build different

Evin güneye bakan yönü güneş ışığını maksimum seviyede alıyor. İç mekanlar mümkün olduğunca doğal ışık alıyor. Tüm pencere ve cam kapılarda yalıtım sağlanması için üçlü cam kullanılmış. Ev ısısını korumak ve gün ışığını muntazam almak için çok yönlü ve fonksiyonel çözümler sunuyor.

Ayrıca, ’10 hayret verici ekolojik tasarım projesi’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu çevre dostu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!