Yeni bir mutfak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken 6 fotoğraf | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Yeni bir mutfak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken 6 fotoğraf

Meral Eser Meral Eser
Nobilia project 4 20mm Focus door in Glossy lacquered Ivory with a stainless steel handle Modern Mutfak Eco German Kitchens Modern
Loading admin actions …

Mutfakların yalnızca yemek hazırlanan bir alandan ibaret olmadığı aşikar. Mutfaklar, aynı zamanda yaşanılası mekânlardır. Aile fertleri ya da kullanıcı bireyleri bir araya getiren ortak kullanım alanlarıdır. Karakteristik yansımalarla mutfaklarınızda  fonksiyonel tasarımları kullanarak göz alıcı bir mutfak dizayn etmek sanıldığı kadar zor değil. Bu iş için gereken özen ve emeği bir araya getirdiğinizde muntazam bir mutfak modeli ortaya çıkarabilirsiniz. Mutfağınızı yenilemek ya da bazı değişiklikler yaparak atmosferini değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Yeni bir mutfak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken 6 fotoğrafı bir araya getirdik, ilham veren fikirler bulabilirsiniz.

Beyaz ve ahşabın muntazam uyumu

Suadiye Konut Modern Mutfak Two+architects Modern
Two+architects

Suadiye Konut

Two+architects

Bir mutfak dizayn ederken çok fazla renk ya da doku malzemesini bir araya getirmenize gerek tok. Beyazla ahşabın muntazam uyumuyla son derece şık ve göz alıcı bir mutfak dizayn etmek sanıldığı kadar zor değil. Minimalist yaklaşımla mutfak dekorasyonunda fark yaratabilirsiniz. Örnek mutfakta beyaz mutfak dolaplarında kulp çıkıntısı dahi tercih edilmiyor. Son derece yalın çizgilerle muntazam, ferah ve aydınlık bir mutfak dizayn edilmiş.

Çiçek gibi bir mutfak

Nobilia project 4 20mm Focus door in Glossy lacquered Ivory with a stainless steel handle Modern Mutfak Eco German Kitchens Modern Orta Yoğunlukta Lifli Levha
Eco German Kitchens

Nobilia project 4 20mm Focus door in Glossy lacquered Ivory with a stainless steel handle

Eco German Kitchens

Huzur dolu bir evde yaşamak ve geniş bir mutfağa sahip olmak birçok insanın arzusudur. Geniş yemek masası ile konforlu bir mutfakta akşam sevdiklerinizle kahvaltı yapabilirsiniz. Beyaz duvar zemini daha renkli ve çiçekli perde modelleri kullanımına olanak vermiş. Yemek masasını süsleyen çiçekler uyum ve ahenk yaratıyor. Aydınlık ve ferah mutfağı renklendiren çiçekler ve meyvelerle göze hitap eden bir mutfak dekorasyonu oluşuyor.

Doğa ile iç içe enfes bir mutfak

Doğayla iç içe olmayı tercih edenlere ilham verecek ve rüyalarını süsleyecek şahane bir mutfak. Ahşap yer zemini kaplamasıyla sıcak dokusunu sürdüren mutfak, bahçeye açılan geniş kapı boşluklarıyla özel bir mutfak olma niteliği taşıyor. Mutfak tezgahının pencere bitişiğinde olması, doğal ışıktan maksimum derece faydalanma olanağı sunuyor. Dikdörtgen planlı mutfaklara iç açıcı atmosferiyle şahane örnek teşkil edebilecek mutfak, Güney Afrika'nın muazzam doğasını gözler önüne seriyor.

Renk ve desenlerin ahengi

Görsel açıdan zemin kaplamaları uygulamalarından mutfak elemanlarında kullanılan malzemelere kadar uyum ve ahenk katan unsurlar yakalayabilirsiniz. Gözleri kamaştıran mutfak fayansları ile bir mutfağın tüm havasını değiştirebilirsiniz. Yepyeni bir mutfak sahibi olmanıza gerek kalmadan. Gördüğünüz örnekte şık dizayn edilmiş işlevsel bir mutfak adası da mevcut. Özellikle geniş mutfak alanlarına sahip evlerde, çok yönlü kullanım olanaklarına yer açmak ilham veren fikirler sunuyor.

Feng Shui disipliniyle dekore edilen şahane bir mutfak

Feng Shui disipliniyle dekore edilen şahane bu mutfakta beyaz ve bordo renkleri ağırlıklı kullanılıyor. Bar tabureleri kullanılarak yemek ve atıştırma için uygun bir alan tasarlanıyor. Uzun ve dar bir alanda hem mutfak tezgahı hem de yemek alanını dizayn etmek sanıldığı kadar zor olmayabilir. Akılcı çözümlerle bar taburelerini kullanarak daha fazla zemin alanı kazandırabilirsiniz. Ayrıca duvara monte masa tablaları da alan kazanmak açısından elverişlidir.

Kompakt dolap sistemleri

Modern Mutfak homify Modern

Küçük ve dar mutfaklar için daha fazla depolama ihtiyacını muntazam karşılayacak kompakt çözümler üretebilirsiniz. Bunun için ihtiyaca göre depolanacak eşyalar, mutfak aletleri ve hatta beyaz eşya tasarıma dahil olabilir. Kompakt dolap sistemleri ile pratik bir şekilde ebatlarına göre mutfak eşyalarını muhafaza edeceğiniz göz, çekmece ve raf sistemlerini dizayn edebilirsiniz. Gömme dolaplar da küçük ve dar alanlar için pratik bir fikir olarak değerlendirilebilir. Döşeme zemini alanı kazandırabilecek gömme dolaplar ve nişler mutfak dekorasyonunu işlevsel ve estetik açıdan değerlendirilebilir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Mutfak tezgahı için farklı stillerde 6 ideal fikir’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Siz en çok hangisini sevdiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!