Eski püskü bir daire ışığa ve pırıltıya kavuşuyor | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Eski püskü bir daire ışığa ve pırıltıya kavuşuyor

Meral Eser Meral Eser
Eklektik Oturma Odası emmme studio Eklektik
Loading admin actions …

Büyük çözümler için büyük işlere kalkışmak gerekir mi? Bu projemizde uzmanlarımız sizlere çok büyük işlere girişmeden, küçük detaylarla büyük bir değişim sağlamanın cevabını veriyor. Küçük detaylar ve analizlerle, tüm projeye yansıyan büyük bir değişimi gözlemlemek mümkün.

Emmme Studio imzası taşıyan projede, birçok aile için ilham kaynağı olabilecek proje aşamalarını inceleyeceğiz.

Basit ve etkili çözümlerle tasarlanan proje, yetenekli ekibin özenli çalışmaları sayesinde öne çıkıyor. Ev sahiplerinin günlük ve rutin yaşam akışlarındaki pürüzleri çözerken, yeni bir yorum getiriyor. Mimarların çalışmaları ile eski olduğu kadar, güncellenmeyen stil ve tarzıyla daireye çağdaş ve modern bir yorum getiriliyor. Dilerseniz yeni dönüşümü ve eski hallerini birlikte inceleyeceğimiz alt başlıklarımıza geçebiliriz.

Önce: Karanlık ve eski moda bir yaşam alanı

Koyu renkli mobilyalarn barındığı oturma odası, açık pencereden ışık almasına rağmen kasvetli ve karanlık bir ambiyans yaratıyor. Özellikle küçük alana sahip oturma odaları için, koyu renkli objeler, mobilyalar doğru tercihler olmayabilir. Mekana derinlik katan açık renk tonları, daha ferah ve aydınlık bir görünüm kazandıracaktır. İç mekanlarla ilgili önemli bir detay da pencere sayısı ve boyutları. Geniş pencerelerin iyi yalıtıldığı zaman ortak yaşam alanlarında daha olumlu ve ferah etkilerini gözlemleyebilirsiniz.

Sonra: Bol ışık

İç mekandaki değişim detayları, evi olduğundan başka bir ev gibi göstermeye yetiyor. Adeta yeni bir ev inşa edilmiş gibi görünen projede, sadece doğru ve ölçülü tadilat ve dekorasyon ihtiyaçları karşılanmış. Evin eski haline kıyasla tanınamayan oturma odası, oldukça şık ve çekici bir görünüme sahip olmuş. Aydın ve havadar, gün ışığını muntazam alan bir oturma odası. 

Sonra: Alanlarda entegre

Oturma odası ve mutfak bağlantısı arasında, vintage bir yemek masası bulunuyor. Gördüğünüz gibi bazı mobilyalar muhafaza edilirken, daha modern biçimde yorumlanmıştır. Eşyaları yeniden gözden geçirerek, gerekli bakımlarla çok masraf etmeye gerek kalmıyor. Duvara monte edilen Tv ile günümüze uygun, modern bir oturma odası dekorasyonu sağlanmış buluyor.

Önce ve sonra: Mutfak

Önce ve sonrası ile mutfak daha aydınlık ve ferah bir atmosfer sunuyor. Eski hali karanlık ve kasvetli bir görünüme sahipti. Depolama kapasitesi arttırılmış. Modern mutfak cihazları yerini almış. 

Önce ve sonra: Yatak odası

Ebeveyn yatak odasında daha önce eski bir yatak karyolası var. Işığın girişini zorlaştıran geniş olmayan küçük bir pencere. Profesyonellerin desteğiyle daha aydınlık ve ferah bir yatak odasına dönüştü. Küçük alanlarda doğru dekorasyon fikirleri barındıran projede, koyu renkli mobilyalar yerine açık renkli mekana derinlik katan mobilyalar tercih ediliyor. 

Önce ve sonra: Ekstra oda

3 oda bulunan evde, odalardan biri misafir odası olarak değerlendiriliyordu. Yatak karyolası bulunan odada, karyola kaldırılarak işlevsel bir oturma alanı dizayn ediliyor.

Giyinme odası

Diğer küçük oda bir giyinme odasına dönüştürülmüş. Depolama için fazlasıyla olanak sağlanan projede, muntazam bir düzen sağlanıyor.

Önce ve sonra: Banyo

Yenilenen banyoda, duvara monte lamba ve dekoratif ayna değiştirilmiş. Döşeme zemini için daha modern bir görünüm veren kaplama tercih edilmiş. 

Bu yazıyı beğendiyseniz, ’Eski bir mutfak ve banyonun inanılmaz dönüşümü’ yazımız da ilginizi çekebilir. 

Bu tadilat projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!