Verandanız için ideal üst örtü örnekleri | homify

Verandanız için ideal üst örtü örnekleri

umit atdağ umit atdağ
Annalisa Carli Modern Balkon, Veranda & Teras İşlenmiş Ahşap Rengarenk
Loading admin actions …

Verandası olan bir eve sahipseniz yaz aylarında ve serin bahar aylarında verandanın tadını çıkararak ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. veranda aynı zamanda evinizin değerini artıran bir alan olduğu için doğru bir üst örtü ile verandanızı evinizin bir odası haline getirebilirsiniz. Veranda da yapacağınız bir sundurma göz kamaştırıcı bir fikir olabilir. Havaların çok sıcak olmadığı dönemlerde verandanın açık kalan alanlarını da kullanabilir ve her mevsimde size kusursuz bir yaşam alanı oluşturma imkanına sahip olabilirsiniz. Verandanızı bir bahçe olarak dekore edecekseniz mutlaka güneş görecek ve hava ile temas edecek açıklıklar yaratmalısınız. Bu etkenleri göz önünde bulundurarak verandanız için en ideal üst örtü türünü belirlemeli, yardım almak için homify veranda modellerinin yer aldığı sayfamızı ziyaret etmelisiniz. Birbirinden farklı ve özel veranda modellerinin yer aldığı sayfamızda tamamen kapalı, yarı açık ve tam açık üst örtü modellerini inceleyerek verandanız için en ideal modeli belirleyebilirsiniz.

Balkonda bir veranda

Evinizde yer alan balkon alanlarını veranda olarak düzenleyebilirsiniz. Veranda olarak  kullanacağınız balkonun her tarafını cam paneller ile kapatabilir ve balkonu verandaya dönüştürebilirsiniz. Böylece tamamen kapalı  bir balkon veya verandaya sahip olacak ve yaz kış bu yaşam alanının tadını çıkaracaksınız.

Yarı açık örtüler

Bir verandanın tamamen kapatılması kadar yarı açık kalması da önemlidir. Veranda da yer alan bitkileri korumak ve bitkilerin doğal gün ışığını almasını sağlamak için sadece tavanı kapatmak yeterli olacaktır.  Açılır kapanır bir mekanizmaya sahip olan üst örtülerden birini tercih ederek  verandanızı daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Teraslar

Balkon gibi teras alanları da veranda olarak dekore edilebilir. Teras alanında belirli bir alanı tamamen kapatarak kendinize veranda olarak bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz. Terasta yer aldığı için bir kış odası olarak da kullanabileceğiniz veranda evinize çok şey katacaktır.

Kumaş örtüler

Veranda olarak kullanacağınız alanın üzerini dilediğinizde kaldırabileceğiniz bez örtüler ile kapatabilirsiniz. Beyaz renkli kumaşlar hem güneşi yansıtacağı için serinlik sağlayacak hem de rengi ve ahengi ile verandanızın daha şenlikli olmasını sağlayacaktır.

Bahçe verandası

Evinizin  bahçesi ile birleşim alanını oturum alanı olarak tasarlayıp dekore ettiğinizde ortaya resimdeki gibi bir bahçe verandası çıkacaktır. Bahçe verandası hem evinizin bahçe ile iç içe olmasını sağlayacak hem de yaz kış yaşayabileceğiniz güneş ışığı alan bir yaşam alanına sahip olmanızı sağlayacaktır.

Sabit örtüler

Veranda da yer alan oturum alanının üzerini  sabit bir karkas ile çevirip  karkas içine ip ile açıp kapatabileceğiniz şekilde bir üst örtü yaparak  dilediğinizde açık dilediğinizde kapalı bir verandaya sahip olabilirsiniz.  Üst örtü olarak kullanacağınız kumaş  estetiği ile verandanıza estetik ve zarafet kazandıracaktır.

Siz hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!