PRATIKIZ Mimarlık/ Architecture – Ağaç Ev:  tarz Evler

Prefabrik ev yaptırmak isteyenler için bir rehber ve Türkiye'den 9 örnek

umit atdağ umit atdağ

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Hepimiz bir ev sahibi olmak ve evimizi dilediğimiz gibi dekore etmek isteriz. Bu hayali kurarken de bütçemizi zorlamayacak bir ev modeline sahip olmak detayını bir kenarda tutarız. Ekonomik olarak bütçemizi zorlamayan bir ev sahibi olmak hayatımızda sahip olmak istediğimiz yegane hayaldir. Homify bu hayalinizi hayata geçirmek adına sizlere oldukça düşük maliyetler ile inşa edilebilen prefabrik ev modellerini sunuyor. Oldukça düşük maliyetli olan ve tasarımları ile büyüleyen bu evler aynı zamanda dilediğiniz gibi tasarlanabilir ve dekore edilebilir. Ayrıca temel özellikleri olmadığı için istediğiniz zaman bir vinç yardımı ile de taşınabilir özelliklere sahip.  Bütçenizi zorlamadan bir ev sahibi olmak istiyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz prefabrik ev rehberini ve örnek modelleri incelemeli, benzer ev modellerinin yer aldığı prefabrik evler sayfamızı ziyaret etmelisiniz. Homify prefabrik evler sayfamızda yer alan birbirinden özel prefabrik ev modellerini birlikte inceleyelim.

Çok katlı evler

TUNA PREFABRİK – Çift Katlı Prefabrik Konut:  tarz Evler
TUNA PREFABRİK

Çift Katlı Prefabrik Konut

TUNA PREFABRİK

Prefabrik evler entegre modüler yapılar olduğu için statik hesaplar yapıldıktan sonra çok katlı olarak inşa edilebilir. Prefabrik bir ev yaptıracaksanız ve geniş bir eve sahip olmak istiyorsanız her açıdan kusursuz olan bu evi örnek alabilir, terası, verandası ve bahçesi ile huzur dolu bir yaşam sürebilirsiniz.

Küçük evler

Kolay Prefabrik Evler – Tek Katlı Prefabrik Ev 40 m2 (1+1) Dış Cephe Betopan Yalı Baskı Kaplama :  tarz Evler
Kolay Prefabrik Evler

Tek Katlı Prefabrik Ev 40 m2 (1+1) Dış Cephe Betopan Yalı Baskı Kaplama

Kolay Prefabrik Evler

Eğer küçük ve sade bir eve sahip olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken iki önemli nokta var. Bunlardan birincisi tasarım içinde size geniş alanlar bırakılmasını sağlamak ikincisi ise çatı tasarımının doğru yapılmasıdır.  Çatı tasarımı beşik çatı modeli olacak sa size çatı katında özel bir depolama alanı imkanı sağlayacaktır.

Geniş evler

Prefabrik evler genel olarak küçük boyutlara sahip olsa da geniş ev modelleri de inşa edilebilir. Örnek ev modelinde olduğu gibi  entegre odaların yer aldığı geniş bir eve sahip olmak için  evin statik açıdan sorunsuz olmasını ve statik planının doğru bir şekilde yapılmasını sağlamalısınız.

Özel tasarımlar

Tarzınıza özel bir tasarım yaptırabilir ve prefabrik bir evin dilediğiniz gibi özel bir ev olmasını sağlayabilirsiniz.  Dilediğiniz genişliklere sahip bir tasarım yaptırabilir veya kendiniz yapabilir, evinizin kusursuz ve mükemmel olmasını sağlayabilirsiniz.

Veranda ve teras

alfa mimarlık – Prefabrik dubleks bina tasarımımız:  tarz Evler
alfa mimarlık

Prefabrik dubleks bina tasarımımız

alfa mimarlık

Prefabrik evlerde mutlaka yer alması gereken teraslar ve verandalar tarzınıza uygun olacak şekilde tasarımda yer almalıdır. Veranda da ailecek yemek keyfi yapmak veya terasta özel bir kahvaltı yapmak için mutlaka prefabrik ev tasarımına eklemeler yapmalısınız.

Özel çatılar

Hannprefabrik – Hannprefabrik dubleks villa:  tarz
Hannprefabrik

Hannprefabrik dubleks villa

Hannprefabrik

Prefabrik evlerde yağışa karşı dirençli olması için beşik çatı modeli uygulanır. Evinizin genişliğine göre beşik çatı genişliği artmamalı, entegre yapılar ile beşik çatının seğim vererek çökmesi önlenmelidir.

Kolay taşınabilir

Hannprefabrik – Hann prefabrik ev 5 (Betopan):  tarz
Hannprefabrik

Hann prefabrik ev 5 (Betopan)

Hannprefabrik

Evinizin  kolay taşınabilir olması dilediğinizde yayalnıza veya köyünüze evinizi taşıma imkanı sunacaktır. Hafif olması ve kolay taşınabilir özelliklere sahip olması günümüzde prefabrik yapıların oldukça yaygın olarak kullanılmasının önünü açmıştır.

Çiftlik evleri

Kırsal alanlarda genel olarak modern evler olarak kullanılan prefabrik evler çiftlik evi modelinde tasarlanarak inşa ediliyor. Kırsal bir yaşam sürecekseniz veya gelecekte kırsal bir alanda yaşamayı planlıyorsanız geniş ve çok odası olan çiftlik evi modelini tercih etmelisiniz.

Basit tasarımlar

Her yapı da olduğu gibi prefabrik evlerde de basit tasarımlar daha çok tercih ediliyor. Oldukça minimalist bir tasarıma sahip olan bu ev modelinde olduğu gibi küçük ve tek kişinin rahatlıkla yaşayabileceği bir ev modeli de tercih edebilirsiniz.

Geniş pencereler

Hannprefabrik – Hann Prefabrik ev :  tarz
Hannprefabrik

Hann Prefabrik ev

Hannprefabrik

İki panel arasında  yalıtım malzemesi konularak inşa edilen prefabrik evlerde gün ışığının daha fazla içeri girmesi adına geniş pencereler konması çok önemlidir. Geniş pencereler size daha fazla doğal ışık ve ışıl ışıl bir iç mekan imkanı sunacaktır.

Siz hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!