Evimi modüler bir ev olarak nasıl inşa edebilirim ?

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Evimi modüler bir ev olarak nasıl inşa edebilirim ?

ümit  atdağ ümit atdağ
Modern Evler Architect Show Co.,Ltd Modern
Loading admin actions …

Günümüzde geleneksel ev modellerinin yanında yaygınlaşan ve uygun maliyeti nedeniyle daha çok tercih edilir duruma gelen modüler evler kişisel isteklerinize göre şekillenen, istediğiniz gibi tasarlanabilen evler olduğu için  daha yoğun olarak tercih edilmektedir. Kurulumu çok kısa olan modüler evler, üretim aşamaları da çok hızlı olduğundan istediğiniz rüya gibi bir eve 1 hafta gibi çok kısa bir sürede sahip olabilme imkanı sunmaktadır. Hem uygun olması hem çok kısa süre de inşa edilmesi hem de kişisel zevkinize göre tasarlanabiliyor olması nedeniyle  sizlerde tercih edebilir ve modüler bir ev sahibi olabilirsiniz. Modüler bir inşası sırasında, mobilya yerleşimi sırasında, dekorasyon sırasında dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır. Bu noktaların başında evi kullanım kolaylığı yaratacak, istediğinizde size kolaylık sağlayacak bir şekilde tasarım yapılması gelir. Tasarım sırasında normal bir evde olması gereken yatak odası, hemen yanında banyo   ve tuvalet olacak şekilde, mutfak ile yemek salonu veya salonun bir birine yakın olması, giriş kapısının bütün odalara eş,it mesafede olması, bir terasının olması veya güneşlenebileceğiniz, akşam keyfi yapabileceğiniz bir çıkma balkonu olması çok önemlidir. Bütün bu noktalar modüler evin tasarımı ve inşası sırasında  dikkat edeceğiniz  noktalardır. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken ikinci önemli nokta ise modüler evin kullanışlılık oluşturması ve kolaylık sağlaması için  ev içi yerleşiminin dikkatli yapılmasıdır. Eğer odalarınızdan bir kısmı çıkma kat şeklinde tasarlanmış ise mobilya yerleşimlerini statik dengeye uygun bir şekilde yapmalı, oda dekorasyonunuzu mobilya yerleşimlerine göre şekillendirmelisiniz. Bu önemli noktaların dışında modüler evlerin inşasında dikkat etmeniz gereken evin mimari estetiği ve mimari güzelliğidir. Bir evin güzelliğini gösteren mimari yapısıdır. Evin dış cephesi  ne kadar zarif ve estetik olursa içinize sinen, kendini gösteren ve mimari olarak fark yaratan bir ev ortaya çıkar.  Ayrıca modüler ev, çelik konstrüksiyon imalatı olduğu için  dayanımı çok sağlam olan her türlü iklim koşullarına dayanıklılık gösteren yapılardır. Çelik konstrüksiyon imalatı olarak tavan, duvar ve zemin için ses ve ısı yalıtımı özel olarak yapıldığından dolayı  ev içerisinde istenilen şartlarda ve kalitede konforlu hava oluşturulması hem daha kolay hem de daha uygun maliyetli olacaktır.

Evinizi modüler ev olarak inşa etmek istediğinizde size avantaj olarak sunulan her bir modüler odanın kendi elektrik ve su tesisatının içerisinde olması, isteğiniz ve zevkiniz doğrultusunda modüler evin bir yurt olarak kullanılmasını sağlar. Bu özelliği ile her modüler oda içerisine bir klima koyarak oda iklimlendirmesi kolaylıkla çözülebilir.  Modüler odaların çelik taşıyıcı sistemler sayesinde üç katlı olacak şekilde tasarlanabilen modüler eviniz isteğiniz doğrultusunda farklı geometrik şekillerde ve üç katlı bir mimari tasarıma sahip olabilir. Modüler odaların kendi zeminleri bulunduğu için evinizi zemine sabitlemek için betonarme işlemleri ile uğraşmanıza gerek kalmadan çelik konstrüksiyon ile kolaylıkla evinizi inşa edebilir ve zeminle uğraşmanıza gerek kalmadan evinizi yapabilirsiniz. Zemine beton ile sabitlenmediği için aklınıza güvenlik sorusu gelebilir.   Modüler ev tasarımları yapılırken zemine gömülen çelikler üzerine kurulduğu için, mimari tasarımları  statik hesapları çok dikkatli yapıldığı için güvenlik konusunda hiç bir sorun oluşturmadan rahatlıkla kullanabileceğiniz evlere sahip olabiliyorsunuz. Bir modüler ev inşasında size düşen sadece mimari estetiği, kişisel zevkinize uygun olarak yapılması, kullanılmasını istediğiniz malzemelerin kalitesinin seçilmesi, oda genişliklerinin belirlenmesi, kat sayısının belirlenmesi gibi evin içinde yaşayacakların kişisel zevklerine uygun özelliklerin belirlenmesidir.  Bu özellikleri belirlemek e modüler ev konusunda bilgi edinmek için homify modüler ev dekorasyon örneklerinin ve ev inşası örneklerinin yer aldığı sayfamızı ziyaret etmelisiniz.  Sitemiz de yer alan ev örneklerinden tarzınıza ve isteklerinize uygun olan ev örneklerini inceleyerek tasarımını yaptıracağınız ev inşasında uygulatabilir ve zarif bir mimariye sahip modüler bir ev sahibi olabilirsiniz.

  

Konfigürasyon

İnşa etmek istediğiniz modüler evin mimari tasarımı için öncelikle bir mimar ile anlaşıp evinizi tasarlatmanız gereklidir. Bir diğer yöntem ise modüler ev üretimi yapan bir firma ile anlaşarak bu firma bünyesinde çalışan tasarım uzmanı ile birlikte evinizin konfigürasyonunu belirlemeli ve tasarıma uygulamalısınız.  Evinizin  katlarını, kat yapısını, istediğiniz özellikleri belirtip uygun bir mimari tasarım ve statik ile evinizin tasarımını bitirmeli sonrasında uygulamaya geçmelisiniz. Örnek resimde yer alan ve evin ana gövdesine sonradan yapılmış olan modüler odaların büyüklükleri ve yükseklikleri belirli bir statik hesaba göre yapılmıştır. Sizde benzer bir modüler ev inşa ettirerek size özel bir ev sahibi olabilirsiniz.

Püf noktaları

Modüler ev inşasında dikkat edilmesi gereken gizli tuzaklar vardır.  Bu tuzaklara dikkat etmeyip, çözüm bulmadığınız takdirde evinizi sizin için tehlikeli bir ev veya dekore edilmesi bir hayli zor bir ev olur. Bu nedenle, evinizin yapımında kullanılan malzemelerin kaliteli olmasına dikkat etmeli, evinizin dış cephesinde yer alan ekstra yapıların evinizi gölgelemesine izin vermemeli, evin renk seçimlerinin malzeme kalitesine ve yapısına uygun olmasına, modüler ek odaların eve uygun inşa edilmesine ve mimari güzelliği bozmasına izin vermemelisiniz. Örnek resimde yer alan ve modüler odalar ile desteklenmiş olan evin önünde yer alan beyaz yapı evin bütün mimari estetiğini bozmuş ve güzelliğini gölgelemiştir.

Modüler teknoloji

Modern Evler LEE+MIR Modern

Modüler ev inşasında kullanılan modüler teknolojiler evinizin istediğiniz özelliklere sahip olmasını, tarzınıza uygun bir ev tasarlamanızı sağlar. Günümüzde kullanılan çizim programları, statik hesap programları, modüler birleştirme programları bilgisayar üzerinden önce tasarlanmakta ve sonra proje hazır hale gelmektedir. Modüler ev teknolojileri, her detayı en ince ayrıntısına kadar hesaplayıp, proje üzerinde belirttiği için güvenlik mükemmel bir şekilde sağlanmakta ve ortaya örnek resimdeki gibi muhteşem bir mimariye sahip ev çıkmaktadır. benzer çıkma katları evlerinizde inşa etmek için mutlaka modüler ev teknolojilerinden yararlanmalı, muhteşem mimarilere sahip evlere sahip olabilirsiniz.

Isı yalıtımı

Modüler evlerin her bir modülünde duvar, tavan ve zemin panel sandiviç olarak inşa edildiğinden ve bu paneller arasında cam yünü  kullanıldığı için ısı yalıtımı yapılmış olan bir eve sahip olabiliyorsunuz. Havalandırma da ise her modüler oda içinde tesisatlar hazır şekilde geldiği için  her odaya bir klima ekleyerek çözebilirsiniz. Isı yalıtımı çok sağlıklı olduğundan  tasarruflu bir şekilde ısıtma sağlayıp, havalandırma yapabilirsiniz.

Maliyet

Modüler evler çelik konstrüksiyon imalatları olduğu için  betonarme imalatlara göre çok uygun maliyetlere yapılmaktadır. İnşa süresi de çok kısa olduğundan hem işçilikten hem de malzemeden  tasarruf ederek  çok uygun bütçeler ile yaşamınızı daha kaliteli hale getiren modüler bir ev sahibi olabilirsiniz.

Yaşam

Modüler evler inşa edilmeden önce tasarımı yapılır. tasarım yapılırken modüler evleri kullanacak olan kişiler için önemli noktalar belirlenir ve  yaşamları için uygun bir şekilde tasarım yapılır. Yaşamlarına uygun bir şekilde yapılmayan tasarımlar nedeni ile modüler ev içerisinde yaşayacak kişilerin hayatları daha da zorlaşacaktır. Bu gibi olumsuz bir durum ile karşılaşmamak için tasarım süreci uzun tutulmalı ve tasarımlar evi kullanacak bireyler ile birlikte yapılmalıdır.

Bu modüler mimari fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!