Misafirlerinizi kıskandıracak davetkâr bir giriş için 12 ipucu | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Misafirlerinizi kıskandıracak davetkâr bir giriş için 12 ipucu

Homify TR Homify TR
Sala Tropical Chic Movelvivo Interiores Tropikal
Loading admin actions …

Detaylı bir dekorasyonla dizayn edilmiş ve mobilyaları özenle seçilmiş bir ev elbette ki herkese ilham verir. Ancak arkadaşlarımız ve yakınlarımız evimize ziyarete geldiklerinde bizimle geçirdikleri vaktin verdiği his, evin dekorasyon detaylarından daha önemlidir aslında. Oturma odası ve yemek odası anılarımızla hatırlanır ve güzelleşir. Evimizin estetik görünümü hakkında ilk ve en önemli izlenimi veren alan ise, geçiş alanı olması dolayısıyla pek anıyla dolduramadığımız ve konuklarımızın evimize ilk adımlarını attıkları giriş holü yani antrelerdir. 

Antreler hakkında iyi ve sıra dışı dekorasyon fikirleri bulmak her zaman çok kolay olmuyor maalesef. Mimari açıdan çoğu evde mecburen küçük ve dar alanlardan ibaret olan antreleri süslemek ve bu geçiş alanlarına davetkâr ve ev hissi veren detaylar eklemek yaratıcılık ve ustalık istiyor aslına bakarsanız. Bu ustalığı nasıl edineceğinizi düşünüyorsanız, işte homify tam da bunun için var! Antrenizi nasıl güzel, sıcak ve davetkâr hale getirebilirsiniz? İşte uzman mimar ve dekoratörlerin de önerdiği 12 garantili yöntem!

Küçük detaylar fark yaratır

Şeytan ayrıntıda gizlidir derler; güzellik de öyle. Bazen sadece sıcaklık ve samimi hisler yaratan birkaç detay fark yaratabilir. Bu örnekteki sevimli dekorasyonda da dresuarın altındaki sarı kırlentler, üstündeki bitkiler ve ışıltıyı arttıran ayna detayları bu antreyi farklılaştırıyor.

Zarif bir giriş

Heatons Home Styling: modern tarz , Modern
Heatons Home Styling

Entrance staged for sale with hired furniture and accessories.

Heatons Home Styling

Antresi geniş olan evlerde girişte yeterli alana sahip olduğunuz gerçeği bu alanı mobilya kalabalığı ile doldurmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Antre dekorasyonlarının kusursuz olmasını sağlayan birinci kural itici bir kalabalık yaratmamaktır. Antrenize hem koltuk, hem portmanto, hem dresuar, hem askılık, hem de süs eşyaları koyarsanız bu pek de davetkâr bir estetik oluşturmayacaktır. Unutmayın, zarif bir yalınlık her zaman daha çekicidir.

Enerjik bir antre için

Kalabalık yaratmadan enerjik bir giriş ortaya çıkarmak mümkün mü? Elbette! Renkler ve desenler en büyük yardımcınız. Eğer pozitif enerji ve mutluluk saçan bir antre istiyorsanız bu örnekteki gibi hareketli bir zemin ve renkli bir kapı yeter de artar bile.

İyi ve şık bir aydınlatma

Antrelerin olmazsa olmazlarının başında ne geliyor dersiniz? Tabii ki iyi bir aydınlatma! Kimse loş bir girişte olumlu duygular hissedemez…

Etnik ve sıra dışı

Farklılık her zaman dikkat çeken bir özelliktir ve dekorasyonlarda da çok işe yarar. Farklı ülkelerin kültürleri insanlara nasıl ilgi çekici geliyorsa antrenize ekleyeceğiniz egzotik süslemeler de konuklarınızın ilgisini çekecektir.

İskandinav sadeliği

Yalınlığın önemini önceki maddelerde de vurgulamıştık. Eğer bu sadeliği nasıl yaratacağınız konusunda şüpheleriniz varsa İskandinav tarzının o muhteşem yalınlığını örnek alabilirsiniz.

Renk vurguları

Giriş alanında hiçbir eşya bulundurmasanız dahi, yalnızca girişi farklı ve çarpıcı bir renge boyayarak ne kadar büyük bir fark yaratabileceğinizi düşündünüz mü? Renklerin insanların ilk izlenimlerini ne kadar etkilediğini unutmayın.

Fonksiyonel mobilyalar

Antreniz için mükemmel bir mobilya arıyorsanız şıklığın yanı sıra işlevli ve ergonomik bir mobilya olmasına da dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Geçiş alanları olan antreler aslında depolama alanı olarak da oldukça işe yararlar. Hareketli ve modern bir raf ünitesi antrenizi canlandırırken işinize de yarayabilir.

Sanatsal bir geçiş

Eğer gösterişli ve unutulmaz bir antre ortaya çıkarmak istiyorsanız sanatın gücünü hafife almayın. Bir sergi alanı gibi duvarlarda tabloların olduğu bir antreden daha gösterişlisini yaratmak oldukça zor olur.

Benzersiz bir şey!

Olağanüstü bir etki için tek bir şeyin bile yeterli olduğunu hepimiz biliyoruz. Eğer elinizde antreniz için kullanabileceğiniz benzersiz bir doku varsa kullanmaktan çekinmeyin. Bu örnekteki metal merdiven parmaklıkları gibi…

Doğal dokular konfor yaratır

Doğayı ilham alan natürel dokunuşları seviyorsanız evinizin girişi için rustik stilden faydalanabilirsiniz. Masif ahşabın etkili ve çarpıcı dokusu her zaman konforlu ve yuva hissi veren bir atmosfer yaratmayı başarıyor.

Tropik güzellikler

Son örneğimiz antresini neyle süslemek istediğine emin olmayanlar için gelsin… Yemyeşil bitkiler, dekoratif açıdan her zaman harikalar yaratır. Tropikal görünümün eşsiz dinlendiriciliği ve gösterişi antreler için ideal bir enerji ortaya koyuyor.

Siz hangi örneği beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!