5 modern müstakil evin 3D proje çizimleri | homify

5 modern müstakil evin 3D proje çizimleri

Homify TR Homify TR
Litahouse design and building
Loading admin actions …

Bir ev inşa edilmeden önce tüm detaylarını gösteren proje hazırlanması zorunludur. Teknolojik sistemler sayesinde evler için iki boyut ve üç boyutlu projeler hazırlanabilmektedir. Bu sayede ev sahibi olacak kişi evi tüm detayları ile görebilir. 3 boyutlu ev çizimi, bir evin inşa edilmiş halini proje aşamasında gösteren projelerdir. Proje firmaları ve profesyonel mimarlar 3d ev çizimi ile evin her odasının ve her yaşam alanının somut halini ortaya koyarak proje aşamasında oluşabilecek sorunlarında önüne geçmiş olurlar. Özellikle bahçeli ev çizimleri için 3 boyutlu çizimler bahçe ile evin uyumunu ortaya koyacaktır.

3 boyutlu ev çizimi yapılırken evin, arsaya oturumu, bahçe alanı, teras ve balkon alanları gibi önemli detayların inşa edildikten sonraki halleri hakkında fikir edinebiliyor ve revize isteyebiliyorsunuz. Bu nedenle evinizi inşa ettirmeden önce 3d ev çizimi ve projelerini hazırlatmalı ve tüm detayları önceden görmelisiniz.

Teknolojinin gelişmesi sayesinde artık her şeyin kolaylaştığı pratik ve hızlı bir çağda yaşıyoruz. Bu gelişimlerin avantajları elbette mimari ve dekorasyon tasarımları yapılırken ve bu tasarımlar hayata geçirilirken de işlerin kolaylaşmasını sağlıyor. Ayrıca teknolojinin getirilerinden olan 3D mimari ve dekoratif çizimler sayesinde hayallerinizdeki evi inşa etmeden görme şansınız da oluyor artık. 

Bugünkü yazımızda da özellikle de kendi arsa ya da arazisine ev yaptırmak isteyen okurlarımız için 5 ayrıntılı 3D mimari proje çizimini inceleyeceğiz. Her biri tek katlı olan bu müstakil ev projeleri, yazlık ya da bağ evi olarak örnek olacak ve ilham verecek nitelikler taşıyor. Gelin hep birlikte bir göz gezdirelim…

Bahçe peyzajı

Evinizin projelerinin hazırlanması aşamasında 3d çizimini yaptırarak bahçe peyzajını ve peyzajın evin dış cephesi ile olan uyumunu görebilirsiniz. Müstakil bir ev inşa ettirmeden önce tasarımına veya mimari yapısına karar verebilmek için '' İnşaat planlarıyla birlikte 10 şahane müstakil ev projesi '' yazımıza göz atabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

1- Çağdaş çatı tasarımı

3 boyutlu çizimlerin en önemli özelliği de evinizin daha temeli bile atılmadan, inşaat süreci sonrasında tam olarak nasıl görüneceğini ayrıntılı olarak bilebilmeniz. Modern tasarımlı bu ilk örnek evde dikkat çeken ilk şey çağdaş bir teknoloji ile inşa edilen çatı tasarımı oluyor elbette. Tavan yüksekliğini ve yalıtım gücünü arttıran bu katmanlı çatı ünitesi evin albenisine de katkıda bulunuyor. Evin ön tarafında ailenin arabası için yarı kapalı bir garaj alanı da dizayn edilmiş. Siyah, açık gri ve ahşap tonlarının iç içe geçtiği dış cephede açık alanlarla iç yaşam alanlarının yumuşak geçişliliği de hayli dikkat çekici.

2- Modern bir aile evi

İkinci örneğimizde bir önceki çatı tekniğine benzer ama daha düz ve yalın bir çatı modeli ile karşılaşıyoruz. Gri tonlarının modernliği ile bahçenin bakımlı çimlerinin yemyeşil güzelliği bir araya geliyor ve ortaya müthiş bir modern aile evi çıkıyor. Bahçe kapısından terasa kadar uzanan arnavut kaldırımlı yürüyüş yolu da şık bir ayrıntı.

3- Ahşap eve yenilikçi bir yorum

Geniş balkonlu bu modern ahşap ev rustik tarzın doğallığını çağdaş mimari ile harmanlayan bir tarz oluşturuyor. Evin en öne çıkan özelliği iki taraftan da bol miktarda açık alana sahip olması. Çevresindeki doğa ve bahçe ile iç içe bir yaşam tarzı ortaya çıkaran mimaride salon alanının bahçeye açılan kısmının geniş cam panellerle kaplandığını ve böylece iç mekanlarda da oldukça büyük bir ferahlık yaratıldığını fark edebiliyoruz.

4- Yalın ve şık

Daha yalın bir çizimle aktarılan bu örneğin mimarisi ise yine modern bir tasarım örneği. Gri beton sütunlarla daha vurgulu ve görkemli bir hale gelen evin klasik tarzdaki kırma çatı modeli de ona görkemli ve hareketli bir tarz katıyor.

5- Gösterişli bir modernlik

Ve yazımızı modern mimari detayların klasik bir görkemle bir araya getirilerek ortaya gösterişli ve göz alıcı bir estetik çıkaran mimari bir üç boyutlu çizimle bitiriyoruz. Çatısından sütunlu girişine, bahçedeki gösterişli peyzaj tasarımından geniş ve aydınlık pencerelere kadar her şeyiyle göz alıcı bir aile evi. Tabii bu tek katlı ev, çatıdaki asma kat ile bir buçuk kata çıkmış ve ekstra kullanım alanı ve yüksek tavanlı salonla daha geniş ve ferah bir yaşam kalitesi elde edilmiş.

Eğer daha kalabalık bir yaşantı için daha geniş ev planları arıyorsanız aradığınız ilham şu yazımızda olabilir: Geniş aileler için ideal 6 müstakil ev projesi (planlarıyla birlikte)

Siz hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!