Tumidei:  tarz

Bunlar hiç aklınıza gelmiş miydi? 17 pratik ev fikri

Homify TR Homify TR
Google+
Loading admin actions …

Ev dekorasyonlarında pratik fikirler ister küçük olsun ister büyük olsun her zaman her eve lazım. Hem yer tasarrufu sağlayan, hem estetik ve sıra dışı bir görünüm yaratan, hem de fonksiyonel fikirler üreten farklı ve pratik tasarımlar her zaman dikkatimizi çeker. Peki daha önce aklınıza gelmeyen birbirinden güzel pratik dekorasyon fikirlerine göz gezdirmek ister misiniz? O halde önden buyurun…

1- Merdiven altı uzanma koltuğu

Küçük dubleksler için benzersiz bir fikir! Merdivenin altının tek kişilik bir yatak olarak da kullanılabilecek bir dinlenme alanına çevrilmesi, uzanıp kitap okuyarak günün yorgunluğunu atabileceğiniz şahane bir ortam hazırlıyor.

2- Eski tip sandıklar artık depolama alanlı birer bank!

Yatak odalarında ayak ucu bankları ve pufları oldukça moda. Peki bu modayı aynı zamanda bir depolama alanı olarak kullanabileceğiniz vintage bir tasarıma dönüştürmeye ne dersiniz? Harika görünüyor değil mi? Üstelik oldukça fonksiyonel…

3- Açılır kapanır bir mutfak

Stüdyo daireler için benzersiz bir tasarım! İstenildiğinde tamamen yok edilebilen, istenildiğinde ise açık planlı bir mutfak ve oturma alanına çevrilebilen bir tasarım.

4- Her şey dahil masa

Piknik masasını andıran bu masa ise fonksiyonel mobilya tasarımı açısından örnek olacak bir model. Rafları ve sepetleriyle hem fonksiyonel hem de masif ahşap görünümüyle modern bir rustik…

5- İşlevsel bir ünite

Duvara dayalı ve yer kaplamayan bu açılır kapanır ve rafları olan masa tasarımı da mobil bir masa fonksiyonu görüyor. Oldukça pratik ve aynı zamanda da şık.

6- Süper masa!

Çok fonksiyonlu bir çalışma masası arayanlar bu tasarıma bayılacak! Masa yüzeyi kadar büyük bir depolama alanına sahip.

7- Süper sehpa!

Oturma odalarında oturma grubunu tamamlayan temel unsur tabii ki orta sehpalardır. Peki orta sehpanızın aynı zamanda çok fonksiyonlu bir masaya dönüşmesine ne dersiniz? Dilerseniz bir laptop sehpası, dilerseniz içkilerinizi koyabileceğiniz bir masa…

8- Kutu kutu odalar

Aynı yerde üç oda! Geniş bir stüdyo daireyi işlevsel hale getirmenin dahiyane bir yolu! Tek odadan 2+1 yaratan bir tasarım…

9- Çatı pencereleri

Tavan arası dairelerde geniş çatı pencereleri açtırmak tavan arası basıklığının verdiği tüm loşluğu ve kasvetli havayı ortadan kaldırır.

10- Ranza ve çalışma masası bir arada

Çok çocuklu aileler için çocuk odalarını hem yatak hem çalışma alanlarıyla dizayn etmek oldukça zor oluyor. Ranzalı çalışma masaları bu açıdan dahiyane ve pratik bir tasarım olarak öne çıkıyor.

11- Ne kadar çok çekmece, o kadar çok konfor ve düzen!

Eğer evinizdeki yaşam alanlarında iki farklı işleve sahip olan bir alanı bölmek istiyorsanız seperatör olarak fonksiyonel ve minik çekmecelerden oluşan bir raf ünitesine ne dersiniz?

12- Mini mutfaklara büyük çözümler

Küçük mutfaklar artık büyük şehirlerin merkezi semtlerinde yer alan apartman dairelerinin olmazsa olmazlarından biri gibi. Ama mutfağınızı küçük de olsa oldukça pratik hale getiren çekmeceli açılır kapanır tezgah üniteleri kullanabilirsiniz.

13- Tencere tava sergisi!

Mutfak dolabı bile olmayan küçük bir mutfak tezgahının üzerinde tencere tavalarınızı sergilemek… Sanatsal ve şahane bir endüstriyel mutfak fikri!

14- Duvara monte saksılarda rengarenk çiçekler!

15- Her eve lazım bir depolama alanı…

16- Şu ferahlığa bakar mısınız? Aslında oldukça küçük olan bu odanın bu kadar geniş görünmesini sağlayan boydan boya aynalar tabii ki…

17- Üç boyutlu duvar kağıtları da odanızı geniş ve derin göstermenin şahane yollarından bir diğeri…

Eğer böyle pratik ve yenilikçi dekorasyon fikirleri ile ilgileniyorsanız Ayakkabı depolamada yaratıcı çözümler başlıklı yazımıza da göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz. 

Bu fikirleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!