EZGİ AYDOGDU İçmimarlık Danışmanlık ve İnşaat Hiz. – Florya _Konut:  tarz Mutfak

Mutfak oturma grubu için Türkiye'deki evlerden 11 örnek

nihal e. nihal e.

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Oturma grupları ve yemek masaları sadece salonlarda bulunmuyor. Mutfaklar için de birbirinden cazip mobilya takımları mevcut. Şimdi sırayla sizin için seçtiklerimize göz atalım.

​1- Kırmızı, beyaz ve siyah

Niyazi Özçakar İç Mimarlık’ın Metrokent Bursa için tasarladığı ilk mutfak 3D görselleştirme programları aracılığı ile hazırlanmış. Bir duvarda beyaz mutfak dolapları ve tezgah bulunurken pencerenin bulunduğu diğer duvar koyu kırmızıya boyanmış. Oturma grubunun bulunduğu son duvarda ise beyaz renkli taş kaplama mevcut. Oturma alanı da mutfak dekorasyonuna uygun olarak kırmızı bir bank, siyah bir masa ve kırmızı sandalyelerle tamamlanmış. Zemindeki siyah beyaz karolar da hesaba katılınca şahane bir mutfak elde edildiği söylenebilir.

​2- Ahşap mutfak

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi imzası taşıyan bu mutfak güzel bir ahşap dekorasyon örneği. Tavan, pencereler, dolap kapakları, ada tezgah ve davlumbaz dahi ahşaptan. Doğal olarak yemek alanı da mutfağa uygun olarak ahşap tercih edilmiş. Sonuç olarak mekana sıcaklık hissi katan güzel bir mutfak.

​3- Padişah koltuğu

Ezgi Aydoğdu tarafından tasarlanan üçüncü mutfak örneğinde tezgah ve dolapları göremesek de oturma grubu net bir şekilde anlaşılıyor. Dolapların iç kısmına yerleştirilmiş oturma alanının yıldızı hiç şüphesiz yüksek ve heybetli koltuk. Bu koltuğu oval bir masa ile bank tamamlamış. Bank doğru bir tercih zira bu sayede koltuk gölgelenmiyor.

​4- Yeşil sandalyeler

İndeksa İç Mimarlık’ın hazırladığı bu mutfak beyaz rengiyle ortama ferahlık hissi sağlarken canlı renkleri de neşe saçıyor. Ahşap bir masa ile iç kısmı yemyeşil sandalyeler ilgi çekici bir takım meydana getirmiş.

​5- Mavi dokunuş

Mimoza Mimarlık – Phaselis Konutları Antalya:  tarz Mutfak
Mimoza Mimarlık

Phaselis Konutları Antalya

Mimoza Mimarlık

Mimoza Mimarlık’ın Antalya’daki Phaselis Konutları için tasarladığı mutfak zeminden duvarlara dek beyazlara bürünmüş durumda. Beyaz renk mekanı olduğundan daha büyük ve aydınlık göstermek bakımından doğru bir seçim ancak bir renk dokunuşu fena olmaz. İç mimarlar da bizim gibi düşünmüş olacak ki deniz mavisi minderlerle koltukları canlandırmışlar.

​6- Ada ile bitişik masa

homify:  tarz Mutfak

Ada mutfak bulunan mutfaklarda tezgah çok fazla yer kapladığı için bar tezgaha eklemlenir. Bu örnekte ise bar yerine standart bir masa tercih edilmiş. Fakat adet bozulmayarak masa yine adaya bitişik tasarlanmış.

​7- Zarif ve şık

Sırada çok şık ve bir o kadar zarif bir oturma grubu görüyoruz. Mutfağın köşeli penceresine uyumlu olarak yine köşeli bir koltuk kullanılmış. Kapitoneli koltuk öyle elegan bir seçim ki mutfağı başlı başına estetik kılmayı başarmış. Oturma grubunun kalan parçaları ise oval hatlı beyaz bir masa ile deri yuvarlak bir tabure.

​8- Çiçek gibi

ARTISTIC DESIGN – Yeşil Vadi 2012:  tarz Mutfak
ARTISTIC DESIGN

Yeşil Vadi 2012

ARTISTIC DESIGN

Artistic Design imzasını taşıyan bu mutfakta birbirine geçmiş beyaz halkalardan oluşan ayağıyla dikkat çeken cam masa insanın içini açıyor. Zarif çiçeklerle süslenmiş oturma grubu parıltılı ve iddalı mutfaklar için ideal bir seçim.

​9- Siyah ve beyaz

Şölen Coşar İç Mimarlık tarafından tasarlanan modern mutfak siyah beyaz dekorasyonuyla göz kamaştırıyor. Oval yüzeyli bara uyumlu olarak yemek masası da oval bir şekle sahip.

​10- Geniş oturma alanı

İndeko İç Mimari ve Tasarım imzasını taşıyan mutfak örneğinde doğal malzeme kullanımı öne çıkıyor. Mutfak dolapları ahşaptan yapılma, bir duvar da kırmızı tuğlalarla örülmüş. Yemek alanı ise hayli uzun ahşap bir masa ekoseli koltukla tamamlanıyor.

​11- Mutfak ve salon

Eğer mutfak için daha geniş ve konforlu bir oturma grubu istiyorsanız sizin içi en iyisi açık mutfaktır. Böylece mutfakta mola vermek istediğinizde salondaki rahat koltuklarda dinlenebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Balkonumu nasıl daha güzel hale getirebilirim? 19 orijinal fikir!' başlığına bakabilirsiniz.

Siz hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!