İddialı bir salon isteyenlere Türk evlerinden 6 örnek | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

İddialı bir salon isteyenlere Türk evlerinden 6 örnek

Meral Eser Meral Eser
Aşiyan Cephe Modern Oturma Odası Decora Modern
Loading admin actions …

Konfor ve estetiğin yakalandığı salonlar, göze hitap eden bir atmosfer sunar. Daha sıcak ve huzur veren bir atmosfer için zemin uygulamalarından mobilya ve perdelerde kullanılan tekstil ürünlerine, ışıklandırma unsurlarından dokuların ahengine birçok faktör atmosferi değiştirebilir. Huzur veren bir atmosfer oluşturmak ve salonlarınızda konfor sağlamak için ilham veren örnekleri gözden geçirebilirsiniz. Salon dekorasyonunda fark yaratan stil ve tarzları bir araya getirdik. İddialı bir salon isteyenlere işte Türk evlerinden 6 şahane örnek!

Tavan dekorundan doku ve renklere görkemli dokunuşlar

Phaselis Konutları Antalya Modern Oturma Odası Mimoza Mimarlık Modern
Mimoza Mimarlık

Phaselis Konutları Antalya

Mimoza Mimarlık

Şık ve elegan bir salon döşemek istiyorsanız, sadece zemin kaplaması ile kalmamakla beraber, tavan dekorundan mobilyalara uyum ve ahenk yakalayabilirsiniz. Uygulanacak stil ve tarza göre son derece gösterişli ve göze hitap eden bir salon döşemek isteyenlere ilk örneğimiz ilham verebilir. Klasik stil zarafet unsurlarını mobilya tasarımları ve aksesuarlarla zenginleştirerek muhteşem bir sonuç elde edebilirsiniz.

Klasik zarafet

Klasik Oturma Odası homify Klasik

Klasik stil zarafet unsurlarını bir araya getirmeye ne dersiniz? Mobilyalarda konfor kadar estetik unsurlar ve dekorasyonla tamamlayıcı faktörler ön plana çıkıyor. Tavan dekorundan mobilya ve aksesuarlara şık ve elegan çizgiler hakim. Günümüz trendlerine uygun kadife dokular mobilyalarda kullanılan tekstil ürünlerinde de sıklıkla tercih ediliyor. Hem görkemli hem de şık bir salon için doku ve renklerin ahenklerinden vazgeçmeyin.

Huzurlu atmosfer

Modern Oturma Odası homify Modern

Bir salonda huzur veren bir atmosfer oluşturmak, renk ve doku uyumu ve konforlu mobilyalarla sağlanır. Dingin bir atmosfer oluşturmanızı sağlayacak mavi tonları ile huzur veren natürel dokularla ahşap zeminleri bir araya getirebilirsiniz. Bazı renkleri ön plana çıkarmak için nötr renklerle bir araya getirebilir ve canlı renkleri daha da ön plana çıkarabilirsiniz. Hem huzurlu hem de sıcak bir atmosfer için ahşabın ağırlıklı kullanıldığı döşeme ve duvar zeminleri ile muntazam bir ışıklandırma sıcak bir atmosfer oluşturmanızı kolaylaştıracaktır.

Çarpıcı ve yenilikçi

Aşiyan Cephe Modern Oturma Odası Decora Modern
Decora

Aşiyan Cephe

Decora

Çarpıcı ve yenilikçi örneklerden etkilenenlere işte şahane bir salon modeli. Chesterfield koltuklarla son derece şık ve görkemli bir salon dizayn etmek isteyenlere güzel bir örnek. Doku, desen ve renkleri ön plana çıkaran mobilya parçalarıyla deri koltuk zarafetini bir araya getiren bu örnek, hem modern hem de çarpıcı dekor öğelerinden etkilenenlere ilham verebilir. homify'da iç mimarlar tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde evlerin projesi bulabilir, ilham veren fikirler bulabilirsiniz.

Formların ahengi

Maltepe Tadilat Modern Oturma Odası Dekorasyon Şirketi Modern
Dekorasyon Şirketi

Maltepe Tadilat

Dekorasyon Şirketi

Daha modern çizgilerle hem çarpıcı hem de görkemli bir salon döşemeye ne dersiniz? Beyaz duvar ve tavan zeminleri ile çarpıcı ve sıcak renkler ön plana çıkar. Göz yormayan bir akış için eğer mobilya formları, renk ve desenleri ön plana çıkarmak istiyorsanız daha sade ya da natürel bir zemin kaplaması tercih edebilirsiniz. Mobilya tasarımlarında formları ön plana çıkaran tasarım öğeleriyle salon dekorasyonunda fark yaratabilirsiniz.

Kontrast renkler

Ysk Tadilat – Tadilat Ev : modern tarz , Modern
Ysk Tadilat

Tadilat Ev

Ysk Tadilat

Kontrast renklerden etkilenenler için daha dinamik ve şık bir atmosfer oluşturan bu şahane örnek ilham verebilir. Öncelikle kontrast renk paletini belirlerken natürel renk tonlarını tercih edebilir, örnek görseldeki gibi kahverengi ve bej uyumunu ön plana çıkarabilirsiniz. Natürel renkler arasında kremi bej ve kahve tonlarının yanı sıra, yeşil tonlarıyla ferahlık katabilir, şık aksesuarlarla dekorları tamamlayabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz, ayrıca ’17 parlak salon fikri’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Siz hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!