Misafirlerin rahat uyumaları için alternatifler nelerdir? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Misafirlerin rahat uyumaları için alternatifler nelerdir?

Meral Eser Meral Eser
Gamamobel Spain: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Konukseverler için yatılı misafirin konforu ve temiz bir uyku çekmesi önemlidir ve buna itina edilir.Yatılı misafirleri sıklıkla ağırlayanlar için, konukların rahatlığı ve pratiklik ön planda tutulurken, eşyaların konumu ve kullanım kolaylığı da aynı derecede önemli olacaktır. Konukların kalma süreleri uzuyorsa, ayrıca bir misafir odası dekore etme ihtiyacı doğabilir. Kısa süreli yatılı misafirler için ise çok yönlü mobilya ürünleri, kanepeler çözüm olabilir. Misafirlerin kalış süresi, gelme sıklığı, ağırlamak için ayrılan alanın nasıl organize edileceği hakkında ipuçları verir.

Konuklar için ayrılan alanda depolama olanakları, konfor ve işlevsel pratiklik, işleri oldukça kolaylaştırır. Nadiren yatılı misafir ağırlıyorsanız, yatağa dönüşen kanepe ve koltuklar sizin için pratik çözümler olabilir. Konukların ayrıldığı zamanlarda, çok yönlü kullanılabilen bu tip mobilyalar alan kontrolü hakkında oldukça pratik bir araç olacaktır. Kolaylıkla ve çok zaman harcamadan, bir oturma alanını misafir konaklama alanına dönüştürebilirsiniz. Modern stil çözümlerle, yeni koltuk ve kanepe modellerinde oldukça geniş bir yelpazeye yayılan mobilya ürünleri mevcut. Ağırlamak istediğiniz misafirlerinizle ilgili ön hazırlıklar yapmak istiyorsanız, bazı fikirler verecek başlıklarımızı mutlaka inceleyin. Akılcı çözümlerle hem misafirleriniz rahat edecek, hem de siz memnun kalacaksınız. Misafirleri ağırlarken evinizdeki alan kontrolü çözümleri ve konfor sunan alternatifler için alt başlıklara geçebiliriz.

Kanepeli misafir odası

Misafirlerin gelme sıklığına bağlı olarak ayrılacak alan değişebilir. Sürekli gelen bir yatılı misafir ağırlıyorsanız, misafir odası dekore etmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Odalarınız çok geniş değilse dert etmeyin. Çok yönlü kullanım olanakları sağlayan mobilya ürünleri yardımınıza yetişiyor. Açılır kanepeler, yatağa dönüşebildiği için oldukça işlevsel kullanılan mobilya ürünleridir. Neredeyse her evde, misafir gelme ihtimaline karşılık çeşitli modelleri bulunur. Geniş olmayan misafir odalarında oturma alanı ile yatak alanını aynı mekanda organize etmek sıkıntı olabilir. Bu tip küçük planlı oda dekorasyonu için, istenildiğinde yatağa dönüşen kanepe ve koltuk türleri oldukça kullanışlıdır. Misafirinize uyku saatleri haricinde zaman geçirebilecekleri ekstra oturma alanı tanır. Düzenli misafir gelmeyen evler için açılabilir kanepe ve koltuk modelleri, çok yönlü kullanım amaçlı birer mobilya ürünleridir. Örnek görselde gördüğünüz açılır kanepe modeli, Gamamobel Spain imzası taşıyor.

Yataklı misafir odası

Konukların konforunu ön planda tutuyor ve  yeterli sayıda odaya sahipseniz, yataklı misafir odası direkt çözüm olabilir. Misafirlerinize ayrı oturma alanları sunuyorsanız, ya da yatak dışında koltuklar ve oturma alanı için geniş iç mekanlara sahipseniz yatak karyolası modellerine bakmaya başlayabilirsiniz. Özellikle belli bir yaş grubunu misafir ediyorsanız, aile büyükleri ve belli bir yaşın üzerinde kişiler için kanepeler uğraştırıcı olabilir. Misafirlerinizi yormadan, özenle hazırlanmış bir misafir odası yeterli bir çözüm olabilir. Yatağın konforu, hijyen ve temiz kokular misafirlerinizde olumlu izler bırakacaktır.

Kanepeli oturma odası

Oda sayısı ayrıca misafir odası dekore etmenize imkan vermiyorsa tasalanmayın. Modern stil çözümlerle yeni kanepe ve koltuk modelleri yardımınıza yetişiyor. Yatılı misafir nadiren geliyorsa, ayrıca bir misafir odası dekore etmeye gerek yok. Pekala oturma odasını çok amaçlı değerlendirebilirsiniz. Sadece uyku saatlerinde açılır kanepe veya koltuk modeli işinizi görecektir. Gündüz saatlerinde oturma alanına dönüşen mekan, uyku zamanı yatma ve dinlenme amaçlı kullanılan bir alana dönüştürülebilir. Oldukça pratik bir yöntem olan bu seçenek, yedek odaların yetmediği durumlarda da misafir için yer ayarlamanıza yardımcı olacaktır. Özellikle çok sayıda misafir gelen bir evde, odalarda yer kalmadığında değerlendirilen bir başka alternatif olarak bilinir. Uzun süre misafir gelmediği durumlarda misafir odaları kullanılmayan alanlar olarak yer kaplayacağından, pratik çözümlerle kanepelerin bulunduğu oturma alanları geçici süreli çözüm sunacaktır. 

Köşe koltuklu oturma odası

homify: modern tarz , Modern
homify

Sitting Room

homify

Son dönemlerde oldukça tercih edilen köşe koltukları, artık salon ve oturma odalarınızın dekor ihtiyacını karşılamakla beraber çok amaçlı ihtiyaçlara da çözüm getiriyor. Oturma alanının baş kahramanı olarak açı ve yönünü oturma odanıza göre ayarladığınız köşe koltukları, yatılı misafirleriniz için de oldukça kullanışlı birer mobilya ürünü olarak değerlendirilebiliyor. Genellikle köşe koltuk tasarımları, bir tarafı uzun, diğer tarafı daha kısa olarak dizayn edilir. Uzun tarafı istenildiğinde yatak alanına dönüştürülebilen köşe koltuk modelleri mevcut. Bu tip köşe koltuk modelleri ile, misafir yatağı ihtiyacını pratik bir şekilde çözebilirsiniz. Genellikle Tv karşısına konumlanan köşe koltuklar, keyifli bir dinlenme alanına dönüşebilir. Evinizde ekstra misafir odası mevcut bulunmuyorsa köşe koltukları tercih edebilirsiniz. Öte yandan odaların yetersiz kaldığı kalabalık misafirlerin bulunması durumunda, köşe koltuklar rahat ve dinlendirici bir yatak alanına dönüştürülebilir.

Tek kişilik yatağa dönüşen kanepe

Mümkün olan en pratik yöntemlerle misafir ağırlama işini kolaylaştırmak istiyorsanız tek kişilik yatağa dönüşen kanepeler ihtiyacınızı görebilir. Yataklı kanepeler misafir ağırlamak için ideal ve işlevsel çözümlerdir. Yataklı kanepelere ek olarak yataklı koltuklar da alabilirsiniz. Sürekli misafir ağırlanan bir evde, özellikle misafir sayısı da çok ise, kanepe ve koltuklar tek kişilik yatağa dönüştürülebilir. Bu durumda koltuk ve kanepe modellerini tercih ederken, iç mekanda uygulanacak stil ve tarza uygun modeller tercih edilmelidir. Duvara monte yatak modelleri, dolaba gömme yatak modelleri de misafirlerinize tek kişilik yatak alanları açmanıza yardımcı olabilir. Modern görünümlü bu tip açılır kanepeler , istenildiğinde çift kişilik ya da tek kişilik yatağa dönüşen modelleri ile satışa sunuluyor. İki parçalı kanepe modelleri de bulunuyor. Ayrı ayrı tek kişilik iki yatağa dönüşen yataklı kanepe modelleri mevcut. Çok sayıda misafir ağırlamak durumunda olanlar için bu oldukça fonksiyonel bir unsur. Sadece misafirler için değil, yoğun çalışma şartları altında yaşayanlar, home office olarak kullanılan mekanlarda da kısa süreli kestirme, dinlendirici bir uyku alma ihtiyacını muntazam bir şekilde karşılar. Yataklı kanepe modelleri form olarak da çeşitlendirilebiliyor. Yaygın olarak kullanılan dikdörtgen formlu yataklı kanepe modellerinin yanı sıra, yuvarlak formlu yataklı kanepe modelleri de tek kişilik yatağa dönüştürülebiliyor.  

Yatak

Yatak konforu misafir ağırlamada bulunduğu konum kadar etkilidir. Misafire ayrılan alanda mümkün olabildiğinde rahat, esnek ve dinlendirici bir yatak modeli tercih edilmeli. Bunun dışında yatak modellerine bakınırken, çift kişilik baza ve tek kişilik baza yatak modellerini göreceksiniz. İhtiyaca göre ve gelen misafirlerin çift ve tek olma durumuna göre tercih edebileceğiniz yatak modelleri, kullanılacak alanla da ilişkilidir. Yuvarlak yatak formları ya da ihtiyaca göre kullanılacak alana uygun bir form tercih edilebilir. Tüm bunların yanı sıra yatak modelinde depolama ihtiyacı ön plandadır. Tercih edilecek yatak modelleri için çekmeceli yatak modelleri misafirlerinizin ihtiyaçlarını depolayabileceğiniz ekstra alanlar sunar. Bazalı yatak modellerinde de yatak altı depolama yapmak yine ekstra alanlar kazandırırken baza altları misafirlerin geçici kullanımına da açık olabilir. Çekmeceli yatak karyolası, baza altı depolama alanları, saklama kutuları misafir odasında ekstra kazanılan alanlar oldukça işlevsel çözümler olacaktır. Yatak modellerini değerlendirirken, kullanılacağı alanla ilişkisi yatağın formunu etkileyebilir. Sadece formu ile değil, fonksiyonelliğinde de bazı değişiklikler görülebilir. Küçük bir oda odada misafir için açılan ekstra alanda duvara monte yatak modeli tercih edilebilir. Pratik bir şekilde açılarak, kullanım zamanı dışında  sürgü sistemi ya da kaldırılıp sabitlenerek kullanılan duvara monte yatak modelleri küçük odalarda ekstra alan kazanmanızı sağlar.

Ayrıca, ’Duvara monte yatak modelleri ve ilham veren fikirler ’ yazımız ilginizi çekebilir.

Bu alternatifleri siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!