Çocuklu aileler mutlaka baksın: 12 şahane fotoğraf

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Çocuklu aileler mutlaka baksın: 12 şahane fotoğraf

nihal e. nihal e.
Murat Aksel Architecture – Housing:  tarz Çocuk Odası
Loading admin actions …

Bir salonu ya da yemek odasını nasıl dekore edileceğini aşağı yukarı herkes bilir. Peki ya çocuk odası? Miniklerin renkli dünyasına ve sonsuz hayal gücüne hitap eden yaratıcı, eğlenceli ve sürprizlerle dolu bir dekorasyon nasıl oluşturulur? Bu soruya net bir yanıtımız yok ancak size ilham vermesi için aşağıdaki fotoğrafları seçtik. İlginizi çektiyse hep birlikte göz atalım.

​1- Fonksiyonel yatak

Italic Decor tasarımı bu oda örneği birden fazla çocuk sahibi olanlara hitap ediyor. Tek bir odaya sığdırılan iki adet yatağın yanı sıra yatağın altına giysi dolabı ve çekmecelerden bir merdiven yapılmış. Böylece giysiler için harici bir dolap satın almanıza gerek kalmadı.

​2- Dikey raflık

Tepeli İç Mimarlık – Avcılar - Gümüşpala Örnek Dairet:  tarz Çocuk Odası
Tepeli İç Mimarlık

Avcılar – Gümüşpala Örnek Dairet

Tepeli İç Mimarlık

Tasarımcılar depolama sorununa çözüm bulmak pek çok yaratıcı fikir kullanıyor. Resimde gördüğümüz dikey raflık da bunlardan birisi. Raflar her ne kadar dar olsa da kitaplık ihtiyacını karşılamaya yetmiş.

​3- Uyumlu çizgiler

Çocuk odasını eğlenceli kılmak için duvardaki ağaç resminden tavandaki yıldıza dek pek dekoratif unsur kullanılmış. Yatak örtüsünde bulunan beyaz üzerine şeker pembesi çizgiler ise duvarda da kullanılarak uyumlu bir manzara elde edilmiş.

​4- Yarış pisti

Çocuk odası dekore ederken renkler figürler ile birlikte belli bir konsept de uygulayabilirsiniz. Bu konsept çocuğunuzun ilgi duyduğu şeylere yönelik olursa odasını çok daha fazla sevecektir. Örnek resimde yarış arabası şeklindeki yatak ve diğer detaylarla yarış pisti teması uygulanmış.

​5- Ahşaptan hayvanlar

Çocuğunuza hayvan sevgisi aşılamak için sevimli hayvan figürü şeklinde oyuncak ve aksesuar satın alabilirsiniz. Bu örnekte ahşaptan yapılma bir inek, domuz ve kaz tasarlanmış. Aynı zamanda kurbağa biçiminde portatif bir askı da mevcut.

​6- Salıncak koltuk

Miniklerin en sevdiği şeylerden biri de hiç şüphesiz salıncaktır. Bunun için bahçede bir salıncak kurmaya ya da sürekli parka gitmeye gerek yok. Günümüzde oldukça popüler olan salıncak biçimindeki koltuklar çocuğunuzu mutlu etmeye yeter.

​7- Pencere önüne çalışma alanı

Çocuğunuz biraz büyüyüp okul çağına geldiğinde daha sorumlu bir insan olması için onu teşvik etmelisiniz. Örneğin bu fotoğraftaki gibi bir çalışma masası ödevlerini yapması için şevk verecektir. Alan sıkıntısı çekiyorsanız masayı pencere önüne yerleştirebilirsiniz.

​8- Bir odada dört yatak

Kalabalık aileler için herkese bir yatak odası bulmak ciddi bir sorundur. Özellikle de çocuklar için birden fazla oda ayırmak maalesef mümkün olamaz. Siz de oda sıkıntısı çekiyorsanız eğer dört adet yataktan oluşan bu ranza modeline mutlaka göz atın. Üstelik tamamı ahşap.

​9- Uzay konsepti

Çocukların ilgi alanlarına yönelik ya da akıllarını çelecek eğlenceli ve yaratıcı dekorasyon konseptleri oluşturabilirsiniz. Bu örnekte uzay temasından yola çıkılarak tüm eşya aksesuarlar bu temaya göre seçilmiş.

​10- Çadır yatak

Cuckooland:  tarz Çocuk Odası
Cuckooland

KIDS TENT BEDROOM CABIN BED in Green

Cuckooland

Artık standart yataklar yerine ev şeklinde ya da araba biçiminde yatak modelleri sıkça görebilirsiniz. Bu örnekte de çadır görünümlü bir yatak görüyoruz. Çocuklar için uykuyu sevdiren bu yataklar onların renkli iç dünyalarına çok uygun.

​11- Uçak teması

m design  – plane:  tarz Çocuk Odası

Daha önce yarış pisti ve uzay temalı dekorasyon örnekleri gördük. Bu defa ise devasa bir uçak maketi görüyoruz. Bir mobilya fikri olarak hayli ilginç olan bu tasarım sevimli bir çalışma.

​12- Kara tahta

Miniklerin hem el yeteneğini geliştirecek hem de öğretici bir işleve sahip kara tahtalar çocuk odaları için güzel bir fikir. Böylece hayal güçlerini sınırlandırmadan sessizce vakit geçirebilirler.

Bu yazıyı beğendiyseniz '10 adımda temiz bir yatak odası' başlığına bakabilirsiniz.

Bu örnekleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!