Evdeki fazlalıkları nereye koysam ? 10 pratik fikir | homify

Evdeki fazlalıkları nereye koysam ? 10 pratik fikir

umit atdağ umit atdağ
The Lantern Fraher and Findlay Koridor, Hol & MerdivenlerDepo
Loading admin actions …

Kalabalık bir aile yapısına sahipseniz veya fazla eşyaya sahip biriyseniz yapmanız gereken evinizde eşyaları muhafaza edeceğiniz ekstra alanlar oluşturmak ve bu alanları maksimum verim elde edecek şekilde kullanmaktır. Ev dekorasyonlarında ekstra muhafaza alanları oluşturmak için mevcut mobilyaları kullanabilir, ölü ve kullanılmayan alanları dekorasyon içine ekleyebilirsiniz. Ayrıca özel tasarımlara sahip mobilyalar ile evlerinizde harikalar yaratarak fazla eşyalarınızı depolayabileceğiniz evlere sahip olabilirsiniz. Homify alternatif dekorasyon fikirleri sayfasında yer alan ve pratik depolama alanları için ideal örneklerin yer aldığı dekorasyon modellerimizi inceleyerek evlerinizde harikalar yaratmak sizin elinizde. Sizler için bir araya getirdiğimiz işlevselliği ön planda olan depolama alanlarını inceleyerek evlerinizde uygulayabilir ve şık modern dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Merdiven altları

Evin giriş alanı zeminden yüksekse yapılması gereken ahşap basamaklar oluşturmak ve ahşap basamakların alt kısmını fazla eşyalarınız için ideal depolama alanına çevirmektir. Bu örnek tam olarak bu tanıma uyan bir alternatif depolama fikrini resmediyor.

Dolap üstleri

Yatak odası elbise dolapları standart olarak imal edilen ve yüksekliği standart olan dolaplardır. Bu dolapların üst kısımlarını tamamlayarak ideal muhafaza ve depolama alanlarına çevirebilir, alternatif alanlar yaratabilirsiniz.

Çamaşır odası

Evinizde ideal alanlar oluşturmak adına rahatlıkla kullanabileceğiniz en ideal alan çamaşır odası olabilir. Çamaşır  odası içinde yer alan tüm duvarları özel tasarım dolaplar yerleştirerek istemiş olduğunuz  depo alanlarına sahip olabilirsiniz.

Mutfak tavan rafları

Mutfak  içinde en az kullandığınız eşyaları mutfak tavan rafları oluşturarak istediğiniz gibi muhafaza edebilirsiniz. Bu alanlar hem  mutfağınızın işlevselliğini artıracak hem de size alternatif alanlar oluşturacaktır. 

Baza altları

VERONA MODERN BAZA OREL YATAK Yatak OdasıYataklar & Yatak Başları
OREL YATAK

VERONA MODERN BAZA

OREL YATAK

Yatak odası, çocuk odası veya genç odası içinde kullandığınız bazaların alt kısımları ideal muhafaza alanlarını oluşturur. İdeal depolama alanı olarak kullanabileceğiniz bazalar hem depo alanı hem de estetik bir yatak işlevi görecektir.

Mutfak dolapları

Mutfak içinde kullanılan dolaplar ve mutfak adalarının alt kısımları da ideal depolama alanları olarak size yardımcı olur.  İstediğiniz genişliğe sahip olan bu mutfak alanları estetik ve sade bir mutfak için size yardımcı olacaktır.

Geleneksel raflar

Mini Plate Rack The Plate Rack MutfakDepo & Kiler
The Plate Rack

Mini Plate Rack

The Plate Rack

Mutfak içinde eskilerin kablık olarak tabir ettikleri modern raflar kullanarak mutfak duvarlarından istifade etmiş olursunuz.  Mutfak duvarlarına yerleştireceğiniz modern raflar ile hem mutfak gereçlerinizi muhafaza edebilirsiniz hem de farklı bir mutfak konseptine sahip olursunuz.

Mutfak tezgahları

Mutfak tezgahlarının alt kısımları her zaman için size yardımcı olan alanlardır. Bu alanları depolama alanları olarak veya eşyalarınızı düzenli olarak koruyabileceğiniz ideal alanlar olarak tasarlayabilir, ölü alan bırakmadan muhteşem tasarımlara imza atabilirsiniz.

Hol duvarları

Evinizin koridoru veya holü boş kalmayacak şekilde dekore edildiğinde hol duvarları size kitaplık, aksesuar teşhir alanı veya oyuncak muhafaza alanı olarak hizmet edecektir. Bu tasarım ile evinizin işlevselliği en üst noktaya gelecektir.

Merdiven altı

Storage under stairs Fraher and Findlay Koridor, Hol & MerdivenlerDepo
Fraher and Findlay

Storage under stairs

Fraher and Findlay

Ayakkabılarınızı korumak adına merdiven altlarında yer alan ve boş olduğu için kötü görünen alanları kullanabilirsiniz. Boş alan bırakmayacak şekilde yapacağınız tasarımlar ile  evinizi daha fonksiyonel özelliklere sahip hale getirebilirsiniz.

Aile dostu iki katlı müstakil evler
Arrow navigation 3b3136b1
Bu fikirleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!