Ekstra dolap ve raf isteyenlerin görmesi gereken 6 fotoğraf | homify

Ekstra dolap ve raf isteyenlerin görmesi gereken 6 fotoğraf

Meral Eser Meral Eser
Elfa und Lumi exhibition in furniture showroom "Möbel Inhofer" Pamela Kilcoyne - Homify Yatak OdasıElbise Dolabı & Komodinler
Loading admin actions …

Depolama ihtiyacı, düzen sağlamada birincil ihtiyaçlar arasında gelir. Dolap ve dolap rafı sistemleri, döşeme zemini alanından tasarruf etmenizi sağlar ve işlevsel duvar dekorları oluşturur. Geniş ve büyük bir eve sahip olmayabilirsiniz, buna nazaran ferah ve aydınlık bir ev döşemek elinizde. Renk ve dokuların yanı sıra dolap düzenleri ile son derece ferah bir atmosfer oluşturmak mümkün. Ekstra dolap, dolap rafları, yatak odası dolap içi raf sistemleri ve açık raf sistemleri dizayn ederek alan tasarrufu sağlamanızı kolaylaştıracak 6 şahane örneği bir araya getirdik, bu dolap ve raf sistemlerinden hangisi kullanım ihtiyaçlarınıza hitap ediyor?

1- Akılcı çözümler

Evinizi dekore ederken alan tasarrufu sağlayacak akılcı çözümleri değerlendirin. Köşe ve kenarları değerlendirirken depolama ihtiyacını muntazam sağlayacak raf sistemleri ve çekmeceler dizayn edebilir ya da profesyonel bir marangoz tarafından üretilmiş tasarımları satın alabilirsiniz. Eğimli tavan formu ile dar ve kasvetli bir atmosfer oluşabilecek bu örnekte beyaz zemin ağırlıklı kullanıldığı gömme raf sistemleri dizayn ediliyor. Beyaz ve ahşabın muntazam uyumu ve kontrast renklerle halı unsur ve resim çerçevelerinin kullanıldığı şahane bir örnek.

- Alanları değerlendirmek

Ekstra depolama üniteleri yaratmanın tek yolu dolap içi raf sistemleri ile ek dolap rafları yaratmak değil. Dolapların yanı sıra odanızda bulunan boş alanlara ekstra depolama üniteleri yaptırarak da hem akılcı hem de şık çözümler üretebilirsiniz. Bu örnekte de sedir etrafında ekstra çekmeli bir depolama ünitesi görüyoruz.

2- Ahşap dolap rafları

Elfa und Lumi exhibition in furniture showroom "Möbel Inhofer" Pamela Kilcoyne - Homify Yatak OdasıElbise Dolabı & Komodinler
Pamela Kilcoyne – Homify

Elfa und Lumi exhibition in furniture showroom Möbel Inhofer

Pamela Kilcoyne - Homify

Sürgülü kapı sistemleri ile ahşap dolap içi raf sistemleri bir araya getirilerek muntazam bir görünüm sağlanabilir. Aynı zamanda geniş depolama alanları dizayn etmek istiyorsanız, gömme dolap sistemleri ihtiyacınızı karşılayabilir. Sürgülü kapak sistemleri ile geniş açıklıkları kapatabilir, ferah ve kullanışlı depolama alanları dizayn edebilirsiniz. Eşyalarınız ve giysleriniz için göz karmaşası oluşturamadan giyinme odası tarzı bir düzen sağlayabilir, açık raf sistemleri ile kullanım ihtiyacına göre depolama alanı oluşturabilirsiniz.

- Oturma odasında raf sistemleri

Dolap rafı modelleri sadece yatak odalarında değil, açık raflar olarak oturma odası ve diğer odalarda da kullanılabilir.

3- Farklı ebatlarda çekmece ve raflar

Düzen oluştururken ezberci yaklaşım yerine kullanım ihtiyaçlarını maksimum verimle karşılayacak akılcı çözümlere odaklanabilirsiniz. Farklı ebatlarda çekmeceler ve dolaplar dizayn edebileceğiniz gibi, ihtiyaca göre farklı ebatlarda bölmeler oluşturabilirsiniz. Kullanım ihtiyacına göre ürün ve objeleri depolayabileceğiniz geniş ya da dar çekmece modelleri, açık raf sistemleri ve askılık sistemlerini bir araya getirebilirsiniz. Örnek dolap modelinde beyaz iç kaplama ve açık ahşap tonlarında dış kaplama ve kahverengi ahşap dokular kullanılmış. Ayrıca bir bölme oluşturarak çekmece ve raf sistemleri için farklı ebatlarda gözler, askılık ve diğer ihtiyaçları ürün ebatlarına göre bir arada tasarlayabilirsiniz.

4- Kenar ve köşeleri değerlendirin

Özellikle küçük yatak odalarında giysi dolapları yerleştirmek ve ekstra alan açmak bir hayli zahmetli bir iştir. Daha fazla ekstra zemin alanı kazanmak istiyorsanız, döşeme zemininde tavana uzanan dolaplar sistemleri dizayn edebilirsiniz. Ölü ve boş alanları değerlendirin. Küçük dairelerde köşeler için de raf sistemleri ve dolaplarla pratik çözümler üretebilirsiniz. Yatak başlığı ile bütünleşen beyaz dolaplar, kontrast renklerle bir yatak odası döşemek isteyenler için ilham verebilir.

5- Ahşap raflar

Açık dekoratif raf sistemleri ile aynı renk ve dokuların tercih edildiği sehpa modeli, paletlerden imal edilerek fark yaratan tasarımıyla göz dolduruyor. Tatil günlerinizi değerlendirmek ve ev dekorasyonu ile ilgili yaratıcı fikirleri gerçekleştirmek istiyorsanız, Kendin Yap projelerini inceleyerek paletlerle mobilya alternatifleri imal etmeyi öğrenebilirsiniz. Hem zevkli hem de beceri kazandıran bu iş, evinize özgü mobilyalar tasarlarken düşük bütçe ile kazanç elde etmenizi sağlayacak.

6- Natürel dokularla ahşap dolaplar

Pera ahşap yatak odası homify Yatak OdasıAksesuarlar & Dekorasyon
homify

Pera ahşap yatak odası

homify

Ahşap karyola ile uyum sağlayan masif ahşap yatak odası takımı tasarlatmaya ne dersiniz? Masif ahşap gardırop ile şifonyeri takım olarak sipariş etmek mümkün. İster modern öğelerle, isterseniz klasik stil öğelerle ahşap gardırop modelleri dizayn edebilirsiniz. Farklı ahşap tonları, renk ve dokularının yanı sıra sıcak bir atmosfer oluşturmanızı sağlayacak. Yıldız Mobilya Ltd. Şti. imzası taşıyan bu örnekte ayrıca dolapları yerden yüksek tutan ayaklarla mobilyalar fark yaratıyor.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Eviniz için tasarlayabileceğiniz 17 basit dolap tasarımı’ yazımızı da inceleyebilirsiniz.

- Farklı modeller arayanlar için birbirinden güzel örnekler

Dolap yaptırmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken 21 fotoğraf başlıklı yazımızda da birbirinden güzel yatak odası dolap içi raf modellerini bulabilirsiniz.

Siz hangisini beğendiniz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!