Dört mevsim yaşanacak 17 göz kamaştırıcı ev | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Dört mevsim yaşanacak 17 göz kamaştırıcı ev

Homify TR Homify TR
Casa Chontay Modern Evler Marina Vella Arquitectura Modern
Loading admin actions …

Tasarım olarak stillerden ve spesifik zevklerden bahsedecek olursak, yükselen trendler, hayat koşullarımız ve tabii ki değişen fikir ve biriken deneyimlerimiz sonucunda aslında beğenilerimizin de sürekli olarak değiştiğini söyleyebiliriz. Elbette herkesin kendi kişiliğine ve yaşam tarzına daha uygun olan belirli bir dekorasyon ve mimari tarzı vardır ve bu tarz doğrultusunda yapılan ve döşenen evlerde insan kendini tam olarak huzurlu ve evinde hisseder. Ancak bunun yanında ufak tefek ayrıntılar ve bazı nüanslar doğrultusunda tercihlerimiz günden güne değişebilir. 

Özellikle ev yaptırmak üzere olan okurlarımız, projenin her detayı hakkında uzun uzun düşünmek zorundadır çünkü değişen fikirlerimizle de uyum sağlayacak genel geçer bir estetik anlayışı ile ev projesini hayata geçirmemiz gerekir.  Aksi halde bugün belki çok beğendiğimiz ama iki sene sonra modası geçecek ve bizim de sıkılacağımız bir estetik unsuru uzun yıllar yaşayacağımız evin örneğin dış cephesine dahil etmek gibi bir hataya düşebiliriz. 

İşte bu yazımızda, kendisine ev yaptırmayı planlayan okurlarımızın tam olarak ne istediğine karar vermesine yardımcı olacak, farklı tarz ve farklı özelliklere sahip birbirinden güzel 17 ev projesine konuk olacağız. Üstelik bu evlerin her biri 4 mevsim yaşanacak donanıma sahip. 

1

Taş ev düşünenlerin ilham alabileceği bu şahane örnek ile başlayalım… Harman doğal taşlardan inşa edilen yapı, ahşap dokunuşlar sayesinde malzemelerin birbirleriyle natürel bir etkileşimine sebep oluyor. Geniş verandası, doğal ve sağlam dış cephe görünümü, modern çatısı ile etrafındaki yeşil düzlüğe yaraşan doğal ve yerel bir çağdaş mimari.

2

İnşa ettireceğiniz evin veranda ve teras alanları ilk bakışta çok da önemli ögeler gibi görünmese bile aslında özellikle yaz ve bahar aylarının uzun sürdüğü ülkemizin kıyı kesimlerinde ev yaptıranlar için hayati önem taşıyan yaşam alanları. Tek bir cephe yerine iki cephede uzanan bir teras, günün farklı saatlerinde kullanılabilecek bir konfor sağlar.

3

Modern ahşap bungalovlar bugünlerde en çok tercih edilen sempatik ve pratik inşa edilebilen ev tiplerinden biri. Bu ev örneği de özellikle imarsız arazilerdeki yapılaşma kurallarına uygun yapısıyla öne çıkıyor. Beton bir subasmana ihtiyaç duymayan yükseltilmiş zemin oldukça pratik bir inşa tekniği.

4

Ahşap malzemenin yalnızca bungalov gibi küçük yapılarda kullanıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Asya tarzında mimarisi ve iki katlı ışıl ışıl görkemiyle öne çıkan bu örnek ahşap malzemenin lüks villa inşaatlarında da harikalar yarattığının başarılı bir kanıtı.

5

Betonarme bir ev yaptırmayı planlıyorsanız projeyi profesyonel bir mimara çizdirmeden önce bu eve bir göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz. Havuzlu lüks bir villa, ancak oldukça temiz hatlara sahip geniş teraslı modern ve yalın bir mimari.

6

Doğa aşıkları için harika bir minik ev projesi. Özellikle küçük bir arsa ya da arazi içine küçük bir ev projesi yaptırmak isteyenler için ilham verici güzellikte.

7

Geleneksel Avrupa stilinin çekiciliği göz ardı edilemiyor değil mi? Beyaz harman tuğla duvarlar ve çatı pencereleri ile döşenmiş tavan arası katı ile dış cepheden de iç yaşam alanlarıyla da öne çıkan bir ev modeli.

8

Boucher Road Exterior Modern Evler Barc Architects Modern
Barc Architects

Boucher Road Exterior

Barc Architects

Modern tarzın akıcılığı ile gelenekselin doğallığı bir arada… Kırmızı tuğlalı arka cephe ile modern beton ön cephenin bir araya gelişi ahenkli bir kontrast ortaya çıkarmış.

9

Ön cephesi boydan boya cam ünitelerle kaplı olan bu ahşap kulübe de yine küçük ev fikri ve modeli arayanlara ilham veren pratik ve ekonomik bir yapı.

10

Minimalit tarzlı mimariler her zaman zarif ve güzel olmayı başarıyorlar. Yine terasa bakan cephesi boydan boya cam olan bu ferah yapıda da bunu görebiliyoruz.

11

Bahçe ile neredeyse iç içe olan salonun dekorasyonunu dahi dışarıdan görmek mümkün. Bahçesinde mahremiyet olanlar için bu tarz ferah planlamalar oldukça şık.

12

Geniş teraslar ve düzenli bahçeler çocuklu geniş aileler için de daha çok ortak alan demek.

13

İskandinav güzelliği ve sadeliği ile dizayn edilen şahane bir birbuçuk katlı ev modeli daha. Tavan arasındaki yarım kattaki çatı pencerelerini siyah modern çatıdan görebiliyorsunuz.

14

Etkileyici bir güzelliğe sahip olan bu ev de Asyatik mimari tarzı ile öne çıkıyor. Ön taraftaki geniş gölgelik alan Akdeniz bölgesinde yer alan sıcak kıyı illeri için kullanışlı bir fikir.

15

Yüksek tavanlı minimalist bir yapı… Adeta dış mekanla iç içe geçen çağdaş bir tasarım.

16

Modern Evler arc-d Modern

Sınırları aşan, ezberleri bozan mimari tarzlardan hoşlanıyorsanız bu evin de dikkatinizi çekeceğine eminiz. Çatısı bile tüm ilgiyi üzerine çekmeye yetiyor.

17

Geniş terası ve yetişkin ağaçlarıyla şahane bir dış mekana sahip olan iki katlı şık bir sahil evi. Ahşap ev modelleri arasından sıyrılıyor.

Siz hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!