​Emeklilik sonrası için rüya gibi bir ev

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

​Emeklilik sonrası için rüya gibi bir ev

nihal e. nihal e.
Guilherme Elias Arquiteto:  tarz Havuz
Loading admin actions …

Mükemmel bir yaşam hayal ettiğimizde aklımızda canlanan ilk fikir çalışmayı bırakıp kendimize ve sevdiklerimize daha çok zaman ayırabilecek imkana kavuşmaktır. Bunun için iki seçenek var, ya çalışmadan geçinebilecek denli zengin olmak ki dünyanın küçük ama şanslı bir kesimidir bu. Ya da yıllarca çalışıp ter dökmenin karşılığı olarak en nihayetinde emekli olmaktır. Bu sayede evimizde daha çok vakit geçirebilir, dinlenir, tatil yapar kısaca canımız ne istiyorsa onu gerçekleştirebiliriz. Bugün sizin için seçtiğimiz ev emeklilik hayalleriyle alakalı bir proje. Guilherme Elias Architect & Urbanist tarafından imzasını taşıyan proje, Brezilya’nın batı kesiminde yer alan ve emekli olduktan sonra yaşayabileceğinizi düşündüğümüz her şeye sahip bir ev. Doğayla çevrili bir yerleşim alanı, geniş bir bahçe ve daha pek çok şey. Evi merak ediyorsanız fotoğraf turumuza göz atın. 

​Basit ve şirin ev

Basit ama modern bir tasarıma sahip ev iki katlı bir bina. Fotoğrafta görüldüğü üzere alt katı yarı açık bir yapıya sahip, üst katta ise şahane manzarayı kapatmamak için panaromik pencere tasarımı ile şeffaf cam korkuluklu balkon yapılmış. Dış cephe için beyazın seçimi, evin çevresindeki geniş yeşil bahçeyi vurgulamak için doğru bir seçim.

​Giriş kapısı

Ev oldukça geniş bir arazi üzerinde yer aldığı için girişte büyük bir kapı bizi karşılıyor. Kapı modern bir tarzda tasarlanmakla birlikte çatısı olması geleneksel bir hava katmış. Kapının ana malzemesi ahşap olup kırmızıya çalan bir renge sahip. Şeffaf duvar, evin etrafını saran güzel bahçeyi biraz ortaya çıkarıyor, ancak geniş boyutları nedeniyle sakinlerin mahremiyeti ortaya çıkmıyor.

​Ek bina

Ev projesi dinlenme ve güzel bitki örtüsünün keyfini sürme amaçlı inşa edildiği için ev sakinleri sıklıkla misafir ağırlıyor. Bu nedenle ek bir bina daha yapılarak konukları ağırlama problemi ortadan kaldırıldı. İkinci bir evin diğer avantajı ana bina herhangi bir tadilat gördüğünde ev sahipleri burada konaklayabiliyor.

​Arka cephe

Evin arka cephesi ilgi çekici bir tasarıma sahip. Arka kısıma ilave bir alan yapıldığını gördüğümüz fotoğrafta muhtemelen banyo bulunuyor. Çünkü oval duvar orada küçük bir bahçe bulunduğunu yüksek duvar ise mahremiyet gözetildiğini gösteriyor.

​Büyük havuz

Geniş bir bahçe ve misafirler için ek bina bile yapılan projede yüzme havuzu da şart. Böylece ev sahipleri ve konuklar açık havanın tadını çıkarabilirler. Bu açıdan baktığımızda bahçeyi ve ana binayı daha net görebiliyoruz. Balkona ek olarak üst katta büyük bir teras mevcut. Açık olarak tasarlanmış alt katta ise oturma alanları, bar ve bir açık hava mutfağı bulunuyor. Eğimli çatısıyla açık duvarlara sahip bir bar daha var. İki yapı arasına ise ahşap pergola yapılmış.

​Süs havuzu

Yüzme havuzuna ek olarak bitki örtüsüyle çevrili küçük bir süs havuzu yapılmış. Yakından bakınca ahşap pergolanın köprü işlevi gördüğünü anlıyoruz.

​Minik şelale

Süs havuzunun öte yanında ise doğal taşlarla küçük bir şelale tasarlanmış. Su şırıltısı ve şelale manzarası eve görsel çekicilik katan önemli unsurlardan biri.

​Bakımlı bahçe

Bahçe alanı oldukça büyük, bu nedenle farklı peyzaj tasarımları uygulanabiliyor.

​Konsolide çatı

Evin en karakteristik özelliği hiç şüphesiz devasa çatısı. Dik ve yüksek eğimi görünümü daha heybetli hale getiriyor. İşlevsel açıdan ise arabalar için dahi koruma sağlıyor.

​Dinlenmek için doğal bir ortam

Ev projesi her türlü konfor imkanını sunarak belli bir yaştan sonra insanların mutlu ve keyifli bir hayat sürmesini amaçlıyor.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Güzel, ucuz ve konforlu 8 küçük ev' başlığına bakabilirsiniz.

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!