​Farklı odalar için 7 zarif duvar rengi | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

​Farklı odalar için 7 zarif duvar rengi

nihal e. nihal e.
PDV studio di progettazione Eklektik
Loading admin actions …

Renkler her dekorasyonun vazgeçilmez bir unsurudur. Bir iç mekana renk katmak için sayısız seçenek var. Koltuk örtüsü, perdeler veya minder kılıfı gibi tekstil ürünleri, küçük dekoratif aksesuarlar, halı ve bitkiler kullanarak odaları renklendirmek bu seçeneklerden biri. Daha basit ve etkili bir yöntem ise duvarları canlı renklerle boyamak. Çarpıcı bir değişim için adeta boş bir tuval işlevi gören duvarlarınızı boyayarak evinizi güzelleştirmek çok kolay. Aşağıda farklı renklere boyanmış 7 örneğe göz atabilirsiniz.

​1- Merdivenler için kahverengi tonları

Merdivenler, iç mekanda büyük bir alan kapladığı için dekorasyonun bir parçası haline gelir. Sadece şekli ile öne çıkmaz aynı zamanda merdiven korkuluğu, merdiven boşluğu ve merdivenin bulunduğu duvar alanı mekanın görünümünü doğrudan etkiler. Bu örnekte ortama sıcaklık katan ahşap parke ile şeffaf cam korkuluk hafiflik hissi yaratıyor. Dolayısıyla duvarlar için yumuşak bir renk seçilmeli. Uzmanlar bu örnekte yumuşak bir kahverengi tonu tercih etmişler. Böylece hem merdiven alanı rengiyle diğer duvarlardan ayrılıp öne çıkıyor hem de yumuşak renk tonu diğer unsurlarla uyum sağlıyor.

​2- Yemek odası için parlak bir renk

Çağdaş ve sade bir tarzda döşenmiş yemek odası için aydınlatma öğelerine özen gösterilmiş. Sekiz kişilik yemek masası büyük olmakla birlikte basit bir tasarıma sahip. Bir duvar önünde bulunan büyük konsol masa takımı gibi beyaz renkli. Eşyaların böyle sade parçalar olduğu göz önüne alınırsa duvarda canlı bir renk tercihi hiç sırıtmaz. Örnekte de mekana neşe ve enerji katan güzel bir nar çiçeği rengi kullanılmış.

​3- Oturma odası için yatıştırıcı bir atmosfer

Sırada İskandinav stile göre dekore edilmiş güzel bir oturma odası bulunuyor. Oda için seçilen mobilyaların birbirinden güzel pastel tonları iyi bir şekilde harmanlanmış. Koyu tonlu mat yeşil modern koltuklar ile uçuk renkli kanepe ve sarı renkli modern bench ikilisi hep birlikte uyum içinde. Açık mavi duvarlar ise dinlendirici bir ortam yaratırken bu yaşam alanına inkar edilemez bir yumuşaklık kazandırır.

​4- Banyo için cesur duvarlar

Rustik Banyo homify Rustik Seramik

Salon ya da yemek odası gibi sosyal alanlar için çok koyu renkler önerilmez. Çünkü bu yerlerde zaten çok sayıda eşya bulunur ve koyu bir duvar rengi eşyalarla birlikte göz karmaşası yaratabilir. Günümüzde dairelerin giderek küçüldüğü de hesaba katılırsa mevcut alanı koyu renklerle daha da karanlık yapmanın manasızlığı daha iyi anlaşılır. Banyolar ise zaten küçüktür ve ihtiyaçlarımızı gidermek dışında çok vakit geçirmeyiz. Dolayısıyla banyolarda koyu renkleri cömertçe kullanabilirsiniz. Bu örnekte siyah taşlı duvar altın unsurlarla daha çarpıcı ve cesur hale gelmiş.

​5- Tuvalet için siyah ve beyaz

İşte banyoda siyah kullanımının daha modern bir türevi. Tuvaletler de banyo gibi nasıl göründüğünü önemsemediğimiz alanlardan biri. Oysa basit bir duvar değişikliği ile görsel açıdan mükemmel bir tuvalet sahibi olabilirsiniz. Örnek fotoğrafa siyah beyaz kontrastından yararlanılarak harika bir tuvalet elde edilmiş. Sonuç: orijinal, basit ve modern.

​6- Mutfak için tuğla rengi

Mutfağa renk katmak zor olabilir ancak güzel bir mutfak istiyorsanız dekorasyonda renklerden yararlanmalısınız. Örnek mutfakta zeminde ve dolaplarda kullanılan ahşap öne çıkıyor. Bununla birlikte tezgahta ve taburelerde beyaz kullanılmış. Duvar için ise tuğla rengi kullanılarak modern bir tarz yaratılmış.

​7- Yatak odası için gri

Marylebone Modern Yatak Odası LEIVARS Modern
LEIVARS

Marylebone

LEIVARS

Bu minimalist ve çağdaş tarzdaki yatak odasında kullanılan siyah, beyaz ve gri tonlar, odanın homojen ruhuna uzan zarif bir renk paleti oluşturuyor. Yatağın dayandığı duvara kabartmalı bir duvar paneli uygulandığı için gri gibi nötr bir ton doğru tercih.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Boş alanları değerlendirmek için 8 parlak fikir' başlığına bakabilirsiniz.

Bu önerileri siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!