Evinizde fark yaratacak basit fikirler | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Evinizde fark yaratacak basit fikirler

Homify TR Homify TR
UN TEMPS POUR ELLES Eklektik
Loading admin actions …

Evinizde kapsamlı bir dekorasyon değişikliği yapmak bir hayli masraflı bir iştir. Elbette kafanızdaki projenin kapsamı bu masrafın tutarını belirleyecektir ama her halükârda bu işi bir yatırım olarak düşünmeniz gerekir. Elinizin altında böyle bir bütçe yoksa, yakın gelecekte olacağını da düşünmüyorsanız, ama yine de evinizde birtakım yenilikler yapma vakti geldiyse, o halde doğru yerdesiniz. Büyük farklar yaratmak için her zaman büyük paralar harcamak gerekmez. Kimi zaman küçük dokunuşlarla, küçük bütçelerle de harika değişiklikler yaratmak mümkün olabilir. Bu yazımızda sizler için evinize renk katacak basit ama bir o kadar etkili pratik fikirleri bir araya getirdik. Dilerseniz bu fikirlere biraz daha yakından bakalım.

Kaliteli halılar fark yaratır

Halılar her evin olmazsa olmazları arasında yer alırlar. Çok sıcak iklimlerde yaşayanlar dışında hepimizin evinde en azından birkaç tane halı bulunur. Peki sürekli ayağımızın altında olan ve her gün gördüğümüz bu eşyalara ne kadar özen gösteriyoruz. Bir ev döşerken halı alımı için bütçeniz çok yüksek olmayabilir. Ancak hazır bir evde güzel bir değişiklik yapmak istiyorsanız kaliteli bir halı almayı düşünebilirsiniz. El dokuması bir halı, evinizde sandığınızın çok ötesinde bir fark yaratır.

Küçük aksesuarlar

Evinizdeki pek çok eşya temel ihtiyaçlar için gerekli olsa da, başka pek çok eşya da aslında yalnızca kendimizi iyi hissetmemiz için vardır. Tam da bu yüzden her birimizin evi birbirinden farklıdır. Temel ihtiyaçlar dışındaki şeyleri kendimize göre derler ve evimizi dekore ederiz. Madem ki pek çok eşyanın tek amacı sizi mutlu etmek, o halde kendinizi mutlu edecek en küçük bir aksesuar da evinize harika bir katkı olabilir. Bu yüzden aksesuarları ölü yatırım olarak görmeyin ve onlara bir şans tanıyın.

Önyargısız kitaplar

homify: modern tarz , Modern

Kitaplık her ev için gerekli bir mobilyadır. Daha doğrusu gerekli olan kitaptır, kitaplık sadece onu düzenli tutacak bir eşyadan ibarettir. Sonuç olarak mutlaka bir kitaplığınız olmalı. Zaten bir kitaplığınız varsa ve buradan kitap seçmekte zorlanıyorsanız, sizin için harika bir fikrimiz var. Tüm kitaplarınızı ters çevirin ve aralarından rastgele seçerek okuyun. Böylece önyargılarınız sizi etkileyemez ve tüm kitaplara eşit şans tanımış olursunuz.

Şişelerinizi geri dönüştürün

Kendin-yap projelerini olan ilgi her geçen gün artıyor. Geri dönüşüm ve el emeğini temeline koyan bu son derece güzel akımda siz de yerinizi almak istiyorsanız, evinizdeki eski cam şişelerden şık aksesuar ve eşyalar yaparak işe koyulabilirsiniz.

Basit ama etkili

Yatağınızın başında bir komodin yoksa, mutlaka bunun eksikliğini çekersiniz. Kimi zaman bir kitap, bir bardak su ya da cep telefonunuzu koymanız gerekir. Komodin için yeriniz de yoksa, bu örnekteki muhteşem fikri gündeminize alabilirsiniz. Dolap kapağına kolayca monte edilecek basit bir raf, şık olduğu kadar işlevsel de olacaktır.

Aynasız olmaz

Her evde ayna bulunur. En azından banyolarımızın olmazsa olmazıdır. Ancak pek az evde gerçek bir boy aynası vardır. Sizin de evinizde büyük boy bir ayna yoksa, bir tane edinmenizde yarar var. Çünkü bu aynaya bakarken ne kadar iyi bir yatırım yaptığınızı ve eskiden küçük aynalarla nasıl çile çektiğinizi daha iyi anlayacaksınız.

Duvar çıkartmaları

Duvar resimleri ve çıkartmaları da son birkaç yıldır artan bir ilgi görüyor. Piyasada son derece uygun fiyata her türlü renk ve desenden duvar çıkartmaları bulmak mümkün. Özellikle açık renk duvarınız için son derece şık bir uygulama olacaktır.

Çekmece kapaklarını kaplayın

Evinizdeki herhangi bir şifonyer ya da komodinin, hatta bir mücevher kutusunun kapaklarını sevdiğiniz desenlerde kumaşlarla kaplayabilirsiniz. Büyük bir çekmece söz konusu ise kumaş kaplama zor olabileceğinden renkli kaplama kağıtları kullanarak da oldukça benzer bir etki yaratabilirsiniz.

Film afişleri ve duvar resimleri

Evlerimizde duvarlara manzara tabloları ya da aile fotoğrafları asmayı çoğumuz severiz. Peki farklı bir şeyler asmaya ne dersiniz? Mesela çok sevdiğiniz bir filmin afişi ya da büyük bir dünya haritası olabilir. Hepsi sizin zevkinize kalmış. Malzeme olarak da ister kağıt, isterseniz de tuval ya da daha sert bir zemin tercih edebilirsiniz. Tüm bunları pek çok farklı mağazadan kolayca temin etmek mümkün.

Siz hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!