Mandalin Dizayn – Sinpaş Ege Boyu 1+1 Daire Tadilat Projesi: kırsal tarz tarz Mutfak

Türkiye'den içinizi ısıtacak 8 mutfak fotoğrafı

Homify TR Homify TR
Google+
Loading admin actions …

Özellikle Türkiye gibi mutfak kültürünün yoğun ve köklü olduğu ülkelerde evlerdeki en önemli yaşam alanlarında başında da mutfaklar geliyor şüphesiz. Yalnızca birbirinden lezzetli yemeklerin yapıldığı değil, aynı zamanda anı biriktirilen birbirinden keyifli toplantıların gerçekleştiği birer sosyal buluşma alanıdır mutfaklar. Ailemizle, arkadaşlarımızla ve sevdiklerimizle harika yemek kokularının ve lezzetlerin içinde kıymetli vakit geçirdiğimiz yerlerdir. İşte biraz da bu yüzden, bir eve taşınırken ilk dikkat edilen, ilk bakılan odaların başında mutfaklar gelir. Mutfağın kullanışlı, şık, ferah ve iç açıcı olması bir ev için her zaman değer arttırıcı önemli bir özelliktir. Peki içinizi ısıtacak bir mutfak dekorasyonunda ne gibi unsurlar olmalı? İşte bu yazımızda hepsi Türkiye’den birbirinden güzel örneklerle sıcak, samimi ve ferah bir mutfak nasıl oluşturulur, bunun cevabını aradık.

Kırmızı cazibesi beyaz yalınlığıyla buluşunca…

Baki & Başaran İç Mimarlık – Bozşahin Evi // Projelendirme + Uygulama: rustik tarz tarz Mutfak
Baki & Başaran İç Mimarlık

Bozşahin Evi // Projelendirme + Uygulama

Baki & Başaran İç Mimarlık

Kırmızı tonları dekorasyonda kullanıldığında yaşam alanına çok şey katar. Hareket, pozitif enerji, tutkulu ve sıcak bir görünüm, canlılık, çekicilik ve sıra dışılık… Tüm bunlar yalnızca kırmızı dokunuşlarla gerçekleşebilir. Ancak kırmızı rengin dikkat edilmesi gereken özelliği, kombinasyona girdiği renklerin özenle seçilmesidir pek tabii ki. Kırmızı tutkusunu en garantili, aynı zamanda en dikkat çekici ve şık kombinasyonunu her zaman zarif beyaz ve havalı siyah ile birlikteliği oluşturuyor. Siyah dolap kapaklarının eşlik ettiği beyaz dolaplar ve kırmızı dokunuşlarla bu mutfak homify sayfalarında en öne çıkan örneklerden biri oluyor.

Modernlikle gelen yaşam enerjisi

Mandalin Dizayn – Sinpaş Ege Boyu 1+1 Daire Tadilat Projesi: kırsal tarz tarz Mutfak
Mandalin Dizayn

Sinpaş Ege Boyu 1+1 Daire Tadilat Projesi

Mandalin Dizayn

Modern mutfak üniteleri her zaman çağdaş dünyaya ait bir yaşam enerjisi yayan göz alıcı mutfaklar meydana getiriyorlar. Bugünlerde modern dekorasyonların vazgeçilmez renklerinin başında da gri tonları geliyor. Grinin soğuk ve donuk bir renk olduğu inanışı artık geçmişte kaldı. Bugün gri mutfak dolapları ile bu örnekteki gibi pozitif enerji yayan mutfak modelleri meydana getiriliyor. Mutfaktaki mor dokunuşlar da renksiz bir mutfağı dozunda renklendirmek konusunda ders veriyor adeta.

Gösterişli ve iç açıcı

Pırıltılar her zaman yaşam alanlarının göz alıcı kısımlarını yaratıyor değil mi? Altın renkli ışıltılar ise bambaşka bir gösteriş ve iç açıcı bir çekicilik ortaya koyuyor. Özellikle beklenmedik alanlarda karşımıza çıkan altın ışıltısı her zaman çarpıcı bir etki yaratıyor. Bu mutfakta odak noktası, altın renginin bu çarpıcılığı sayesinde lavabo ve batarya ünitesi oluyor.

Kırsal ve nostaljik etkiler

Luce mutfak&banyo – Luce mutfak&banyo: rustik tarz tarz Mutfak
Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Kırsal stil olarak da adlandırılan country tarzı dekorasyon özellikle mutfaklar söz konusu olduğunda inanılmaz bir yaygınlığa ulaştı diyebiliriz. Bunun en önemli sebebi country stilinin ortaya koyduğu hissin oldukça sıcak ve samimi, aynı zamanda da yalın ve dinlendirici bir etki yaratması.

Neon dokunuşlarla enerjik mutfaklar

Luce mutfak&banyo – Luce mutfak&banyo: modern tarz Mutfak
Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Neon renkler dokunduğu her yeri daha etkileyici ve dikkat çekici yapmayı başarıyor değil mi? Bu mutfaktaki sarı dokunuşlar da mutfağı eşsiz bir estetikle buluşturuyor adeta. Bunun yanı sıra ortada bulunan mutfak adasının köşesiz tasarımı da ilham verici bir model olarak dikkat çekiyor.

Cesur renklerle karizmatik etkiler

Mutfağın bu eşsiz, ferah ve çok kullanışlı planı bir yana, onu eşsiz ve göz alıcı kılan şey yine renkleri oluyor. Kırmızı, mor ve koyu yeşil bir arada. Cesur, sıra dışı ve karizmatik renklerle keskin, alışılmadık ve doğrudan bir etki!

Fonksiyonellik, tasarımın en önemli ayağı

Erim Mutfak – COUNTRY ADA MUTFAK:  tarz
Erim Mutfak

COUNTRY ADA MUTFAK

Erim Mutfak

Mutfak planları söz konusu olduğunda tasarımın en önemli kısmının fonksiyonellik olduğunun en güzel kanıtlarından biri olan bu mutfakta ise kullanışlı mutfak adası kendini gösteriyor.

Tezgah üstü fayanslarla enerji yaratmak

Konset Mobilya Tasarım  – Country tarzı mutfak dekorsayonumuz : kırsal tarz tarz Mutfak
Konset Mobilya Tasarım

Country tarzı mutfak dekorsayonumuz

Konset Mobilya Tasarım

Eğer mutfağınızın sıradan olduğunu düşünüyorsanız ve onu daha sıcak bir hale getirmek için tepeden tırnağa değişiklik yapmak istemiyorsanız işte harika bir fikir: Tezgah üstü fayanslar bir mutfağı eşsiz ve sıcacık bir ortam yapabilir.

Siz hangi modeli beğendiniz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!