Otuz yaş üzeri için ev dekorasyonu ve püf noktalar

umit atdağ umit atdağ
Apartamento Chácara Klabin (SP), Amanda Pinheiro Design de interiores Amanda Pinheiro Design de interiores Modern Mutfak
Loading admin actions …

Ev dekorasyonları genellikle ev hanımları tarafından yapılsa da evde yaşayan diğer insanlar içinde özel dokunuşlar  dekorasyon içine yer almalıdır.  Bir aile içinde öğrencisinden yetişkin aile büyüğüne kadar her birey yer alabilir. Bu nedenle her birey için ideal yaşam alanı ve konfor şartları oluşturulmalıdır. Bu gün yetişkinler için bir evde olmaması gereken detayları inceliyoruz. Konforlu bir yaşam sürebilmek ve konforun tadını çıkarabilmek için hayatı kolaylaştırmalı, dekorasyon içinde küçük dokunuşlar yaparak evinizi sıkıcı ve sevimsiz bir ev olmaktan çıkarabilirsiniz.  Homify işlevsel dekorasyon hilelerini kullanarak  yetişkinler için ideal bir ev oluşturabilir, dekorasyonun estetiğine dokunmadan  hayatı maksimum mutlulukla yaşayabileceğiniz bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz. Bir evde otuzlu yaşların üzerindeki bireyler için olmaması gereken detayları birlikte inceleyelim.

Sertifikalar ve diplomalar

Öğrencilik hayatınızı geride bıraktıktan sonra duvara astığınız sertifikalarınız ve diplomalarınız artık mazide kalmalıdır. Bu diplomalar size kendinizi yaşlı hissettirecek ve aynı zamanda duvar dekorasyonunuzun istediğiniz gibi olmasının önüne geçecektir. 

Plastik sandalyeler

Evde misafirler geldiğinde oturmaları için kullandığınız plastik sandalyeler dış mekanlar için tasarlanmış sandalyelerdir. ananelerimizin evinde oturduğumuz sandalyeleri evin dışına çıkarmalı geleneksel yaşam tarzından kurtulmalısınız.

Kalabalık mutfak

Köye gittiğinizde veya anane evine gittiğinizde görmeye alışkın olduğunuz mutfak görüntüsünün evinizde oluşmasını önlemelisiniz. Kalabalık ve karmaşık mutfak düzen size hem yorgun hissettirecek hem  de yaşlandığınızı düşündürecektir.

Veranda kullanımı

Evinizde bir veranda varsa bu alanı yaşam alanı haline getirerek evinizin konforunu ve değerini artırın. Kullanılmayan bir veranda size kötü görünen bir dış cephe ve amaçsız işlevsiz bir yaşamın  ilk adımı gibi gelecektir.

Oturma grupları

Eviniz için trend akımlardan esinlenilmiş oturma grupları seçmelisiniz. Oturma grupları bir evin en ideal ve en görsel mobilyaları olduğundan öğrencilikten kalma alışkanlıklar ile mobilya tercihi yapmamalı ve evinizin kötü bir görsele sahip olmasına neden olmamalısınız.

Detaylar

Evinizde yer alan dekorasyonun detaylarına dikkat etmeli,  tüm detayları zevkinize ve tarzınıza göre düşünmelisiniz. Yaşınız ile ilgili olan detayları özellikle ve titizlikle düşünerek  tercih etmelisiniz. Gençliğinizi yansıtacak unsurlar evinizi daha dinamik gösterecektir.

Doğaçlama takılın

Evinizde yapacağınız dekorasyon için tarzınızın dışına çıkarak doğaçlama takılabilirsiniz.  Doğaçlama olarak yapacağınız dekorasyon  hem evinizde enerjik bir hava oluşturacak hem de el becerilerinizi yansıtmanızı sağlayacaktır.

Zemin döşemeleri

Öğrencilik hayatınızda halıların üzerinde uzun geceler uyumuş olabilirsiniz ancak artık öğrenci olmadığınız için zemin döşemelerinin estetiğine önem vererek dekorasyon yapmalısınız. Ahşap ve lamine parkeler daha estetik bir yaşam alanı yapmanızı sağlayacaktır.

Yatak odası

Gelen misafirler için evde yer alan döşeklerden kurtulmalısınız. Artık öğrenci olmadığınız gibi evinizde yer alan misafir odalarını tercih etmeli ve evinizde kalabalık oluşturan mobilyalardan uzak durmalısınız.

Banyo

Öğrencilik hayatınız boyunca kötü bir banyo da banyo yapmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Bu durumdan kurtulmalı ve evinizde ferahlığın ve rahatın en üst seviye de olduğu bir banyo dekorasyonu yaparak keyfini çıkarmalısınız.

Bu fikirleri siz nasıl buldunuz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!