Evinize renk getirin: 10 örnek fotoğraf

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Evinize renk getirin: 10 örnek fotoğraf

umit atdağ umit atdağ
Casa de Valentina: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Ev dekorasyonlarının canlı ve parlak olmasını sağlayan en temel unsur renk dekorasyonlarıdır.  Renkler bir odayı mükemmel ve muhteşem  gösterebileceği gibi  oldukça kötü de gösterebilir. Bu nedenle renkleri seçerken evinizi masal evi haline getirecek renkleri seçmelisiniz.  Bu gün ev dekorasyonlarında masalsı  ve renkli dünyalar oluşturabileceğiniz  renkleri ile insanları büyüleyen, sevimliliği ile insanları kendisine hayran bırakan renkleri irdeliyoruz. Bu renkler ile evinize renk getirebilir, insanların gözlerinin kamaşmasına neden olabilirsiniz. Burada yapmanız gereken en temel unsur renklerin uyumlu tonlarını bir arada kullanarak evinizde renkli bir dünya kurmak olmalıdır.  Canlı renklerin dışında parlaklığı ile insanları etkileyen renkler ve yaz ve bahar aylarına özgü renkleri tercih ederek evinizde ekonomik bir dekorasyon yapabilir, evinizin sevimliliğini ve şirinliğini artırarak huzurlu bir ev olmasını sağlayabilirsiniz. Homify renkli ev dekorasyonları sayfasından sizler için derlediğimiz dekorasyon modellerini birlikte inceleyelim.

Şirin ve sevimli bir mutfak

Bir mutfağı şirin bir mutfak haline getirmek için resimdeki gibi farklı ve göze hoş gelen renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Bu renkler hem evinizin hem de mutfağınızın albenisi artıracak sevimli ve renkli bir mutfağa sahip olmanızı sağlayacağı gibi ekonomik bir dekorasyon yapmanızı da sağlayacaktır.

Tesktil ürünleri ve renkler

Yatak odası ve giyinme odası gibi tekstil ürünlerinin oldukça fazla olduğu alanlarda renkli ürünler seçmelisiniz. Yatak odası dekorasyonlarında renkli ve desenli  tercihler daha şirin bir yatak odası dekorasyonu yapmanızı sağlayacaktır.

Turkuazın çekiciliği

Modern Oturma Odası homify Modern

Özellikle klasik oturma odası veya salon dekorasyonlarında turkuazı tercih ederek hem renkli bir dünya oluşturabilirsiniz hem de salonun veya oturma odasının daha çekici ve daha özel bir oda olmasına katkı sağlayabilirsiniz. Koltuk minderlerini turkuaz renkte seçerek  renk bütünlüğü sağlayabilirsiniz.

Canlı mutfaklar

Modern Mutfak homify Modern

Canlı ve enerjisi yüksek bir mutfağa sahip olmak için örnek mutfak modelinden yararlanabilir veya daha canlı ve parlak renkler tercih edebilirsiniz. Turuncu renk bu mutfağa canlılık getirdiği gibi  aydınlatmalar ile oldukça parlak bir mutfak olması da sağlanmış. 

Perdelerin estetiği

International Prop Award Winner-Best Interior Design Singapore 2013 Kolonyal Oturma Odası Design Intervention Kolonyal
Design Intervention

International Prop Award Winner-Best Interior Design Singapore 2013

Design Intervention

Perdeler her oda da dekorasyonun asli unsuru olarak görev alır. Bu nedenle perdelerin seçiminde renklere ve desenlere titizlik gösterilmesi gereklidir. Renkli ve desenli bir perde resimdeki gibi bir oturma odasını bahar odası haline getirebilir. 

Duvar boyaları

Playroom/ Teenage Hangout Modern Oturma Odası JMdesign Modern
JMdesign

Playroom/ Teenage Hangout

JMdesign

Evinizi boyamak için tercih edeceğiniz duvar boyaları için resimdeki gibi insana enerji veren insanı mutlu eden ve odanın daha enerjik bir oda olmasını sağlayan yeşil fıstık veya açık limon rengini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.  Minder ve puf koltukların aynı renkte olmasını sağlayarak bütünlük oluşturabilirsiniz.

Koyu ve asil renkler

Klasik Oturma Odası homify Klasik

Klasik bir oturma odası için asil renkler tercih etmeli ve oturma odasının asaletini daha yukarılara çıkarmalısınız. Koyu renkler asaleti ile dekorasyonlarınıza yön veren kahverengi,  siyah gibi renkleri mutlaka kullanmalı ve dekorasyonlarınızı daha zarif hale getirmelisiniz.

Mutfak dolapları

Mutfağa her girişinizde huzur dolmak ve mutlu olmak için mutfak dolaplarının kapaklarını rengarenk boyayabilirsiniz. Renk cümbüşü bir mutfak yaratarak renkli kişiliğinizi mutfağınıza yansıtabilirsiniz.

Açık renkli dekorasyonlar

Evinizde bahar esintisi oluşturmak ve yaz aylarının sevimliliğini evinizde yaşatmak için resimdeki gibi açık renkli bir dekorasyon yapabilirsiniz.  Açık renkli ve oldukça zarif bir oturma odası hayatınızı değiştirecek ve daha fazla mutluluk getirecektir.

Canlı kırmızı hayatlar

South London Apartment Modern Oturma Odası Bhavin Taylor Design Modern
Bhavin Taylor Design

South London Apartment

Bhavin Taylor Design

Kırmızı renk her zaman canlılığın simgesi olmuştur. evinizde parlak ve canlı kırmızı renklerde bir oturma grubu tercih ederek hem daha enerjik bir dekorasyon yapabilirsiniz hem de özel bir oturma odasına sahip olabilirsiniz.

Bu fikirleri siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!