Herkesin aklını alacak 6 kır evi projesi | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Herkesin aklını alacak 6 kır evi projesi

Meral Eser Meral Eser
Kırsal Evler 윤성하우징 Kırsal/Country
Loading admin actions …

Huzur ve sükunet arayanları şehir yaşamından uzaklaştıracak şahane kır evi projelerini bir araya getirdik. Öncelikle şehir yaşamını tercih edenlerin bazı pratik ve hızlı erişim olanaklarına kavuştuğu aşikar. Buna rağmen doğa ile iç içe olmayı arzulayanlar için huzur veren atmosferiyle kır evi projeleri oldukça ilgi görüyor. Bu yazımızda kır evi hayali kuranlar ilham verecek 6 şahane projeyi bir araya getirdik. Natürel dokularla göz okşayan kır evleri, doğa ile iç içe olmayı arzulayanları ihya edecek. Bu şahane kır evi örneklerinden hangisi ilginizi cezbediyor?

Ahşap ev

Doğa ile iç içe bir kır evi için natürel dokuların ve doğal malzemelerin büyük fark yaratacağı aşikar. Ahşap evlerle ilgilenenler için sımsıcak bir atmosfer sunan bu ev, kış koşullarına da uygun bir atmosfer sunuyor. Ayrılacak bütçeye göre daha küçük bir alana yerleşen ahşap konut inşa edebilir, kullanıcı bireylerin ihtiyaçları esas alınarak planlamayı yapabilirsiniz. Ayrıca ahşap prefabrik evler de dönemsel ya da uzun vadeli kullanım ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Rüya gibi bir ev

Ormana yakın rüya gibi şahane bir kır evi projesi ile devam ediyoruz. Geniş pencere açıklıkları ile modern çizgiler taşıyan bu evde klasik öğeler de mevcut. Eğimli çatı formu geleneksel izler taşıyor ve geniş bir teras alanı mevcut. Özellikle doğa manzarasının keyfini çıkarmak için iç mekanlarda doğayı davet eden tasarımıyla geniş pencereler oldukça işlevsel. Yaz aylarında ise havadar alanların keyfini çıkarmak için geniş teras alanı kullanılıyor ve oturma alanları ile buluşturan geniş sürgülü kapılar mevcut.

Davetkar bir giriş

Canexel Klasik

Masmavi gökyüzü altında yeşil çimenlerle çevrili taş yolun uzandığı kır evinin davetkar bir girişi bulunmakta. Oldukça geniş bir alana yerleşen ev projesi geniş bir bahçe, garaj alanı barındırıyor. Nefis bir doğa manzarasına eşlik eden evin cephesinde doğal ışığı muntazam alacak geniş pencereler kullanılıyor. Nötr renklerle gri bir çatı örtüsü tercih edilen evin duvarları için beyazın sadeliği ve zarafeti tercih edilmiş. Bulunduğu çevre ile uyumlu doğal taş duvarlar çim alan ve doğa manzarası ile uyum sağlıyor. Doğal malzemelerin doku ve renk zenginliğinin yanı sıra, giriş kat zeminine ulaşmak için 5 basamaklık bir merdiven tasarlanmış.

Devasa çatısıyla şahane bir kır evi

Enfes doğa manzarası eşliğinde bulunduğu çevre ile natürel renk ve dokularıyla uyum sağlayan ahşap rustik bir ev. Geleneksel izler taşıyan çatı örtüsü girişteki verandayı kapatarak güneşli ya da yağışlı günler için uygun koşulları sağlıyor. Ahşap ev  zarafetini tüm cephesi ile yansıtan bu örnekte, ahşabın koyu tonları ile yeşilin canlılığı ve tazeliği buluşuyor. Temiz havanın keyfini çıkarmak isteyenler için doğa manzarası eşliğinde enfes bir ahşap ev.

Taş zarafeti

REISDERE EVİ / RESTORASYON PROJESİ Akdeniz Evler İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK Akdeniz Taş
İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK

REISDERE EVİ / RESTORASYON PROJESİ

İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK

Taş cephe zarafetini sunan örnek projeler oldukça ilgi görüyor. Huzur ve sükunet arayanlar için natürel dokuların bir araya geldiği taş cephe ile kiremit çatı örtüsünün bütünlük sağladığı bu ev, huzur dolu yaşam alanları sunuyor. Doğa ile iç içe konuklarınızla içeceklerinizi verandada yudumlarken, ferah ve iç açıcı manzaranın keyfini çıkarmak isteyeceksiniz. Rustik stil yapılarla ilgilenenler için geleneksel izlerle doğa ile iç içe tasarlanan şahane bir kır evi.

Sıcak atmosfer

Türkiye'den bir proje ile sonlandırıyoruz. Sıcak renklerle doğal taş cephenin natürel dokuları muntazam uyum sağlıyor. Ağaçlarla çevrili alanda açık havanın keyfini çıkarmak için oturma alanları dizayn ediliyor. Giriş alanı kiremit örtülü saçaklarla örtülüyor. Taş bahçe duvarı ile çevrelenen konut, köy evi atmosferini tercih edenlerin ilgisini cezbedebilir. Enfes manzara eşliğinde natürel dokularla gözü okşayan bir cephe dizaynı mevcut.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Kış ayları için ideal 8 ev’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Siz hangisinde yaşamak isterdiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!