Schreinerei Fischbach GmbH & Co. KG: modern tarz Yemek Odası

​Yeniden tasarlanarak genişletilen müstakil bir ev

nihal e. nihal e.
Loading admin actions …

Herkesin hayali bir ev sahibi olmaktır. Zira kendinize ait bir yaşam alanınız olması gerek evinizi dilediğiniz gibi şekillendirmeniz demektir. Tabii mevcut şartlar ve bütçe imkan verdiği ölçüde. En güzel kısmı da bir değişiklik yapmaya karar verdiğinizde hemen tamamlamanız gerekmez. Zaman içinde, nakite sıkışmadan istediğiniz tadilat ya da yeniliği gerçekleştirebilirsiniz. Elbette bu saydıklarımız müstakil evler için geçerli. Şayet bir apartman dairesinde yaşıyorsanız topluluk kurallarına uymanız gerekir. Kısacası ev sahibi olmak iyi, hoş. Ancak zaman içinde eviniz ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir. Büyük bir sıkıntı çekmeseniz dahi mevcut alan yetersizdir, daha geniş bir alan hayal edersiniz. Eğer apartmanda yaşıyorsanız yapabilecek herhangi bir şey yoktur, daireyi satıp daha büyük bir yere geçebilirsiniz ancak. https://www.homify.com.tr/odalar/muestakil-evr ise bu açıdan daha şanslı. Eviniz büyük bahçe içindeyse mevcut alanı daha geniş bir yere dönüştürmek mümkün. Bugün size tanıtacağımız proje tam olarak bu konuyla ilgili. Evlerini tamamen yenilemek isteyen bir çift, profesyonel bir ekibe başvurarak hem bakım yaptırdılar hem de odaları genişlettiler. Aşağıda tadilattan sonra evin görünümünü inceleyebilirsiniz.

İlk fotoğraf evin arka cephesine ait. Geniş bir bahçeye açıldığı için arka kısım çok daha güzel zira. Müstakil ev iki katlı olup üst katı tamamen çatıdan oluşuyor. Yenileme çalışması kapsamında çatı da yeniden tasarlandı. Koyu tonlu çatı, dış cephenin beyazıyla güzel bir kontrast sağlamış. Üst kat çatı kaplı olsa da fotoğrafta gördüğünüz gibi pencere mevcut. Alt katta ise zemine dek uzanan cam kapılar bulunuyor. Böylece ev sakinleri hem doğal ışıktan yararlanıyor hem de açık alanla sorunsuz geçiş sağlıyor. Sürgülü cam kapılar, sunduğu konfor ile birlikte iç mekanı da daha aydınlık hale getirir. Tüm bunların dışında fotoğrafta eve ilave yapılan alanları görebilirsiniz.

İkinci fotoğraf, duvara yakın bir açıdan çekildiği için taş kaplamayı net bir şekilde görebiliyoruz. Beyaza boyanmasından ötürü uzaktan anlaşılmıyordu.

Yeni uzantı, ahşap panellerle kaplı ve doğal görünümü ile dış cephenin geri kalanından belirgin bir şekilde öne çıkıyor. Bu çıkma ile birlikte iç mekan artık daha geniş. Fotoğrafta dikkat çeken bir diğer unsur ise pencereler. Oldukça büyük bir şekle sahip pencere, ikinci resimde de gördüğünüz üzere panoramik bir manzara sunuyor. Soğuk havalarda bu kadar büyük bir pencere dezavantaj gibi görünebilir. Ancak uzaktan kumandalı modern panjurlar bu sorunu da pratik bir şekilde çözmeye yeter.

​Geniş teras

Bahçe ve teras alanı yenileme çalışmalarının bir parçası olarak tekrar şekillendirilerek evin modern görünümüne uyum sağladı. Hem terasta hem iç mekanda farklı tonlarda da olsa ahşap kullanılarak dokusal bütünlük elde edildi. Sürgülü cam kapılar sayesinde büyük bir açıklık elde edilerek bahçe ve teras manzarası kesintisiz bir şekilde içeri taşındı.

​Mutfak

Mutfak alanı uzun olmakla birlikte hayli dar. Ancak buna rağmen mükemmel bir şekilde tasarlandı. Pencere önüne yapılan U şeklindeki tezgah ahşap kullanımı sayesinde oldukça sıcak bir etki yaratıyor. Tezgahın bitimi hareket alanını aşmayarak olması gereken noktada bitiyor ve böylece simetri bozulmuyor. Depolama alanları tezgahın karşı hizasında olup bembeyaz ve pürüzsüz kapakları sayesinde kesinlikle göz yormuyor.

​Yemek odası

Son olarak yemek odasını görüyoruz. Burada da mutfakta olduğu gibi tamamen beyaz duvarlar ve ahşap zemin mevcut. Sekiz kişilik yemek masası yine ahşap ağırlıklı olup son derece modern gözüküyor. Bir duvar kolonuna yaslanan soba ise nostaljik bir seçim.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Eski bir kır evinden modern bir eve etkileyici dönüşüm' başlığına göz atabilirsiniz.

Bu projeyi siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!