Evinizi Güzelleştirecek 6 Uygulama Fikri

Meral Eser Meral Eser
MN Residence deDraft Ltd İskandinav Koridor, Hol & Merdivenler
Loading admin actions …

Evinizi ve sürekli zaman geçirdiğiniz yaşam alanlarınızı dekore ederken önemli olan size pratik bir yaşam sağlayacak detaylardır. Yaratıcı ve pratik çözümler aynı zamanda dekorasyonunuzun daha fonksiyonel olmasına katkı sağlar. Bu konuda dekoratörler profesyonel yaklaşımlar ile tasarımlar yapmaktadır. Dekorasyon içinde uyguladıkları çözümler ile daha fazla alan açarak size kolaylık sağlarlar. Dekorasyon yaparken önemli noktalardan biri de daha fazla alan oluşturarak geniş yaşam alanları ortaya çıkarmaktır.

Evinizi güzelleştirmek, salon dekorasyonunuza fonksiyonellik kazandırmak ve aynı zamanda mutfak, oturma odası gibi yaşam alanlarınızı daha pratik hale getirmek için uygulayabileceğiniz ipuçları bulunuyor. Mobilya seçimi, doğru tasarım ve yaşam tarzınıza uygun çözümler ile evinizi daha güzel ve daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Ev dizayn etmek keyifli bir iştir. Yaratıcı çözümlerle evinizi daha geniş gösterebilir, alan tasarrufu sağlayabilirsiniz. Daha bir yaşam alanı dizayn etmek için duvar dekorlarından ışıklandırmaya, dekoratif öğeleri bir arada organize ederek tasarlayabilirsiniz. Alanları düzenlerken duvara monte raf sistemleriyle akılcı çözümleri bir araya getirebilir, fonksiyonel unsurlar yakalayabilirsiniz. Daha güzel bir ev için aynen deneyebileceğiniz 6 fikri şahane fotoğraflar bir araya getirdik, ilham veren fikirler bulabilirsiniz.

Gizlenmiş vestiyerler

Innovative storage solutions. homify Modern Koridor, Hol & Merdivenler
homify

Innovative storage solutions.

homify

Dubleks ve tripleks evlerde uygulayabileceğiniz bu yöntem ile vestiyerinizi gizleyebilir, ölü alanları dekorasyonunuza kazandırabilirsiniz. Benzer uygulamalar hakkında fikir edinmek için '' Herkese hitap edecek 17 pratik ev fikri '' yazımıza göz atabilirsiniz.

Farklı stil ve renklerde mobilyaların uyumu

Residência A & F Lyssandro Silveira Klasik Oturma Odası Bej
Lyssandro Silveira

Residência A & F

Lyssandro Silveira

Birbirinden farklı form, desen ya da renklerde mobilyaları bir araya getirerek tezatlıktan oluşan dinamik bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Mavi koltuklar ve renkli bir sehpa ile dekorasyonda fark yaratan ilk örneğimiz nötr renklerin sıkıcılığından kurtulmak isteyenlere ilham verecektir. Nötr renklerle dolap ve raf dizaynı ile sade duvarlar canlı renkleri daha da ön plana çıkaracaktır.

Uzun koridorlar için akılcı çözümler

E2 PAVILION ECO HOUSE, BLACKHEATH E2 Architecture + Interiors Modern Koridor, Hol & Merdivenler
E2 Architecture + Interiors

E2 PAVILION ECO HOUSE, BLACKHEATH

E2 Architecture + Interiors

Dar ve uzun koridorlar için işlevsel unsurlar barındıran çözümler üretmeye ne dersiniz? Uzun koridor geçişlerini sergileme alanı olarak değerlendirmek isteyenlere ilham veren bir örnek. Açık raf sistemleri iki kat raf mesafesini kaplıyor. Duvar resimleri ve şık ışıklandırma unsurları ile daha cazip bir giriş oluşturabilirsiniz. Ayrıca kordior dekorasyonunda sanata yer açarak fark yaratabilirsiniz.

Ölü ve boş alanları değerlendirmek

Townhouse Interior Design, Putney Bridge, London Residence Interior Design Ltd Modern Evler
Residence Interior Design Ltd

Townhouse Interior Design, Putney Bridge, London

Residence Interior Design Ltd

Her zaman için ölü ve boş alanları değerlendirmek akılcı bir yaklaşımdır. Merdiven altı alanları dolap sistemleri ile işlevsel hale getirmeniz mümkün. Oturma ya da dinlenme alanı için de ideal olarak tasarlayabileceğiniz gibi depolama amaçlı dolaplar ya da raf sistemleri için de muntazam bir düzen oluşturarak alandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, homify'da iç mimarlar tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde proje bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

Depolama ihtiyacı

Nötr gri duvar zemini soğuk bir atmosfer oluşturabilir. Sıcaklık katacak canlı renkler ya da ahşap raf ve dolap sistemleri ile sıcak bir atmosfer oluşturabilir, aynı zamanda işlevsel depolama alanlarına yer açabilirsiniz. üzerinde son derece modern ve sofistike tarzıyla ahşap açık raf sistemleri dizayn ediliyor. Duvardan duvara ve tavandan zemine kadar uzanabilen açık ahşap raf sistemleri hem objeleri sergilemenizi sağlıyor, hem de ekstra depolama alanı kazandırıyor. Ahşap duvar raflarını yalın dokusuyla kullanarak minimalist yaklaşımla fark yaratabilirsiniz.

İşlevsel duvar dekorları

MN Residence deDraft Ltd İskandinav Koridor, Hol & Merdivenler
deDraft Ltd

MN Residence

deDraft Ltd

Son derece modern çizgisiyle duvar dekorlarını daha cazip hale getirebilirsiniz. Duvar raflarında olduğu gibi askılık sistemleri için de şahane bir çözüm sunan örnek antre, basit ve yalın çizgilerle yaratıcı fikirler arayanlara ilham verebilir. . Beyaz duvarlarla bütünleşen tekil askılıkların yanı sıra, üst açık raf şapkaların sergilenmesi ve muhafaza edilmesi için ideal alan oluşturuyor. Şapkalarınız, şallarınız ve diğer aksesuarlarınız için farklı ebatlarda gözler ve askılık sistemleri ile duvar dekorlarınızı kullanabilirsiniz.

Duvar nişleri oluşturun, duvara monte açık raflarla işlevsellik kazandırın

Duvar nişlerini akılcı tasarlayarak hem dolap ve raflar için hem de oturma alanları için özgün tasarlayabilirsiniz. Depolama ihtiyacını muntazam karşılayan dolap ve raf sistemleriyle askılık sistemlerini değerlendirebilirsiniz. Ferah ve aydınlık bir giriş için beyaz duvarlarla ahşap raf ve dolap sistemleri muntazam uyum sağlıyor. Duvar nişleri, açık raf sistemleri ya da gömme dolaplar ile duvarları işlevsel hale getirerek alan tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Sıcak atmosferiyle hayalleri süsleyen 5 rustik ev’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu fikirleri siz nasıl buldunuz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!