​Dar alanlar için 22 güzel bahçe fikri | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

​Dar alanlar için 22 güzel bahçe fikri

nihal e. nihal e.
Tropikal Bahçe Eneida Lima Paisagismo Tropikal
Loading admin actions …

Küçük bahçeleri düzenlemek büyük bahçelere göre daha zor ancak imkansız değil. Alanında uzman peyzaj mimarları her boyutta alan uygun mükemmel çözümler bulabilir. Aşağıda her biri profesyoneller tarafından tasarlanmış 22 bahçe örneği göreceksiniz. Bu fikirlerin kendi eviniz için ilham verici olmasını umuyoruz.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Küçük bahçeler için 12 yaratıcı fikir' başlığına göz atabilirsiniz.

1- Sadece büyük bir bahçede yemek pişirip sevdiklerimle güzel vakit geçiririm diye düşünmeyin. Orta boyutlu bir bahçe için de mutlaka bir açık hava mutfağı vardır.

2- İkinci örnekte dar alanlar için harika bir süsleme fikri görüyoruz. Çakıl taşlarıyla doldurulmuş demir bitki yatağı üzerine farklı boyutlarda saksılar yerleştirilmiş.

3- Arka bahçenizde uygun bir köşe varsa küçük bir ahşap pergola çardak satın alarak rahat bir dinlenme köşesi elde edebilirsiniz. Dilerseniz saksıları yerleştirmek de mümkün.

4- Dikey bahçe fikrini sadece bir duvarı değil tüm bahçeyi kapsayacak şekilde uygulayabilirsiniz. Böylece bahçeniz küçük bile olsa yeşilliğe doyacaksınız.

5- Bahçe yolu için ahşap sık kullanılan bir malzemedir, zira doğaldır ve bahçe ortamına uyum sağlar. Bu örnekte kırmızıya çalan ahşap beyaz çakılları daha çok vurgulamış.

6- Eviniz arazi bakımından yüksek bire konumdaysa merdiveni süslemek için kendiliğinden yetişen çalıları özgür bırakın.

7- Küçük bahçelerde daha fazla yeşil alan görmek istiyorsanız eğer dikey bahçe modellerine mutlaka göz atın. Bu sayede duvarlarınız da boş kalmayacak.

8- Bahçenin boyutu ne olursa olsun hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Belki bir havuz sığmıyor ancak küçük bir jakuzi neden olmasın?

9- Bahçeniz ne kadar küçük olursa olsun yaratıcı bir peyzaj ile fotoğraftaki gibi şahane görünebilir.

10- Giderek her bahçede görmeye başladığımız ateş çukur küçük büyük tüm bahçeleri hareketli kılmak için güzel bir alternatif. Geceleri aydınlatma sağlaması da cabası.

11- Bu örnek diğer bahçelere göre daha büyük. Ancak içinde ağaç yetiştirecek denli büyük gözükmüyor. Yine de ev sahipleri risk alarak bahçenin ortasına bir ağaç dikmişler.

12- Küçük bahçelere uygun olarak tasarlanan süs havuzu uzun ama dar boyutuyla gayet kullanışlı. Otantik heykelle görsel açıdan daha başarılı görünüyor.

Modern Bahçe homify Modern

13- Hem orta boyutlu hem de küçük bahçelere uygun ahşap mobilyalar, bahçenin doğal ortamına uyum sağladığı için iyi bir seçenek.

14- Bahçeyi hareketlendirmek için yaratıcılığınızı kullanın. Örneğin beton bahçe duvarını yeşil bitkiler ya da bambuyla kaplayabilirsiniz.

15- Sırada şimdiye dek gördüğümüz bahçeler arasında uzun ama daracık bir örnek var. buna rağmen bir hamak eklenerek son derece keyifli bir ortam haline gelmiş.

Modern Bahçe homify Modern

16- Bahçeniz bir havuzu barındıracak denli genişse şanslısınız. Ancak bununla birlikte yeşil bitkiler için yer kalmayabilir. Bu durumda havuz kenarını da saksılar için ayırabilirsiniz.

17- Bahçe zeminini sevimli hale getirmek için doğal unsurlardan yararlanabilirsiniz. Bu örnekte taşların arasından fırlayan çimenler zemini görsel açıdan daha iyi gösteriyor.

18- Bahçe alanını bölerek kısıtlı yeri daha işlevsel olarak düzenleyebilirsiniz. Örnekte bitkiler için ayrı bir bölme yanına da ahşap bank eklenmiş.

19- Bitkileri nereye ekeceğini bilemeyen kişiler için harika bir çözüm var sırada. Duvar dipleri bu iş için gayet uygun!

20- Bahçe fikirlerinden yararlanarak evinizin dış cephesini bile değiştirebilirsiniz. Fotoğrafta bazı duvar kolonları bitkilerle kaplanmış.

Modern Bahçe PHia Modern

21- Tamamen doğal unsurlarla simetrik ve bakımlı bir bahçe tasarımı yapmak mümkün.

22- Küçük bir alanı mümkün olan en iyi şekilde değerlendirmek için örnek görsel ilham verici bir fikir.

Siz hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!