Alanları görevlerine göre ayırırken 15 farklı stil çözüm | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Alanları görevlerine göre ayırırken 15 farklı stil çözüm

Meral Eser Meral Eser
Eklektik Mutfak Estudio Meraki Eklektik
Loading admin actions …

Günümüzde açık mutfak kullanımı sıklıkla artmaktadır. Oturma odası ve mutfağı bir araya getiren yaşam alanları, kullanım ihtiyacına göre bölücü duvara gerek kalmaksızın ayrılabiliyor. Daha ferah ve geniş bir görünüm sağlamak için yaşam alanlarını ayırırken göze hitap edecek şekilde dizayn edebilirsiniz. Bu yazımızda alanları görevlerine göre ayırırken stil ve estetik unsurlar kazandıran örnekleri bir araya getirdik, ilham veren fikirler bulabilirsiniz.

1. Dikey bölmeler

Sofistike yaklaşımıyla son derece modern bir çizgide dizayn edilen oturma alanı ve yatak alanını ayırmak için beyaz paravan niteliği taşıyan seperatör, dikey formda çizgiler ve boşluklar taşıyor. Doğal ışık ihtiyacını karşılarken alanları duvarsız bölmenizi kolaylıkla sağlıyor.

2. Asma kat

Galeri boşluğu oluşturacak yüksek tavan avantajı ile asmak kat planı için şahane bir örnek. Hem ferah bir yaşam alanı dizayn ediliyor hem de geniş pencere boşlukları iki katı da aydınlatıyor. Katları ayırırken asma kat kullanımının avantajlarından faydalanabilirsiniz.

3. Kemerli duvar

Kırmızı tuğla duvar zarafeti modern ya da rustik ev dekorlarında fark yaratıyor. Kemerli duvar ya da kirişlerle alanları vurgular ve sınır algısı oluşturabilirsiniz.Tuğla duvar zarafeti ile şık aydınlatma aksesuarları kırsal stil bir uyum yakalıyor.

4. Taş duvar

Taş duvar zarafeti, natürel doku ve renklerle ahenk sağlar. Ayrıca, homify'da iç mimarlar tarafından dizayn edilen birçok farklı stil ve tarzda mutfak modeli bulabilirsiniz.

5. Ahşap sıcaklığı

Ahşap paravan niteliği taşıyan bölmeler kolaylıkla şekil alabilen bir doğal malzeme olmasında faydalanılarak tasarlanabilir.

6. Paravan duvarlar

Paravan görevi gören duvarlar, kontrast renklerle döşenen oturma odası dekorasyonuna dinamik bir atmosfer katıyor.

7. Kolon niteliği taşıyan bölmeler

Modern Oturma Odası Arki3d Modern

Kolon formuna benzeyen bölmeler, hem görkemli hem de çarpıcı bir görünüm oluştururken alanları görevlerine göre ayırmanızı sağlar ve seperatör görevi görür.

8. Çift kanatlı açılan kapılar

Geniş kapı tasarımları, açıldıklarında kullanım ihtiyaçlarına göre alanları birleştirmenizi sağlar. Daha geniş ve ferah bir görünüm sağlarken, aynı zamanda ısı kaybını önlemek istediğinizde kapatarak alanları ayırabilirsiniz.

9. Çok fonksiyonlu duvarlar

Estetik unsurlarla göz alıcı renkler, dokular ya da desenleri ön plana çıkaran resim tablolarını sergilerken alanları görevlerine göre ayırabilirsiniz. Şömine keyfi için de ilham veren bir örnek.

10. Kütüphane rafları

Kitap, dergi ya da CD'leriniz için raf sistemler dizayn etmeye ne dersiniz? Oturma alanı ile yatak alanını ayırmanız için araç olarak kullanabilirsiniz.

11. Ahşap dolaplar

Gerek nişler gerekse servis penceresi niteliği taşıyan ahşap bölme duvar ya da dolap sistemlerini dizayn edebilirsiniz.

12. Perde sistemleri

Perdeler renk ya da desen bakımından stil ve tarza uygun zengin alternatifler taşır ve oldukça kullanışlıdırlar.

13. Geniş bir yatak başlığı

Yatak odası için görkemli ve göze hitap eden bir dekor olarak başlık kısmını tüm duvar için ayrılan alanlar birlikte muntazam dizayn edebilirsiniz. Şık ışıklandırma unsurlarıyla sıcak bir atmosfer oluşturarak doku ve renkleri ön plana çıkarabilirsiniz.

14. Yarım duvar

Yarım duvar doğal ışığı kesmemeniz açısından bir hayli işlevseldir. Alanları görevlerine göre ayırırken bir hat oluşturur ve aynı zamanda bu tip çözümler bir servis penceresi dizayn ederken de kullanışlıdır.

15. Ahşap paravan

Asma tavan uygulanan bu projede ise, ahşap paravan işlevsel amaçlı kullanılıyor ve aynı zamanda görsel açıdan da göze hitap eden bir dekor oluşturuyor. Duvar dekorlarıyla uyumlu geometrik formlar belirlenen bu örnek modern ve rustik öğeleri bir araya getirmek isteyenlere ilham verebilir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Ucuz ama çok güzel: 67 metrekarelik rustik ev’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu fikirleri siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!