Daha güzel bir yatak odası mümkün: 11 örnek fotoğraf

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Daha güzel bir yatak odası mümkün: 11 örnek fotoğraf

nihal e. nihal e.
Gökhan BAYUR – VİLLA RASH:  tarz Yatak Odası,
Loading admin actions …

Yatak odaları huzurlu bir uyku sağlamak dışında kendimize ait en özel alandır. Aşağıda yatak odalarını güzelleştirmek için ilham vereceğini umduğumuz 11 örnek fotoğraf bulunuyor. Sırayla göz atalım.

​Çiçek gibi

İlk yatak odası örneğinde çiçek desenli nevresim örtüleriyle yatak, odak noktasında. Çok sayıda yastıkla konforlu hale getirilen yatak dışında nötr tonlar hakim odaya. Yatağın dayandığı duvara bir raf eklenerek çeşitli duvar resimleri sergilenmiş. Solda ise takı ve aksesuarlar için birkaç sayıda niş bulunuyor.

​Kar tanesi

f12 Photography – Regnum Sky Apartment:  tarz Yatak Odası,
f12 Photography

Regnum Sky Apartment

f12 Photography

Yumuşacık renklerin kullanıldığı dekorasyonda yatak odasının kullanım amacına uygun olarak huzurlu ve sakin bir ambiyans yaratılmış. Bununla birlikte oda sönük ya da sıradan değil. Renklerle değil kumaşlarla öne çıkıyor. Yatakta kullanılan kadifeler odaya şıklık katarken kar tanesi şeklindeki lamba oldukça yaratıcı.

​Romantik yatak odası

Klasik stilde döşenmiş yatak odaları her zaman ağırbaşlı olmak zorunda değildir. Canlı renklerle çok sevimli modeller de mevcut. Örnek yatak odası da bunlardan biri. Renkli cibinlik, pembe yatak başı ve diğer birçok parça odayı benzersiz hale getirmiş.

​Beton ve ahşap

Endüstriyel stile göre döşenmiş yatak odası orijinal fikirler barındırıyor. Zeminde ve mobilyalarda kullanılan ahşap odaya sıcaklık katarken yatağın dayandığı duvarın ham betonu ilginç bir ikilik yaratmış. Duvarlarda bulunan resimler hem anıları sergilemek hem de boş duvarları süslemek için güzel bir yöntem.

​Görkemli bir dekor

Gökhan BAYUR – VİLLA RASH:  tarz Yatak Odası,
Gökhan BAYUR

VİLLA RASH

Gökhan BAYUR

Gökhan Bayur imzasını taşıyan yatak odası bir diğer klasik stil örneği. Alaturka öğelere kaçmadan başarıyla dekore edilen oda, çok başarılı bir tasarıma sahip. Yatak ve mobilyalar dışında bilhassa zemin ve duvar dizaynı mükemmele yakın.

​Sofistike sadelik

Klasik stilden minimalist tarza geçiyoruz. Göz kamaştırıcı bir beyazlığa sahip oda, bu seçimiyle sade ama temiz bir etki yaratıyor. Dekorasyon ise kesinlikle sıradan değil. Yatağın üzerindeki nostaljik tren resmi, gümüş heykel ve minimal lamba titizlikle seçilmiş özel parçalar olup odaya kişilik katıyor.

​Duvarda şehir manzarası

50GR Mimarlık – bakırköy_home design:  tarz Yatak Odası,
50GR Mimarlık

bakırköy_home design

50GR Mimarlık

50Gr Mimarlık imzasını taşıyan yatak odası, duvar sticker’ı ile öne çıkıyor. İstanbul’un köprü silueti ile yatak odası sıradanlıktan çıkaran kimlik kazanıyor diyebiliriz. Çünkü sadece bu duvara bakarak dünyanın hangi ülkesinde olduğunu anlayabiliyoruz.

​Uyumlu şekiller

Bhavin Taylor Design:  tarz Yatak Odası,
Bhavin Taylor Design

Gloucester Road Penthouse

Bhavin Taylor Design

Lacivert abajurları ve kırmızı yastıklarıyla yatak odasında az ama öz bir renk dokunuşu görüyoruz. İddiasız ama iyi hazırlanılmış yatak odası detaylardaki ahenkle öne çıkıyor. İplere dolanmış bir halkayı andıran lambada, duvardaki pürütürlü resimde ve yatağın iki yanındaki ahşap masalarda gördüğümüz şekil hep bir daire. Ve bu ince fikir odayı benzersiz kılmayı başarıyor.

​Yatak odasında bahar etkisi

Pembelere bürünmüş bu yatak odası, renk kullanımıyla enerjisini yükseltip neşeli bir atmosfer yaratmış. Odada bahar havası estiren bir diğer önemli faktör ise duvardaki ağaç ve kuş çıkartması. Güllü dallı perdeler ve şeker pembesiyle birleşerek bu sevimli odayı ortaya çıkarmış.

​Ferah bir oda

Akdeniz stiline göre dizayn edilmiş yatak odası, daha ilk anda sıcak iklimleri çağrıştıran bir ambiyansa sahip. Yeşile boyanmış ahşap pencere, odaya aydınlık katarken aynı zamanda geleneksel şekli ve canlı rengiyle odak noktası haline gelmiş. Beyaz yatak üzerindeki çiçekli desenli yastık ve her iki yanda bulunan aksesuarlar odayı dekoratif açıdan cazip hale getiren unsurlar.

​Asil şıklık

Klasik stilde dekore edilmiş son örnek koyu renk kullanımıyla öne çıkan bir oda. Bordo ile mora çalan koyu duvar rengine uyumlu olarak seçilen yastıklar küçük ama iyi düşünülmüş bir fikir. Odanın kalanında ise mavinin farklı tonlarını görüyoruz.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Seçkin bir salon için Türkiye'den 9 örnek fotoğraf' başlığına bakabilirsiniz.

Siz hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS:  tarz Evler,

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!