Canlı renklerle evinize neşe katmanın 15 yolu

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Canlı renklerle evinize neşe katmanın 15 yolu

Homify TR Homify TR
labzona:  tarz Yatak Odası,
Loading admin actions …

Sayfalarımızda sizlerle sık sık farklı kişiliklere ve karakterlere hitap eden farklı tarzlarda dekorasyon ve ev tasarımlarını inceliyoruz. Bu yazımızda da enerjik ve pozitif karakterli insanların seveceği ve evlerine uygulayabileceği canlı renklerle kuvvetlenmiş hareketli ve neşe dolu dekorasyon örneklerini derledik. Yani kısaca kıpır kıpır, mutlu, neşe dolu ve enerjik biriyseniz, aşağıda göreceğiniz dekorasyon ve tasarım modelleri ve renkleri tam size göre!

Gökkuşağı mutfak tezgahı

homify:  tarz Mutfak,

Mutfaklarda canlı renk kullanımı her geçen gün giderek artıyor ve yaygınlaşıyor. Ama bu mutfak modelindeki örnekte oldukça sıra dışı bir uygulama görüyoruz. Gökkuşağı gibi rengarenk mutfak tezgahı mekanın pozitif enerjisini ve neşesini katlıyor ve ortama mutluluk dolu bir etki katıyor.

Kuşlarla birlikte uyumak!

labzona:  tarz Yatak Odası,

Üzerinde kuşların uçuştuğu deseniyle ve göz alıcı rengiyle dikkat çeken bu yatak odasındaki duvar dekorasyonu ise odanın karakterini belirleyen temel unsur haline gelmiş. Perdelerin ve yatağın iki yanında duran sandalyelerin renkleri ve modelleriyle de hem modern, hem konforlu, hem de capcanlı bir yatak odası dekorasyonu. 

Küçük ayrıntılar

Aslında evlerinize renk ve hareket katmak düşündüğünüzden çok daha kolay. Mesela bu örnekteki gibi, sofranıza ekleyeceğiniz rengarenk ve sevimli tabak altlıklarıyla bir anda tüm yemek masasının dokusunu değiştirebilirsiniz.

Çağdaş dokunuşlar

Mahir Mobilya – Ancona Renkli Kanepe:  tarz Oturma Odası,
Mahir Mobilya

Ancona Renkli Kanepe

Mahir Mobilya

Klasik öğelerin modern bir tarzda yorumlanmasıyla dikkat çeken bu şık çağdaş oturma odası canlı renklerin kullanımı açısından örnek teşkil edecek kadar başarılı bir tasarıma sahip. Dekorasyonda Mahir Mobilya imzası var.

Renkli bir banyo yaratmak mümkün

homify:  tarz Banyo,

Banyo tasarımlarında genellikle klasik ve soğuk renkler kullanılır. Bunun nedenlerinden biri banyonun hijyen ve temizliğinin sağlanması için gerekli olan tonların tercih edilmesidir. Ama aynı zamanda banyolarda canlı renk kullanımı için yeterince alt yapı olmaması da nedenlerden biri. Mobilyaların olmadığı, yalnızca fayanslar ve banyo dolaplarının yer aldığı banyolarda da canlı renkler kullanılabilir mi? Bu sorunun cevabının evet olduğunu örnekteki sanat eserini andıran renkli lavabo sayesinde açıkça görebiliyoruz. Hem klasik hem de modern tarzlı banyoları canlandırabilecek kuvvetli ve etkili bir ürün.

Fayanslarda bahar havası

Banyolara renk katmanın bir diğer yolu da fayansları renklendirmektir tabii ki. Su yeşili çiçeklerle kaplı bir banyoda baharın en güzel günlerinde çiçek kokuları içinde keyifli bir açık hava duşunda yıkanıyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz.

Bahçenizi de renklendirin

Bahçe mobilyalarını seçerken genellikle renklerini pek önemsemeyiz çünkü bahçe zaten içinde canlı ve enerjik hissettiğim yemyeşil bir alandır. Ama emin olun bahçeniz için seçtiğiniz sandalyeleri renklendirirseniz, bahçenizin havası da derhal değişecek.

Duvarlarda renk büyüsü

homify:  tarz Yatak Odası,

Sade ve minimal bir oturma odasını hareketli ve capcanlı bir oturma odasına dönüştürmek ve bunu yaparken de odanın minimal tarzını koruyabilmek çok da kolay bir iş değil. Ama bu örnekteki duvar dekorasyonu rengarenk ve hareketli yapısıyla bunu yapmayı başarmış.

Renk cümbüşüyle modern bir salon

Bazen ufak dokunuşlar yeterli olsa da, bazen de tam bir renk cümbüşüyle enerji patlamaları yaratan ve insanı her anlamda canlandıran bir dekorasyon ihtiyacı duyarsınız. Meral Akçay tarafından dizayn edilmiş olan bu oturma odası da işte onlardan biri.

Rengarenk bir yatak başlığı

Mobilya – Üretimi Yapılmıyor:  tarz Yatak Odası,
Mobilya

Üretimi Yapılmıyor

Mobilya

Dediğimiz gibi, bazen tek bir dokunuş yeter. Bu yatak odasında da bu dokunuş sıra dışı ve özel tasarımlı yatak başıyla gerçekleştirilmiş.

Bazen tek dokunuş yeter

Bazen tek bir dokunuş yaşam alanının tüm dokusunu değiştirmeye yeter de artar bile. Mesela bembeyaz bir mutfakta kullanılan turuncu ayrıntılar, mutfağın seçkin ve zengin yapısına zarar vermeden ortama sıcaklık ve samimiyet katabiliyor.

Doğru renk kullanımını

Yeşil, sarı, mavi ve grinin farklı tonlarının bir araya gelmesiyle oluşan bu güzel oturma odası doğru renklerin ayarında ve doğru kullanımıyla ortaya ne kadar etkileyici sonuçlar çıkabileceğinin canlı bir göstergesi gibi.

Tılsımlı mor tonları

Mor renk canlı olduğu kadar da uysal ve dinlendirici bir renktir. Bu yüzden yatak odalarını, insan bünyesini yormadan ve sağlıklı bir şekilde canlandırmak için de ideal bir seçim.

Turuncu sıcaklığı

Turuncu sıcaklığıyla her yaşam alanına ufak dokunuşlarla bile olsa etkisini bırakan kuvvetli ve etkili bir renk. Bu banyoda da lavabodan duvarlara ve banyo dolaplarına kadar her ayrıntıda turuncu dokunuşlar kullanılarak enerji veren sımsıcak bir dekorasyon oluşturulmuş.

Renkli banyo dolapları

Banyonuzdan sıkıldıysanız onu renklendirmek için çok basit ve üstelik de ucuz bir fikrimiz var: Uyumlu iki canlı renkle banyo dolaplarınızı boyayın. Ortaya çıkan sonuçtan memnun kalacağınıza eminiz.

Bu derlemedeki neşe dolu yaşam alanlarını beğendiyseniz Rengarenk duvarlarla enerjik yaşam alanları isimli yazımız da ilginizi çekebilir. 

Bu canlı renkleri ve fikirleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler,

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!