En güzel mutfak halısı modelleri | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

En güzel mutfak halısı modelleri

umit atdağ umit atdağ
Kemal açar Kırsal Mutfak AÇAR MOBİLYA DEKORASYON Kırsal/Country
Loading admin actions …

Mutfak dekorasyonu içerisinde yer alan ancak geri planda kalan mutfak halıları mutfağa dekoratif bir görünüm kazandıran, estetik açıdan mutfağı tamamlayan an unsurlardır. Mutfak zeminlerinde halı kullanmadan zemin döşeme malzemeleri olan fayans, seramik, karo kullanabileceğiniz gibi  bu malzemeler üzerine halıları yerleştirerek de mutfaklarınızı daha özel ve daha görsel zeminlere sahip hale getirebilirsiniz. Mutfak dekorasyonunda kullanılacak halıların seçiminde öncelikle mutfak içinde uyguladığınız dekorasyon fikri çok önemlidir. Dekorasyonun genel fikrine göre halı seçimi yapmak dekorasyon sonucunda  beklediğiniz mutfağa sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca mutfak halısı seçimi yaparken mutfağın genel renkleri  renkleri ve tonlarına da dikkat etmelisiniz. Renk uyumu aynı zamanda mutfağın bütünlüğü açısından size avantaj sağlayacaktır. Bir mutfağın dekorasyonu sırasında bütünlük göz önünde bulundurulmazsa istenilen sonuç elde edilemez. Bu nedenle dekorasyonun bütünlüğü düşünülerek halı seçimleri yapılmalı, halıların dekorasyon geneline katkılar sunması sağlanmalıdır.

Mutfağı dekore ederken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da mutfağın geometrik özellikleridir. Mutfak standart geometriden farklı özelliklere sahipse  kullanacağınız halılar ile mimari özellikleri daha dekoratif ve görsel hale getirebilirsiniz.  Üçgen mimariye sahip bir mutfak zemininde aynı geometriye sahip bir halıyı ters  şekilde yerleştirerek mutfağı  göz kamaştırıcı bir zemine kavuşturacağınız gibi kare özellikli bir mutfak içinde yuvarlak veya oval bir halı kullanarak dekoratif anlamda mutfağınızın kusursuz olmasını sağlayabilirsiniz. Renk ve desen seçimlerinde mutfak renkleri kadar mutfağın zemininde yer alan seramik ve fayans gibi kaplama malzemelerine dikkat etmeniz ve bu renkler ile uyumlu desenler tercih etmeniz hayranlık uyandırıcı bir mutfak dekorasyonu yapmanızda yardımcı olacaktır. Ekonomik anlamda da size yardımcı olacak olan mutfak halısı modelleri ile evlerinizde büyüleyici mutfaklara sahip olabilir, ekonomik bütçelere şık ve göz kamaştırıcı mutfak dekorasyonları yapabilirsiniz. Homify mutfak modelleri sayfasında yer alan  birbirinden özel mutfak modelleri arasında yer alan ve kullanılan mutfak halısı modelleri ile göz kamaştıran mutfak dekorasyonlarını inceleyerek evleriniz için fikir edinebilir, tüm dekorasyon akımları için farklı dekorasyon fikirlerine sahip olabilirsiniz.

Açık mutfaklar ve halılar

Geniş bir mutfağa sahipseniz salon  ile uyumlu hem salona hitap eden hem de mutfağın zeminini kaplayan bir halı seçmelisiniz. Seçeceğiniz halı aynı zamanda  mutfak zemininde canlı bir görüntü oluşturarak  mutfağa farklı bir hava kazandırmalı, salonun dekoratif görüntüsüne de katkı sağlamalıdır. Bu mutfak modelinde olduğu gibi açık mutfak salon ile uyumlu  halı sayesinde oldukça zarif ve çekici görünüyor. Yarı açık mutfak modellerinde de aynı durum geçerli olduğu için mutfak halısı modelleri seçilirken genel dekorasyonun bütünlüğü ve zarafeti göz önünde bulundurulmalıdır.

Minik halı modelleri

Mutfak dekorasyonlarında zeminin tamamını veya bir kısmını kaplayan bir halı seçebileceğiniz gibi sadece lavabo önünü kaplayan bir  paspas tarzı halı da seçebilirsiniz. Bu seçimi yaparken  mutfak içinde kullanılan mobilya renklerine uyumlu veya tamamlayıcı özelliği olan tonlar tercih etmelisiniz. Bu mutfak modelinde olduğu gibi yeşil renkli mutfak tezgahı ile kırmızı renkli minik bir halı oldukça zarif ve tamamlayıcı olmuş. Ahşap zemin üzerine uygulanan bu halı mutfağın dekoratif bir dekorasyona sahip olmasını sağlamış.

Renkli kilim tarzı halılar

Filiz Ozcan Yaz Modern Mutfak Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Filiz Ozcan Yaz

Bilgece Tasarım

Mutfak dekorasyonlarında  açık tonları tercih edecekseniz halılarda da desenli ve koyu renkli halılar tercih ederek aykırı ve tezat renklerin şıklığını mutfağınızda yaşatabilirsiniz. Örnek mutfak dekorasyonunu incelediğinizde beyaz duvarlar içinde ahşabın doğallığını pekiştirmek adına kırmızı ve siyah tonların yoğun olarak bulunduğu kısa ve püsküllü bir halı tercih edildiğini görebilirsiniz. Bu halı ile mutfağın göz kamaştırıcı bir mutfak olması sağlandığı gibi mutfak halısı modelleri için de ideal bir tasarım yapılmış.

Siyah beyaz desenler

Koyu renklerin yoğun olarak yer aldığı bir mutfağa sahipseniz yapılması gereken siyah beyaz desenlerin yer aldığı yün bir halı tercih etmek ve mutfak zemininde harikalar yaratmaktır. Mutfağın zemini  siyah ve beyaz desenler ile oldukça  estetik bir görünüme sahip olacağı gibi koyu renklerin beyaz tonlar ile oldukça şık bir uyum oluşturmasını da sağlayacaktır. Örnek mutfak modelinde olduğu gibi koyu renkli mutfak tezgahının  özel aydınlatma ve beyaz tonlarda zemin dekorasyonu ile zarif bir ahenge sahip olduğunu görebilirsiniz. Siyah ve beyaz desenler  mutfağın zarafetini ve estetiğini artırarak mutfağın daha dekoratif bir görünüme sahip olmasını sağlamış.

Mutfak kilimleri

İnce uzun bir mutfağa sahipseniz yapılması gereken dikdörtgen geometriye sahip mutfağın aynı geometriye sahip bir kilim ile dekore edilmesidir. Örnek mutfak modelini incelediğinizde karşınıza yeşil mutfak tezgahı ve rafları ile tezat renklere sahip ince uzun bir kilimin oldukça zarif bir uyum oluşturduğunu görebilirsiniz. Kırmızı renkli tabureler ve açık tonlardaki zemin döşemesi mutfağa hem zarafet kazandırmış hem de kilim ile uyumlu bir görsel oluşturarak mutfağın daha doğal ve dekoratif bir mutfak olmasını sağlamış.

Yemek masası halıları

Mutfak içinde halıları sadece kullanabileceğiniz gibi yemek masası barındıran mutfaklarda yemek masası ile bir bütün oluşturacak şekilde de kullanabilirsiniz. Bu tür mutfaklarda halılar sadece mutfak  içinde yer alan yemek masasına hitap edeceğinden zemin döşemesi açık bir şekilde mutfak dekorasyonu içinde yer alır. Bu durumda zemin döşemesi ve yemek masası ile uyumlu bir mutfak halısı seçmeli, resimdeki gibi mutfağa canlılık kazandıracak bir halı seçerek mutfağın zarafetini artırmalısınız.

Dekoratif halı modelleri

Mutfak dekorasyonlarında ve açık mutfaklarda dekoratif halı modelleri tercih etmek hem mutfağınızın zarafetini artıracaktır hem de salon ile mutfağın uyumunu pekiştirecektir.  Özellikle açık mutfaklarda  salon için seçeceğiniz halı aynı zamanda mutfağa da hitap edecekse  mutfak renklerine ve dekorasyonun dekoratif özelliklerine dikkat ederek halılar seçmelisiniz. Orta masa gibi farklı mobilyalar ile uyumlu yün halılar seçerek  mutfağın ve salonun estetik açıdan birbirini bütünlemesini sağlayabilirsiniz.

Koyu renkli halılar

Mutfağınızda koyu renkleri tercih edecekseniz veya açık tonların yoğun olduğu bir dekorasyon yapacaksanız  koyu renkleri bütünleyen veya zıt renklerin şıklığını yansıtan koyu renkli küçük halılar tercih edebilirsiniz. Resimde yer alan ve açık tonlar ile koyu yeşil rengin uyumlu  olduğu bir mutfak içinde resimdeki gibi yeşilin tonlarını barındıran ve sahip olduğu siyah renkler ile mutfağa tezatlık kazandıran bir minik halı hem ekonomik tarafı hem de zarafeti ile insanı kendisine hayran bırakıyor. Renk bütünlüğü açısından oldukça uyumlu olan halının ölçüleri tamamen size kalıyor. Tezat renklerin dekorasyona katkıları aynı zamanda genel dekorasyonu da etkilediği için mutfaklarda tezat renklerin tercih edilmesi size her zaman avantaj sağlayacaktır.

Rengarenk bir dünya

3+1 Dublex Mutfak Modern Mutfak Erden Ekin Design Modern
Erden Ekin Design

3+1 Dublex Mutfak

Erden Ekin Design

Mutfak içinde tercih edeceğiniz halının ölçüleri kadar renkleri de çok önemlidir. Halı tercih ederken  istediğiniz ölçülerde tercihler yapabileceğiniz gibi resimde yer alan halı modeline benzer rengarenk bir halı tercih edebilirsiniz. Çok renkli bir mutfak halısı aynı zamanda mutfak içinde yer alan tüm renkler ile uyumlu olacak ve mutfağa bir bütünlük kazandıracaktır. Örnek mutfak modelinde olduğu gibi  çok renkli bir halı mutfağa farklı bir dünyanın kapılarını açmış, göz kamaştırıcı bir renk cümbüşü oluşturmuş. Çocuk odaları gibi renkli bir mutfağa sahip olmak aynı zamanda bir yaşam alanı olarak kullanılan bu alanın evin en renkli ve en zevkli  odasında keyifli vakit geçirmenizi de sağlayacaktır.

Kaplan desenleri

KONUT PROJESİ-MUTFAK Modern Evler Miapera MİMARLIK Modern Ahşap Ahşap rengi
Miapera MİMARLIK

KONUT PROJESİ-MUTFAK

Miapera MİMARLIK

Mutfak içinde klasik halı modelleri tercih edebileceğiniz gibi fantazi tasarımları da tercih edebilir, resimdeki gibi kaplan desenlerinden oluşan bir halı seçebilirsiniz.Mutfak renkleri ve tasarımı ne olursa olsun fantazi tasarımlar her zaman mutfaklarda farklı bir dünya oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu mutfak modelinde olduğu gibi kaplan desenli bir halı modeli ile tasarımcı yanınızı mutfağa yansıtabilirsiniz. Kaplan deseni dışında farklı hayvan figürleri de tercih edebilir, mutfağın zeminine tarzınızı yansıtarak  harikalar yaratacak tasarımlara da imza atabilirsiniz.

Boy halıları

Mutfağınızda farklı ölçülerde halılar kullanarak mutfak zeminin zarafetini yansıtabileceğiniz gibi boy halıları tercih ederek zemini tamamen kapatabilirsiniz. Zeminin tamamen kapatılması aynı zamanda halıların renk ve desenlerinden daha fazla fayda sağlamanızı sağlayacaktır. Örnek mutfak dekorasyonunda olduğu gibi açık tonlu mutfak dekorasyonu açık tonlara sahip desenli bir halı ile oldukça şık ve zarif bir  tasarım yapılmış.

Çiçek desenleri

Dobruca Villaları Mutfak SEVDE KASA İÇ MİMARLIK Modern
SEVDE KASA İÇ MİMARLIK

Dobruca Villaları Mutfak

SEVDE KASA İÇ MİMARLIK

Eğer mutfak içinde küçük bir halı tercih edecekseniz çiçek desenli ve zarif bir halı tercih etmelisiniz. Örnek mutfak dekorasyonunda olduğu gibi mutfak renkleri ile uyumlu çiçek desenleri ile göz kamaştırıcı özelliklere sahip olan halı ile zemin dekorasyonu tamamlanmış.  Beyaz tonlu zeminin halı ile tamamlanması mutfağın zarafetini katladığı gibi dekorasyonun daha ekonomik bir bütçe ile tamamlanmasını da sağlamış.

Bu mutfak halısı modellerinden siz en çok hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!