En güzel ev hediyeleri: 13 örnek | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

En güzel ev hediyeleri: 13 örnek

umit atdağ umit atdağ
LUZIO: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Ülkemizde son yıllarda daha yaygın olarak görülen hediyeleşme kavramı batı medeniyetlerinde yüzyıllardır uygulanan bir gelenektir. Bizim kültürümüz gereği hediye vermek  ve hediye almak kavramları çok eskiden beri var olan ancak hediyeleşmek adı altında yapılmayan bir kültür olduğundan hediyeleşmek son yıllarda çok yaygın olarak kullanılan bir kavram ve kültür haline gelmiştir. Birinin doğum gününde, özel bir günde, yıl başında, bir ev veya araba satın aldığında veya önemi olmayan bir zamanda hediye vermek hem karşıdaki kişiyi mutlu eder hem de bizim o kişiye verdiğimiz önemi gözler önüne serer.  Bu gün  yeni ev sahibi olmuş birine hediye vermenin önemini ve ev için alınabilecek hediyeleri inceliyoruz. Yeni ev almış birine veya sevdiğiniz bir akrabanıza, dostunuza bir ev hediyesi almak hem o hediyeyi her gördüğünde ve kullandığında size olan saygısının sevgisinin artmasını sağlayacak hem de ev içinde ihtiyacını karşılayacak bir eşyaya sahip olmasını sağlayacaktır.  Ev için seçeceğiniz hediyelerin kullanışlı olması, hediye vereceğiniz kişinin işini görmesi, ev içinde görsel olarak tamamlayıcı bir görünümü olmasının yanında ekonomik olarak da bütçenizi sarsmamalıdır.

Ev hediyesi olarak bir mobilya takımı, orta masa, orta sehpa, vitrin, konsol, vestiyer gibi kullanışlı mobilyalar tercih edebileceğiniz gibi küçük boyutlarda işlevsel eşyalarda tercih edebilirsiniz.  Büyük mobilyalar tercih edecekseniz hediye alacağınız kişinin tarzını, zevkini ve renklerini bilmelisiniz. aksi halde aldığınız hediye istediğiniz kadar yararlı ve kullanışlı olmayacaktır. Eğer mobilya dışında bir hediye alacaksanız bu hediye evin her alanında rahatlıkla kullanılabilir bir hediye olmalıdır. Böyle bir ev hediyesi tercih edecekseniz  kitap okuma masası, estetik tasarıma sahip duvar rafları, şık bir kitaplık, mutfak hayatını pratik hale getirecek özel mutfak gereçleri, orta masa, kalemlik, kitap okuma lambası, yatak odaları için renkli gece lambaları, seramik vazolar veya seramik tabaklıklar, hediyelik aksesuarlar ile birlikte özel taşlardan yapılmış objeler, güzel tasarımlı ve canlı renkli çerçeveler, minderler, özel kilim ve halılar, ayakkabılık ve ayakkabı kutuları gibi hediyeler tercih etmeli, hediye verdiğiniz kişinin işini görecek ve evinde bir eşya, aksesuar olarak kullanacağı bir model seçmelisiniz. Yapacağınız tercihler için hediye vereceğiniz kişinin tarzı ve tercihleri yanında evin geometrisini ve yapısını bilmelisiniz. Aksi durumlar en güzel ev hediyesi seçmiş olsanız bile vermiş olduğunuz hediye için evde uygun bir yer bulamayabilir ve kullanılmaz atıl bir hediye halini alabilir.

Bu gün homify hediyelik ev eşyaları sayfasında yer alan yüzlerce hediye örneğinden seçilmiş olan ev hediyelerini inceliyoruz. Bu hediyeler seçilirken nelere dikkat edildiğiniz, hangi hususların baz alındığını ve bir hediye seçiminden sunumuna kadar bilinmesi gerekenleri öğrenebilirsiniz.  Sevdiklerinize, dostlarınız veya akrabalarınıza bir ev hediyesi vermek istiyorsanız hem ekonomik boyutu göz önüne almalı hem de vereceğiniz hediyenin kullanışlı ve işe yarar bir hediye olmasının yanında hediye verdiğiniz kişinin tarzına , zevklerine uygun olmasını sağlamalısınız. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak bir hediye seçmek ve vermek için yazımızda yer alan tüm hususlara dikkat etmelisiniz. En güzel ev hediyeleri konusunda sizler için seçtiğimiz hediyeleri birlikte inceleyelim.

Fiğürlü minderler

Ev hediyesi olarak hem kullanışlı bir eşya olan hem de üzerinde bulunan figür ile etkileyici bir özelliğe sahip olan figürlü minderleri tercih edebilirsiniz. hangi renk olursa olsun üzerinde bulunan figür ile gören herkesin beğenisini kazanacak olan bu hediye hem sevdiğiniz kişiyi mutlu edecek hem de her kullandığında size olan sevgisi artacaktır.

Seramik objeler

Genellikle siyasi kişilerin birbirlerine verdikleri hediyeler olan seramik objeler ev hediyesi olarak da tercih edilen objelerdir. sevgililer gününde kullanabileceğiniz veya ev sahibi olmuş birine vereceğiniz resimdeki gibi renkli ve kalp şeklinde bir seramik obje evin her noktasında oldukça şık duracaktır. Obje şekilleri ve renkleri hediye vereceğiniz kişiye özel olarak da tasarlanabilir.

Duvar rafları

Burak Kelginlioglu

TS Ideen 5700 Set di 3 Mensole a Cubo da Parete, Stile Retró Design Anni '70, MDF, Caffellatte

Burak Kelginlioglu

Duvar rafları bir ev hediyesi olarak en ideal hediye türüdür. Her duvarda şık duracak ve aynı zamanda aksesuarların sergileneceği bir alan olarak iş görecek duvar rafları ekonomik olması ile de size kolaylık sağlar. farklı tasarımlara sahip duvar raflarını tercih edebilir, modern renkler ve tasarımlarda duvar rafları ile gönülleri fethedebilirsiniz.

Farklı aksesuarlar ve resimler

Bir ev için en ideal ev hediyesi farklı tasarımlara, renklere ve görselliğe sahip olan hediyelerdir. Sevdiğiniz birine bir ev hediyesi alacaksanız değişik tasarımları ile ilgi çeken, renkleri ile gören herkesi etkileyen aksesuar modellerinden birini tercih edebilir, farklı resimler veya tablolar ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Dilerseniz sevdiğiniz kişilerin resimlerini çerçeveletip bir hediye olarak verebilirsiniz.

Halılar ve kilimler

Halı ve kilimler ideal bir ev hediyesi için tercih edilebilir. Özellikle halılar günümüzde yeni ev sahibi olmuş kişiler için en çok tercih edilen hediyelerdir. Halıların yanında kilimler de ev hediyesi olarak düşünülebilir. Özellikle el emeği göz nuru desenli kilimler ideal birer ev hediyesidir. Kilim tercih edecekseniz renkleri ve desenleri ile insanlara huzur veren, maliyeti ile sizi yormayan kilim modellerini tercih edebilirsiniz. Kilimler aynı zamanda duvara asılabilen ve duvar süsü olarak da kullanılabilen aksesuarlar olduğundan fonksiyonel özelliklere de sahiptir.

Barbekü tarzı orta masalar

Vida XL – IT

vidaXL Tavolinetto con Vassoio da Portata Rotondo 39,5x44,5 cm Nero

Vida XL - IT

Sevdiklerinize bir ev hediyesi armağan etmek istiyorsanız barbekü tasarımına sahip bir orta masa veya sehpa tercih edebilirsiniz. Farklı tasarımı, özel renkleri ve işlevselliği ile göz kamaştıran orta sehpa aynı zamanda her oda da kullanılabilecek bir mobilya olduğu için sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Ahşap veya ahşap üzeri metal olan bu orta sehpalar ekonomik olmaları ile de size kolaylık sağlayacaktır.

Takılar için ideal hediyeler

Sevdiğiniz insanlara zarif bir hediye vermek istiyor ve aynı zamanda verdiğiniz hediyenin özel bir şey olmasını istiyorsanız resimde yer alan takıları muhafaza etmeye yarayan kilitli bir muhafaza hediye edebilirsiniz. Yatak odasında gardırop veya elbise dolabı içinde saklayacakları bu hediye aynı zamanda takı ve kol düğmelerini düzenli bir şekilde muhafaza etmelerini sağlayacak hem de kırmızı beyaz renkleri ile daha renkli bir elbise dolabı iç dizaynına sahip olmalarını sağlayacaktır.

Özel hediyeler

Terrarium House – Terrarium 'Music Festival': modern tarz , Modern
Terrarium House

Terrarium 'Music Festival'

Terrarium House

Sevdiklerinize ev hediyesi için  özel hediyelik eşyaları tercih edebilirsiniz. özel olarak tasarlanan ve fanus içine yerleştirilen, kar manzaralı veya farklı figürlerin yer aldığı bu özel hediyelik eşyalar aynı zamanda ne kadar neşeli bir kişiliğe sahip olduğunuzu da gösterecektir. Küçük arabaların, çakıl taşlarının yer aldığı bu özel hediyeler sevdiklerinizi mutlu edeceği gibi televizyon ünitesi gibi alanları da daha şık ve daha renkli gösterecektir.

Modern askılıklar

Burak Kelginlioglu

Appendini porta asciugamani, per termoarredo, confezione da 6

Burak Kelginlioglu

Ev hediyesi olarak uygun bütçeli bir aksesuar düşünüyorsanız resimde yer alan  modern askılıkları tercih edebilir sevdiklerinizin yaşamlarının daha pratik hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Örnek resimde yer alan ve banyo içinde yer alan aksesuarların muhafaza edilmesini sağlayan bu modern askılıklar ekonomik maliyetleri ile de göz kamaştırıyor.

İşlevsel sehpalar

Burak Kelginlioglu

FMD Möbel 632-001 Tavolino d'appoggio Mike, Legno, color marrone chiaro, 59 x 38 x 36 cm

Burak Kelginlioglu

İşlevsel özelliklere sahip her mobilya bir ev için ideal bir ev hediyesi olacaktır. Bu resimde yer alan ve işlevselliği ilk bakışta fark ettiğiniz modern orta sehpa  üst yüzeyi ve iç donanımı ile  evlerde fonksiyonelliği ön plana çıkaracağı gibi  modern dekorasyonların içinde de oldukça şık duracaktır. Ekonomik olması ve yaşamınızı pratikleştirmesi açısından oldukça ideal olan bu orta sehpa ideal bir ev hediyesi örneğidir.

Balkonlar için hamaklar

Colombiana Lemon Weatherproof Hammock Emilyhannah Ltd Akdeniz
Emilyhannah Ltd

Colombiana Lemon Weatherproof Hammock

Emilyhannah Ltd

Sevdiklerinizin balkon keyfi yapmalarına katkı sağlamak istiyorsanız resimde yer alan hamağın benzerini hediye edebilirsiniz. Özel tasarımı ve askılıkları ile birlikte satılan hamaklar balkon ve terası olan evlerde oldukça işe yarar bir eşya olacaktır. Özellikle keyif yapmayı seven akraba ve dostlarınız varsa ideal bir ev hediyesi olacaktır. Takım olarak satılan bu hamaklar aynı zamanda istenilen renk ve desenlerde tedarik edilebilir.

Okuma lambaları

Vida XL – IT

EGLO Tarbes 94197 Lampada da tavolo color rame

Vida XL - IT

 Ev hediyesi veya özel gün hediyesi olan okuma lambaları sevdiklerinizin veya yeni bir ev almış olan arkadaşınızın okuma köşesi için ideal bir hediye olacaktır. Okuma lambaları çok farklı tasarımlara sahip olması ve uygun maliyetlere satılması ile de cezbedicidir. Bir okuma lambası hediye edecekseniz özel tasarım yaptırabilir veya mevcut tasarımlardan birini tercih edebilirsiniz.

Gece lambaları

Shinnosuke Iguchi

Multi Color Night Light LED, SUNNIOR silicone portatile cambiante sveglia del fungo Nursery lampada di notte con telecomando a colori, Romantico Dim lampada di umore,, BPA-Free

Shinnosuke Iguchi

Yatak odası veya çocuk odası gibi yaşam alanlarında kullanılan gece lambaları evin istenilen aydınlıkta olmasını sağlar.  Bu gece lambalarının çok renkli versiyonları ise oldukça ideal birer ev hediyesi modelidir. Yeni bir ev almış arkadaşınıza çok renkli ve uzaktan kumanda ile kumanda edilebilen bir  hediye vermek isterseniz bu gece lambaları hem ideal birer hediye hem de işlevsel birer aydınlatma aracı olarak size yardımcı olacaktır.

Bu ev hediyeleri arasında siz hangilerini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!