Ev hediyesi ne olabilir? 41 fikir

Aydin Sanli Aydin Sanli
Vivense 2, Name Design Studio Name Design Studio Oturma OdasıKanepe & Koltuklar
Loading admin actions …

Sevdiklerinize hediyeler almak istediğinizde sayısız alternatife sahipsiniz. Eğer yeni bir eve taşınmış bir arkadaşınıza veya yeni bir ev almış bir dostunuza ev hediyesi almak istiyorsanız çok şık ve hediye verdiğiniz kişiyi mutlu edecek bir hediye seçmelisiniz. Ev hediyesi ne alınır diye düşünüyorsanız duvarlar için özel süsler, aksesuarlar tercih edebilir, geleneksel ve modern ev hediyesi fikirlerinden birini tercih edebilirsiniz. Duvar dekorasyonlarında yer alacak yeni ev hediyesi için çiniler, ip örgü süsler tercih edebilir veya bir tablo düşünebilirsiniz. Yeni ev hediyesi olarak arkadaşlarınıza mobilya aksesuarlar çeşitlerinden birini hediye edebilir ve ihtiyaçlarından birini giderebilirsiniz. Arkadaşlarınıza alacağınız yeni ev hediyesi size karşı bakış açısını değiştirecek, sizi daha çok sevmelerini sağlayacaktır.

Bizde adettir. Yeni ev alanın evine ev kutlamaya gidilir ve gidilirken de bir hediye götürülür. Bugünlerde her yerde toplu konutlar yükseliyor. Birbirinden farklı projelerde çok çeşitli daireler ve müstakil villalar inşa ediliyor. Öyle olunca da çevremizdeki yeni ev sahipleri artıyor. İşte tam da burada çok önemli bir doru devreye giriyor. Ev kutlamaya giderken ne hediye almalı? Hepimizin sıkça sorduğu bu soruya cevap olacak bir yazı hazırlamaya karar verdim.

Hediye düşünürken insanın aklına ya hiçbir şey gelmiyor ya da akla gelen şeyler çok bilindik şeyler oluyor. Oysa biraz araştırarak özgün bir hediye bulunabilir. Tabii ki özgünlük tek kriter değil. Hepimiz biliriz ki çevremizdeki insanlardan aldığımız işlevsiz hediyeler bir süre sonra vitrinlerde ekstra toz tutmaktan, ortalıkta kalabalık etmekten başka bir işe yaramazlar. Bu yüzden hem sıra dışı hem de işe yarayacak bir hediye almak önemli.

Bu iki kriteri temel alıp, farklı bütçeleri ve ev hediyesi alacağımız kişinin yakınlık derecesini ve tarzını da hesaba katıp farklı hediye fikirleri derledim. Bu 41 hediye fikriyle eşinizin dostunuzun yeni evine güle güle oturun ziyaretine gittiğinizde 41 kere maşallah demeyi de ihmal etmeyin.

Renkli hayvan figürleri

Ev hediyesi olarak renkli biblolar düşünebilirsiniz. Hayvan figürleri veya ağaç figürleri tercih ederek sevdiklerinizin evinde yer edinebilir ve onları mutlu edebilirsiniz.

Küçük biblolar

Sevdiklerinize ev hediyesi olarak küçük biblolar verebilirsiniz. Bibloların yanında kitaplar verebilir veya ev yapımı renkli mumlar tercih edebilirsiniz. Mum yapımı oldukça kolay olan aksesuarlardır. Kısa süre de rengarenk mumlar yaparak sevdiklerinize özel bir hediye verebilirsiniz. Mum yapımı hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için '' Kendin yap evde parafinsiz mum yapımı '' yazımızı okuyabilirsiniz.

Geleneksel ve modern bir arada

Hem modern hem de geleneksel unsurların bir araya geldiği bir hediye fikri olarak tasarım halı ve kilimler değerlendirilebilir. Anadolu kültürünü yansıtan kilimlerde bulunan nar figürü tüm Orta doğu'da bolluk ve bereketin sembolü. Ev kutlama hediyesi olmak için çok uygun bir sembol gibi görünüyor.

İbrikli lamba

Ürünlerimiz, Atölye Lamp Atölye Lamp Oturma OdasıIşıklandırma
Atölye Lamp

Ürünlerimiz

Atölye Lamp

Özellikle turistik bölgelerde çok karşılaştığımız bir örnek cam mozaik lambalar ama burada özgün bir model var. Antika görünümlü bakır ibriğin gövdesi lamba olarak tasarlanınca insanın aklı ister istemez birkaç yüzyıl gerilere gidiyor.

Gerçek bir sanat eseri

Yeni ev sahibimiz bir sanatsever, hediye bütçesi de yüksekse bir sanat eseri düşünülebilir. Eserlerinde Antik Yunan Şehri Milet'i ana motif olarak işleyen sanatçı bu eserde kübik bir esintiyle işin içine çini sanatını da katmış ve ilgi çekici bir perspektif yaratmış. Geniş bir hole çok yakışacağı kesin.

Her şey doğal olsun

Harch Pizza Board and Quirky Cutter, Harch Wood Couture Harch Wood Couture MutfakMutfak Malzemeleri
Harch Wood Couture

Harch Pizza Board and Quirky Cutter

Harch Wood Couture

Pizza sever bir ev sahibine pizza tahtası götürülebilir ama ev sahibimiz organik beslenmeye özen gösteriyor, plastik ve metallerden uzak duruyorsa, pizza bıçağı da ahşaptan seçilse fena olmaz. 

Şatafat sever ev sahibine

Ev sahibi biraz şatafatlı şeyler seviyorsa, ona götürülecek hediye bir avize olabilir. Bu avize içerdiği pastel renklerle de sıcak bir hediye olur gibi görünüyor.

Orijinal Uşak kilimi

Peki ya her motifinde Anadolu kadınının sevinci, hüznü, gözyaşı, sevdası olan kök boya bir kilim de iyi bir hediye olmaz mı?

Tasarım nevresimler

Vayu Mandala Duvet Cover THE KAIROS Yatak OdasıTekstil Ürünleri Pamuklu
THE KAIROS

Vayu Mandala Duvet Cover

THE KAIROS

Hediye olarak nevresim takımı çok tercih edilen bir seçenek. Ancak piyasadaki nevresim takımı desenlerinin hepsi birbirine benziyor. Nevresim takımı her yerde bulunabilen çiçekli böcekli yahut geometrik şekilli nevresim takımlarından olmazsa iyi bir hediye olabilir.

Organik severlere

p a c h a m a m a MARBELLA Zeycan Çetin Pacha Mama MutfakMutfak Malzemeleri Masif Ahşap Ahşap rengi mutfak aletleri,doğrama tahtası,servis tahtası,peynir tahtası,ev hediyesi,anneler günü,mutfak dekorasyonu,ev eşyası,wooden board,chopping board,cheese board,solid wood
Zeycan Çetin Pacha Mama

p a c h a m a m a MARBELLA

Zeycan Çetin Pacha Mama

Bu kesme tahtası da doğal beslenmek isteyen ev sahiplerine iyi bir hediye olur. Ahşaba koruma ve daha güzel görünüm için limon yağı uygulandığını da belirtelim. 

Ayakkabı giyerken eğilmesinler

Ev kutlamaya gittiniz. Peki giderken veya geri dönüşte ayakkabılarınızı nasıl giyeceksiniz? Ev sahibinin holünde bir tabure yoksa tabii ki ayakta dikilirken eğilerek. Bel sağlığı önemli. Bu hediye çok makbule geçebilir.

Bahçeli ev sahiplerine hediye

POL 91 Şömine + Mangal Polin Garden BahçeOcak & Barbekü bahçe şöminesi,bahçe şömineleri,mangal,barbekü,bahçe ürünleri,dekoratif bahçe ürünleri,',bahçe şömineleri,mangal,barbekü,bahçe ürünleri,dekoratif bahçe ürünleri,'
Polin Garden

POL 91 Şömine + Mangal

Polin Garden

Evin bir bahçesi varsa hem dekoratif bir bahçe şöminesi hem de bir barbekü götürmek iyi bir fikir olabilir. Ev sahibi ızgara yiyecekleri seviyorsa böyle bir hediyeyi çok sevecektir.

Hoş geldiniz

Ev kutlamaya gittiğinizde kolonya ve şeker ikram edilirse, işte o anda hediyenizi verebilirsiniz. Şekerler şık ve yeni bir şekerlikte sunulabilir.

Çocukların kalbini fethedin

Plastik oyun havuzu Ak Ticaret Çocuk OdasıOyuncaklar Plastik Turkuaz plastik havuz,plastik oyun havuzu,plastik oyun parkaı
Ak Ticaret

Plastik oyun havuzu

Ak Ticaret

Bütçeniz biraz yüksekse evin afacanlarını mutlu edebilirsiniz. Geniş bir çocuk odasına sığacak bu top havuzu çocuklar için eğlence vaat eden bir hediye.

İster saksı ister mumluk

Ağaç kütüklerinden ister saksı ister mumluk olarak kullanılabilecek bu dekoratif üçlü de ilgi çekecek bir hediye.

Hediye size de yarasın

3 Kişilik Bahçe Salıncağı ERİNÖZ OUTDOOR FURNITURE BahçeSalıncak & Oyuncaklar
ERİNÖZ OUTDOOR FURNITURE

3 Kişilik Bahçe Salıncağı

ERİNÖZ OUTDOOR FURNITURE

Bahçeli bir eve ev kutlamaya giderken alınabilecek hediyelerden bir tanesi de bir salıncak. Ayrıca ev sahibi yakınınızda bu hediye sizin de işinize yarayacak. Yaz mevsimlerinde hediyenizin keyfini siz de sürebilirsiniz.

Tasarım mutfak masası

Sade ve sevimli. Böyle bir tasarım mutfak masası da hediye alternatifleri arasında. Masanın gözleri ve altındaki raf son derece işlevsel. Bu hediye fikrinden esinlenerek kendi hediyenizi kendiniz de yapabilirsiniz.

Tasarım sehpalar

Atria Side Table gliesedesign Oturma OdasıKenar Masa & Tablaları gliese design,atria side table,side table,magazine table,mustafa basaran
gliesedesign

Atria Side Table

gliesedesign

Böyle hafif ve şık bir sehpa da ev sahiplerini sevindirecek bir hediye olabilir. Yükte hafif bir hediye olacağı kesin. 

Tasarım lambalar

Farklı çiçek desenlerinden ilham alınarak tasarlanan lambalar hem askılı hem de masa lambası olarak kullanılabiliyor. Özellikle evin hanımını çok sevindirecek bir hediyeye benziyor.

İster balkona ister bahçeye

Armutta oturmak çok rahattır. Armudun dış kaplaması rengarenk ve canlı olursa bulunduğu ortama da canlılık katar. İşte böyle bir armut genç ev sahiplerinin çok seveceği bir hediye olabilir. 

Big ben saat

Farklı tasarımlarda duvar saatleri de iyi bir hediye alternatifi. Bu örnekte Londra'daki ünlü Big Ben var. Bu şekilde çok çeşitli saat tasarımlarını bulabilir hediyenizle far yaratabilirsimiz.

Puf

Rengarenk, tasarım eseri, göz alıcı bir puf hediye ederek eve gelen misafirle isminizin anılmasını sağlayabilirsiniz.

Tasarım işi ve hafif

Tasarım işi bir sandalye de tercih edilebilecek hediyeler arasında.

Minyatür bahçeler

Kişiye Özel Minyatür Bahçe, MyHobbyMarket & Peri Bahçem MyHobbyMarket & Peri Bahçem İç Dekorasyon
MyHobbyMarket & Peri Bahçem

Kişiye Özel Minyatür Bahçe

MyHobbyMarket & Peri Bahçem

Revaçta bir hediye de çeşit çeşit tema içeren minyatür bahçeler. Balık tutmaya meraklı bir ev sahibi beyefendiyi de, çiçekleri seven bir hanımefendiyi de mutlu edecek bir hediye.

Tasarım işi fiskos

gem muizhauz Ev İçiAksesuarlar & Dekorasyon

Fiskos masasında bir fark yaratmak istemez misiniz? Makara görünümündeki bu tasarım işi sehpayla akılda kalacak bir hediye verebilirsiniz.

Tarifler tahtada

Demlik Karatahta Pıneapple Inc. İç Dekorasyon
Pıneapple Inc.

Demlik Karatahta

Pıneapple Inc.

Evin hanımefendisine kolaylık sağlayacak, aynı zamanda mutfağın havasını değiştirecek bir hediye. 

Kitap rafı

Ahşap Kitap Dayanakları / Wooden Bookends Gökmen Ahşap Oyuncak ve Tasarım Oturma OdasıAksesuarlar & Dekorasyon
Gökmen Ahşap Oyuncak ve Tasarım

Ahşap Kitap Dayanakları / Wooden Bookends

Gökmen Ahşap Oyuncak ve Tasarım

Büyüklere nasıl oyuncaklar tasarlayabiliriz fikriyle ortaya çıkan firma kitap sever yetişkinler için estetik bir hediyelik tasarlamış.

Timsah gözyaşları

Patte De Verre, Camkanatlar Camkanatlar SanatSanat Eserleri
Camkanatlar

Patte De Verre

Camkanatlar

Ev sahibi sıra dışı, hatta biraz çılgınsa, evin bahçesinde veya geniş holünde misafirleri bir timsahla karşılamak isteyebilir. Böyle bir ev sahibinin bir cam sanatı örneği olan bu timsahı hediye edebilirsiniz.

Nereye koymuştum?

Maymunlu Kutu Pıneapple Inc. Ev İçiAksesuarlar & Dekorasyon
Pıneapple Inc.

Maymunlu Kutu

Pıneapple Inc.

Hepimiz her an ufak tefek parçaları nereye koyduğumuzu unuturuz. Ev sahibimiz unutkan biriyse tasarım işe böyle bir kutu onun için bulunmaz bir hediye olacaktır.

Tasarım kırlentler

Animal instinct pillow series, Carbon Dreams by Gül Arı Carbon Dreams by Gül Arı Ev İçiTekstil Ürünleri
Carbon Dreams by Gül Arı

Animal instinct pillow series

Carbon Dreams by Gül Arı

Kırlentlerle oturma odalarının havası değişebilir. Modern ve tasarım işi kırlentler özellikle genç ev sahiplerinin çok seveceği bir hediye seçeneği olabilir. Tabii bunun için koltuk takımının rengini öğrenmekte fayda var.

TV ünitesi

X TV BIRIMI homify Ev İçiAksesuarlar & Dekorasyon
homify

X TV BIRIMI

homify

Böyle bir hediye daha eve yerleşilmeden haber verilmeli. TV üniteniz benden diyerek modern bir TV ünitesi hediye edebilirsiniz. Tabii önceden göstermenizde fayda var. Zira diğer mobilyalarla uyumsuz bir parça olmamalı.

Parçalı tuval tablolar

Semazenler Kanvas Tablo trend duvar sticker Oturma OdasıAksesuarlar & Dekorasyon
trend duvar sticker

Semazenler Kanvas Tablo

trend duvar sticker

Parçalı tuval tablolar da çok tercih edilen bir hediye çeşidi. Ancak bu hediyede çok sayıda desen seçeneğiniz var. Sema dönen semazenler tablosu hediye ederek yeni evin salonuna manevi bir hava katabilirsiniz.

Geleneksel

Çini en temel geleneksel el sanatlarımızdan biri. Farklı işlevlerdeki eşyalarda rastladığımız çinilere dekoratif amaçlı karo şeklinde de rastlıyoruz. Geleneksel tarzı seven ev sahiplerinin çok seveceği bir hediye olabilir.

Mum sevenlere

NYKS, NYKS NYKS
NYKS

NYKS

NYKS

Mum tutkunu ev sahiplerine, kokusu, yapısı, malzemesi ve kabıyla bir konsept ürünü olan bir mum seti hediye edilebilir. Afyon mermerinden veya Diyarbakır bakırından kaplarda sunulan, Anadolu'nun en büyük zenginliklerinden doğal zeytinyağları, Anadolu coğrafyasının türlü çiçeklerinden elde edilen doğal yağlarla yapılan mum setlerini hediye alternatifi olarak değerlendirebilirsiniz.

Doğal ayna ve etajer

Uslu Yoney, USLU YÖNEY USLU YÖNEY İç Dekorasyon
USLU YÖNEY

Uslu Yoney

USLU YÖNEY

Ahşap sever ev sahiplerine doğal, ham görünümlü ve simetrik olarak şekillendirilmemiş bir ayna ve etajer seti de güzel bir hediye olabilir.

Mahallenin çocuklarının sevgilisi olun

Ahşap oyun Parkı, Özçınar Tasarım Özçınar Tasarım Modern Bahçe
Özçınar Tasarım

Ahşap oyun Parkı

Özçınar Tasarım

Kutlamaya gideceğiniz bir evin genişçe bir bahçesi varsa, işi biraz büyütüp böyle bir oyuncak hediye edebilirsiniz. Böylece sadece evin çocuklarının değil, civardaki tüm çocukların da sevgilisi olabilirsiniz.

Cam mozaik

Cam Mozaik Çalışması Mozaik Sanat Evi Ev İçiAksesuarlar & Dekorasyon
Mozaik Sanat Evi

Cam Mozaik Çalışması

Mozaik Sanat Evi

Bir sanat eseri düşünüyorsanız bu cam mozaik bir tablo olabilir. Böyle bir hediyenin çok sevileceğine hiç şüphe yok.

Minyatür bahçe

MİNYATÜR BAHÇE (XL2), PASPASIN BAHÇELERİ PASPASIN BAHÇELERİ Balkon, Veranda & TerasBitki & Çiçekler
PASPASIN BAHÇELERİ

MİNYATÜR BAHÇE (XL2)

PASPASIN BAHÇELERİ

Minyatür bahçe içeren saksıların popüler olduğunu söylemiştik İşte bu da bir başka minyatür bahçe örneği. İyi bir hediye olacaktır.

Allah korusun

Bu sanat eserinde Allah'ın isimlerinden olan Hafız rölyef üzerine çalışılmış ve türküaz sırla renklendirilmiş. Hafız hıfz eden, koruyan anlamındadır ve yeni bir ev için anlamlı bir hediye olabilir.

Kahve takımı

​Sufi İstanbul - Crackle, Olimpos Seramik Olimpos Seramik MutfakYemek Takımı & Bardaklar
Olimpos Seramik

​Sufi İstanbul – Crackle

Olimpos Seramik

El çizimi bir kahve seti de kadınları çok sevindirecek bir hediye olarak düşünülebilir.

Beton saksı

Kar Tanesi Betonica İç Dekorasyon
Betonica

Kar Tanesi

Betonica

Beton insanda soğuk bir çağrışım yapıyor ve hediyeyle bağdaştırmak da mümkün olmuyor. Ama beton malzemeden elle boyanmış böyle bir saksı bu ön yargının yıkılmasını sağlayıp betondan da hediye olabileceğini ispatlıyor.

El dokuma halılar

Bütçeniz epeyce yüksekse ve ev sahibi sizin için çok kıymetliyse Anadolu kültürünün ilmek ilmek işlendiği el dokuma bir Uşak, Demirci, Bünyan veya Isparta halısı hediye edebilirsiniz.

Antik bir bahçe

ANTİK SAKSILAR PERA BOTANİK BahçeSaksı & Vazolar
PERA BOTANİK

ANTİK SAKSILAR

PERA BOTANİK

Bahçeli evlere hediye olarak alınabilecek ilginç bir seçenek de antik görünümlü küpler. Bu hediyeyle evin bahçesi müze bahçesi gibi görünebilir.

Daha fazla hediye fikri için lütfen buraya tıklayarak çok okunan bir başka yazımıza göz atın.

Bu ev hediyesi alternatifleri size de fikir verdi mi?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!