abelia peyzaj – abelia 2016:  tarz Bahçe

Bahçe duvarı yapımı ve modelleri: 10 örnek fotoğraf

umit atdağ umit atdağ

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Bir evin bahçeye sahip olması o evde yaşayanların çok şanslı olduğunun göstergesidir. Betonarme modern hapishanelerin yaygınlaşmış olması, yeşilin ve doğanın artık  çok az kalmış olması bahçeli evlerin sahiplerinin ve sakinlerinin ne kadar şanslı olduğunu gözler önüne seriyor. Bir evin bahçesi kadar bahçe dizaynı da çok önemlidir.Bahçelerin  dört mevsim yaşayan bahçeler olması hem evin değerini artıracak hem de evde yaşayanların bahçe keyfini yıl boyunca çıkarmasını sağlayacaktır. Bahçe peyzajı projesinde yer almayan ancak bahçenin tamamlayıcı unsuru olan bahçe duvarları evin mimari yapısı ile uyumlu tasarımlara sahip olmalıdır.  Mimari tasarımın bir parçası olan bahçe duvarları için taş, yığma beton, ahşap, metal, plastik gibi farklı malzemeleri kullanabilir, bu malzemeleri birbirleri ile kombine ederek oldukça çekici ve evinizi şık gösterecek bahçe duvarlarına sahip olabilirsiniz. Bahçe duvarı yapımı ustalık ve uzmanlık gerektiren bir iş disiplinidir. Bahçe duvarı tasarımından uygulanma aşamasına kadar  zorlu bir süreç olduğu için her aşama titiz bir şekilde hayata geçirilmeli, her adım azami özen ile atılmalıdır. Klasik tarz bahçe duvarları tasarımları tercih ederek standart bahçelere sahip olabileceğiniz gibi tarzınızı ön plana çıkaran, modern bahçe duvarı tasarımları da tercih edebilirsiniz. Bahçe duvarı modelleri ve yapımı konusunda bilgi sahibi değilseniz homify bahçe tasarımları sayfasını ziyaret ederek onlarca farklı bahçe duvarı modeli hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bahçe duvarı yapımı için konusunda uzman peyzaj  firmaları ile irtibata geçebilir, deneyim ve tecrübesi olan ustalar ile çalışabilirsiniz. Bahçenizin çekiciliğini artırmak, bahçe içinde yapmak istediğiniz dekorasyonu tam anlamı ile hayta geçirmek ve bahçenizin kusursuz bir bahçe olarak evinize değer katmasını sağlamak adına bahçe duvarı yapımında uzman kişiler tercih etmelisiniz. bahçe duvarı yapımı konusunda uzman kişiler tercih edebileceğiniz gibi el becerilerinizi gözler önüne sererek kendi bahçe duvarınızı da inşa edebilirsiniz. Eğer sadece taş  kullanarak bir bahçe duvarı inşa edecekseniz taş çeşitleri hakkında araştırma yapmalı ve bahçe duvarı için en ideal taş modelini bulmalısınız. Eğer bahçe duvarını beton temel ve demir korkuluklardan yapacaksanız metal birleştirme tekniklerini öğrenmeli veya bu konuda uzman olan ustalardan yardım almalısınız. Bahçe duvarı modelleri içinde ne fazla tercih edilen ve en kolay yöntemler ile hayata geçirilen ahşap bahçe duvarları hem doğal bir bahçe tasarımını pekiştiren hem de kısa süre de ekonomik bahçe duvarları yapmanızı sağlayacaktır. Ahşap bahçe duvarlarını yalın ahşap duvarlar veya  metal, beton gibi diğer malzemeler ile birlikte olacak şekilde tercih edebilirsiniz.  Yalın ahşap duvarlar doğallığın zirve yaptığı bir bahçe peyzajı yapmanıza da yardımcı olacaktır.

Bahçe duvarı modelleri ve bahçe duvarı yapım teknikleri hakkında ne kadar bilgi sahibi olursanız olun deneyiminiz yoksa dilediğiniz gibi bir bahçe duvarı inşa edemezsiniz. Eğer bahçe duvarınızda  birden fazla malzeme kullanacaksanız mutlaka malzemeleri birleştirme tekniklerini dikkatli bir şekilde kullanmalısınız.Bahçe duvarı modelleri ile bahçe peyzajı bir bütünün parçası olmalı, bahçenin estetik açıdan eksiksiz olmasın katkı sunmalıdır.Bahçenin geometrisine uygun olacak bir bahçe duvarı modeli aynı amanda bahçenizin  eviniz ile uyumlu olmasını sağlar. Evinizin dış cephe görseli ile uyumlu bir bahçe duvarı inşa ettiğinizde hem bahçenizin görselliğini ön plana çıkaracaksınız hem de evinizin uzantıları olan bahçe duvarı ile  arazinizi pekiştirmiş olursunuz. Bahçe duvarı inşa ederken kullanabileceğiniz yöntemleri de çok dikkatli bir şekilde seçmelisiniz. Birleştirme teknikleri arasında yer alan  geçici ve kalıcı birleştirme yöntemleri ile bahçe duvarını aşama aşama hayata geçirebilirsiniz. Yüksek bir bahçe duvarı inşa edecekseniz temeli sağlam olan bir tasarım tercih etmeli, gerekli inşaat malzemelerini yeterli miktarlarda kullanmalısınız.  Eğer sadece metal malzeme kullanarak bir bahçe duvarı inşa edecekseniz metal korkulukların yere sağlam oturmasını sağlayacak beton babaları dikkatli bir şekilde yerleştirmeli, metal korkulukları bu beton babalara doğru teknikler ile oturtmalısınız. Doğru bir bahçe duvarı tasarımı ile şık ve kusursuz bir bahçe duvarı inşa etmek için homify bahçe duvarı modelleri sayfasında yer alan ve her türlü malzemenin kullanıldığı  bahçe duvarı modellerini titizlikle incelemeli, uygulama tekniklerini yakından inceleyerek mükemmel bir bahçe duvarına sahip olmalısınız.

Taş kaplama bahçe duvarları

Bahçe duvarı tasarımı tercihe derken farklı malzemelerin kullanıldığı bir tasarım tercih edebilirsiniz. Metal korkulukların yer aldığı bir bahçe duvarı yapmak için  betonarme temeller  kullanmalı,  betonarme temeli şık gösterecek tuğla deseni görünümünde  taş kaplama malzemesi ile kaplamalısınız. Bu yöntemler sonucunda resimdeki gibi görsel anlamda kusursuz bir bahçe duvarına sahip olabilirsiniz.

Kompozit malzemeler ile yapılan bahçe duvarları

Teknik Metal Ferforje – Ferforje Bahçe Kapıları:  tarz Bahçe
Teknik Metal Ferforje

Ferforje Bahçe Kapıları

Teknik Metal Ferforje

Bahçe duvarı malzemeleri olarak birden fazla malzeme kullanabilirsiniz. Beton zemin üzerine doğru tasarımlara sahip şık metal korkuluklar ve bu korkulukların yanına kompozit malzemeler ekleyerek resimdeki gibi görsel bir bahçe duvarına sahip olabilirsiniz. Bu bahçe duvarı aynı zamanda  iç bahçenin görünümünü de azaltacaktır. Her yönü ile size avantaj sağlayan bu bahçe duvarı modeli betonarme bahçe duvarı modeline göre oldukça ekonomiktir.

Yüksek duvarlar

Bahçe duvarı inşası için önceden bir tasarım mutlaka yapılmalıdır. Yüksek ölçülere sahip bahçe duvarı uygulamaları üzerine metal korkuluklar yerleştirebilir veya bu tasarım yerine  sadece yüksek duvar tercih edebilirsiniz.  Yüksek betonarme babalar arasına  tığla veya ytong duvarlar örerek hem kısa sürede bitecek hem de ekonomik bütçelere tamamlanacak bir bahçe duvarına sahip olabilirsiniz.

Ahşap duvarlar

Mimari 3D Render  – Villa Bahçe ve Peyzaj Düzenlemesi:  tarz Bahçe
Mimari 3D Render

Villa Bahçe ve Peyzaj Düzenlemesi

Mimari 3D Render

Ahşap kolay şekillendirilebilir bir malzeme olduğu için her alanda kolay bir şekilde kullanılabilir. Sadece ahşap kullanarak bir bahçe duvarı inşa edebilir veya beton zemin üzerine bir bahçe duvarı örerek  estetik olarak herkesin büyüleneceği bir bahçe duvarına sahip olacağınız gibi kısa süre de inşa edeceğiniz bahçe duvarı ile ekonomik bir duvar inşa etmiş olursunuz. Ahşap bahçe duvarı aynı zamanda bahçenizin daha doğal olmasını sağlayacaktır.

Cam duvarlar

Metal, ahşap gibi malzemelerin yanında ahşap malzemeler de bahçe duvarları için oldukça ideal malzemelerdir.  Metal korkuluklar gibi beton zemin üzerine veya yarım boy beton bahçe duvarı üzerine yerleştirerek inşa edeceğiniz cam bahçe duvarı ile bahçenin şeffaflığını artıracak,  estetik ve zarif bir bahçe duvarına sahip olacaksınız. Cam malzemeler her zaman estetik bir görünüme sahip olduğu için bahçe duvarı olarak da hem etkileyici hem de dekoratif bir duvar ortaya çıkacaktır. Gece karanlığında herkesi etkileyen bir bahçe duvarı için cam bahçe duvarı modelini tercih edebilirsiniz.

Taş duvarlar

AYTÜL TEMİZ LANDSCAPE DESIGN – EMAAR TOSKANA VADİSİ VİLLA PEYZAJ PROJE // EMAAR TUSCANY VALLEY VILLA LANDSCAPE PROJECT:  tarz Bahçe
AYTÜL TEMİZ LANDSCAPE DESIGN

EMAAR TOSKANA VADİSİ VİLLA PEYZAJ PROJE // EMAAR TUSCANY VALLEY VILLA LANDSCAPE PROJECT

AYTÜL TEMİZ LANDSCAPE DESIGN

Geçmişten günümüze  kadar en fazla kullanılan duvar modeli olan taş duvar modeli taş evlerde olduğu kadar bahçe duvarı olarak da oldukça estetik bahçelere sahip olmanızı sağlayacaktır. Taş seçimini dikkatli bir şekilde yaptığınızda ve doğru bir tasarım ile yeterli yüksekliğe sahip taş duvar çekiciliği ve göz kamaştıran görselliği ile herkesin beğenisini kazanacaktır. Görsel bir tasarıma sahip taş duvarları zeminden aydınlata sistemi ile aydınlattığınız da gece karanlığında oldukça zarif görünen ve bahçenin zarafetini artıran modern bir bahçe duvarı haline gelecektir.

Tuğla duvarlar

Dekoratif Tuğla – Dekoratif Tuğla Duvar Kaplama Modelleri:  tarz Bahçe
Dekoratif Tuğla

Dekoratif Tuğla Duvar Kaplama Modelleri

Dekoratif Tuğla

Evinizin dış cephesi kadar görsel, evinizin dış cephesi kadar çekici bir bahçe duvarı için tuğla duvar tercih edebilir veya tuğla duvar görseline sahip bir kaplama yapabilirsiniz. Tuğlanın doğal bir çekiciliğe sahip olması her zaman etkileyici tasarımların ortaya çıkmasını sağladığı içi bahçe duvarı modeli olarak da tercih edebilir ve bahçenizin mükemmel bir görsele sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Dekoratif tasarımlar

abelia peyzaj – abelia 2016:  tarz Bahçe
abelia peyzaj

abelia 2016

abelia peyzaj

Beton, taş ve ahşap malzemelerini bir arada kullanmak istiyorsanız dekoratif tasarımlar yapmalı ve evinizin görselliğini artırmalısınız.  Eğer evinizin bahçesinde kot farkı varsa resimdeki gibi şık tasarımlar ile hem kot farklarını ortadan kaldırıp kamufle edebilirsiniz hem de dekoratif tasarımlar ile bahçenizin estetik duvarlara sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Kot farkının olduğu arazilerde bahçe duvarları kot farkını ortadan kaldıran, aşama aşama farklı yüksekliklere sahip duvarlar ile evi çevreleyen bir model  inşa edebilirsiniz. Bahçenizi koruyan ve bahçe peyzajının bir parçası olan bahçe duvarını kaplama malzemeleri ile kaplayabilir veya  boyama yöntemi ile renklendirebilirsiniz.

Metal korkuluklar

abelia peyzaj – abelia 2016:  tarz Bahçe
abelia peyzaj

abelia 2016

abelia peyzaj

Bahçe duvarı olarak metal korkuluklar kullanabilir, bahçe peyzajını ve bahçe içindeki bitkiler ile bilikte çiçekleri  sergileyebilirsiniz.  Metal korkulukların tasarımlarını dekoratif tasarımlar şeklinde kullanarak  hem dekoratif bir bahçe duvarı yapabilirsiniz hem de  çok uzun ömürlü bir bahçe duvarı ile bahçenizin sergilenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Mermer kaplama duvarlar

Bahçe duvarı olarak hangi modeli tercihe derseniz edin temel olarak betonarme temel kullanırsınız. Betonarme temel tercih ederken betonarme temelin estetik ve dekoratif bir görünüme sahip olması için taş kaplama veya mermer kaplama tercih etmeli, resimdeki gibi estetik görünen ve  metal çerçeve korkuluklar ile çok şık görünen bir bahçe duvarı modeline sahip olabilirsiniz. 

Bahçe duvarı yapımı ve modelleri konusundaki bu yazıyı siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!