LEDS-C4:  tarz

Farklı tarzlarda lambader modelleri: 10 örnek fotoğraf

umit atdağ umit atdağ

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Ev dizaynı veya dekorasyonu içinde aydınlatma elemanı veya dekorasyon unsuru olarak yer alan lambaderler son yıllarda modern tasarımları ve görsel  duruşları ile daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Modern çalışma odaları, ofis tasarımları, ofis dekorasyonları ve evin salonunda dekoratif bir köşe yapmak için tek başına en ideal mobilya ve aydınlatma elemanı olan lambader aynı zamanda   çok az yer kaplaması ile de size avantaj sağlıyor. Bir avize veya özel led şeritler kadar yer kaplamayan ve tasarımında kullanılan malzemelerin estetik bütünlüğü ile evinize ışıltı katan lambaderler dekorasyon ambiyansını yukarılara çıkaracağı gibi evinizin  özel bir eşyaya da sahip olmasını sağlayacaktır. Lambader  tercih  etmeden önce bilmeniz gereken bazı noktalar vardır.Her lambader modeli dekorasyon içinde şık ve zarif durmayacağı gibi dekorasyonun genel görüntüsünü de kötü gösterebilir. Bu nedenle lambader seçmeden önce mutlaka oda içindeki yerini belirlemiş olmalı ve diğer mobilyaların malzemeleri ile uyumlu malzemelere sahip bütünlük oluşturan bir tasarım tercih etmelisiniz. Lambader modelleri her yıl bir önceki yıla göre farklı tasarımlara sahip olacak şekilde tasarlanır ve trend modeller halinde kullanıcılara sunulur. Bu tasarımlar dışında ihtiyaçlarınıza ve kullanım amacınıza göre  farkı lambader modelleri tasarlayabilir veya tasarlattırabilirsiniz. Farklı modelleri tercih etmek her zaman farklı tarafınızı ortaya koyacak ve evinizin farklı bir dekorasyona sahip olmasına katkı sağlayacaktır.

Lambader: modern mimarilerin vazgeçilmez bir mobilyası haline gelmiştir. Mimari tasarım yapan her mimar artık ev içinde bir veya daha fazla lambader modeli tercih etmektedir. Lambader tercih edilirken öncelikle  yerleştirileceği alan içinde kullanılan renklere özen gösterilmeli ve analiz edilmelidir. Lamabder modelini koyacağınız alanın yeterli ışığa sahip olmadığını da analiz etmeli ve aydınlatma çemberini bu analiz sonucuna göre belirlemelisiniz.  Lambader modellerigenel olarak salon içinde oturma grupları arasında ve ofis dekorasyonlarında masa kenarına yerleştirilen bir eşya olduğundan hem estetik özelliklere sahip hem de aydınlatma çemberi yeterli olan bir model tercih etmek evinizin ideal dekorasyona ve dizayna sahip olmasını sağlayacaktır. Lambader modelleri sadece aydınlatma unsuru olarak kullanılmamaktadır. Hem aydınlatma özelliği hem de dekoratif görseli ile dekorasyonun bir parçası olan lambader seçimi yapılırken ekonomik maliyetlere sahip olması da önemlidir. Yaptığınız dekorasyonun kalitesini ve estetiğini ön plana çıkarak olan lambader için ideal bütçeler belirlenmeli ve tercihler bu bütçelere göre yapılmalıdır.  Ayrıca bütçe hesabı yaparken kullanacağınız aydınlatma apliği ve armatürü de ekonomik sınıftan seçilmeli, elektrik faturalarının çok yüksek gelmesinin önüne geçilmelidir.

Lambader modeli seçmek ve dekorasyon içinde ideal bir yerleşim yaparak göz kamaştırıcı bir salon dekorasyonu veya çalışma ofisi dizaynı yapmak için konusunda uzman kişilerden yardım alabilir veya homify lambader modellerinin yer aldığı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sayfamızda her dekorasyon akımına ve düşüncesine uygun lambader modeli bulabileceğiniz gibi yılın moda trendi olan modelleri ve bu modellerin dekorasyon uygulamalarını da bulabilirsiniz.  Lambader modeli için kullanılan ahşap, metal ve taş malzemeleri dekoratif kullanımları ile evinize ışıltı ve parlaklık kazandıracaktır. Bir evin bir salonun ışıltılı bir dekorasyona sahip olması için parlak yüzeyli taşların yer aldığı lambader modeli tercih etmek oldukça ideal bir tercih olacaktır. evinizin havasını değiştirmek, çalışma ofisinden mükemmel bir ambiyans oluşturarak çalışma ofisini bir yaşam alanı haline getirmek için modern bir lambader modeli seçmeli ve dekorasyonun bir bütün olmasını sağlamalısınız. Tüm tarzlara ve herkesin zevkine uygun olan lambader modelini bulabileceğiniz homify salon ve çalışma ofisi dekorasyonlarını sizler için bir araya getirdik. Birbirinden farklı ve birbirinden ışıltılı lambader modellerini inceleyerek eviniz için en ideal kambader modelini seçebilir veya tarzınıza uygun bir modeli revize ederek salon dekorasyonunun göz kamaştırıcı güzelliğini sergileyebilirsiniz.

Işıltı ve parlaklık

Salon içinde, oturma odasında veya çalışma odasında biraz ışıltı oluşturmak, parlak ve yansıyan yüzeyler ile aydınlığı homojen olarak sağlamak için resimdeki gibi parlak yüzeye sahip metal bir lambader modeli tercih edebilirsiniz.  Ahşap veya metal ayaklara sahip olacak şekilde tasarlayacağınız lambaderin elektrik bağlantılarını da gizleyerek evinizde ışıltılı bir dekorasyon yapabilirsiniz. Beyaz oturma grubu içinde parlak ve ışıltılı bir lambader modeli hayranlık uyandıracak bir güzellik oluşturacaktır.

Az mobilya sade bir tasarım

Salon dekorasyonlarında veya oturma odası dekorasyonlarında az mobilya kullanarak sade bir tasarım yapabilir ve minimalist bir eve sahip olabilirsiniz. Az mobilya kullanarak yapacağınız bir salon dekorasyonunu daha zarif ve daha şık bir salon haline getirmek için  ideal aydınlatma çemberine sahip bir lambader modeli tercih etmelisiniz. İdeal bir lambader  resimdeki gibi salonun sadeliğini ön plana çıkaracağı gibi salon içinde  az sayıda mobilya kullanarak ideal bir dekorasyon yapılmasını, homojen aydınlatma veya istenilen loş aydınlatmanın yapılmasını da sağlayacaktır.

Uyumlu renkler

Paker Mimarlık – GÜÇLÜ EVİ:  tarz Oturma Odası
Paker Mimarlık

GÜÇLÜ EVİ

Paker Mimarlık

Lambader modeli seçmeden önce evin genel dekorasyonunun ve salon içindeki yerel dekorasyonun renkleri analiz edilmeli ve renk tercihi bu renklere göre yapılmalıdır. Salon içinde açık tonların yoğun olarak kullanılması ile yapılmış bir dekorasyon içinde ideal açık tonlara sahip bir lambader tercih edebilir veya ahşap gövdeli ideal ölçülere sahip aydınlatma çemberi ile resimdeki gibi hayranlık uyandıran ve renk bütünlüğü sağlanmış bir salona sahip olabilirsiniz. Renk bütünlüğü dekorasyonun tüm görselliğini ve dekoratif  özelliklerini gözler önüne sereceği gibi ışıltılı bir eve sahip olmanızı da sağlayacaktır.

Çalışma masası modelleri

LEDS-C4:  tarz Çalışma Odası
LEDS-C4

HOOP BALLOONS, Hospitality Lighting

LEDS-C4

Lambader modelleri dekoratif ve modern tasarımları ile genel olarak salon ve oturma odası dekorasyonlarında kullanılsa da çalışma ofislerinde  çalışma lambası olarak da kullanılmaktadır. Bu örnek çalışma odası dekorasyonunu incelediğinizde çalışma masasına özel bir tasarım yapılmış. Çalışma masasında yapılacak bir çalışma için özel olarak masa yüzeyi aydınlatılması yapılacağı gibi çalışma odasının dekorasyonunun da sade olması sağlanabilir. Metal ayak ve aydınlatma gövdesinin yanında ışıltılı yüzeye sahip olması lambaderin çalışma odası içinde mükemmel bir görsel oluşturmasını sağlamış.

Farklı renkler

VERO CONCEPT MİMARLIK – Villa Fenerburnu - Çeşme:  tarz Oturma Odası
VERO CONCEPT MİMARLIK

Villa Fenerburnu – Çeşme

VERO CONCEPT MİMARLIK

Oturma odası içinde bir lambader kullanacaksanız  genel dekorasyon renklerine katkı sunacak farklı renkler de tercih edebilirsiniz.  Hem aydınlatma elemanı hem de görsel bir dekorasyon aksesuarı olarak kullanabileceğiniz bir lambader çok fazla aksesuar kullanmadan bir salon dekorasyonu yapmanıza katkı sağlayacaktır. İsteğinize göre  benzer renkte veya yakın tonlarda bir koltuk veya oturma grubu örtüsü ile dekorasyonunuzu destekleyebilirsiniz.

Ahşap tasarımlar

Onkel Edison:  tarz Çalışma Odası
Onkel Edison

​Stehlampe Pagode im Bauhaus Stil

Onkel Edison

Lambader modeli seçmeden önce evinizin doğallığını pekiştirecek bir tasarım yapabilir veya bu tanıma uyan bir lambader modeli tercih edebilirsiniz.  Ahşap ayaklar üzerine oturtulmuş ideal bir aydınlatma başlığına sahip lambader modeli tercih  edebileceğiniz gibi aydınlatma başlığının  ahşaptan olmasını da sağlayabilirsiniz. İdeal tasarım olarak doğal ahşap ve koyu metal  malzemelerin bir arada kullanıldığı resimdeki lambader modeli modernliği dekoratifliği ve şıklığı ile göz kamaştırıyor.

Katlanabilir özellikler

Goldstein & Co.:  tarz Oturma Odası
Goldstein & Co.

MIDGARD Stehleuchte

Goldstein & Co.

Evinizde bir çalışma odası dekorasyonu veya bir okuma köşesi dekorasyonu yaparken düz lambader modeli tercih edebilir veya katlanabilir lambader modeli tercih ederek bu alanı daha özel bir alan hale getirebilirsiniz. Katlanabilir özelliklere sahip lambader modeli istediğiniz yüksekliğe ayarlayabileceğiniz bir aydınlatma elemanı olacağı gibi dekorasyon içinde istediğiniz gibi kullanabileceğiniz bir aksesuar veya mobilya olarak da kullanılabilir. Tekerlikli ayakları ve ideal renkleri ile evinizde modern bir mobilyaya sahip olmak ve dekorasyonunuzun ışıltısını artırmak için bu modeli de tercih edebilirsiniz.

Modern tasarımlar

DIMISCO:  tarz Oturma Odası
DIMISCO

Lampada da terra con vetro di Murano

DIMISCO

Klasik lambader modeli yerine modern tasarımlar tercih etmelisiniz. Modern bir tasarım yapabilir veya  sayfamızda yer alan modern tasarımlardan birini de tercih edebilirsiniz. Geyik boynuzu tasarımında renkli cam kullanılarak tasarlanmış olan bu lambader modeli koyu renkli ahşap gövdesi ile de göz kamaştırıyor. Modern bir iç dizayn yapacaksanız ve renklerin dansını evinize yansıtacaksanız  bu modern lambader modelini tercih edebilir ve evinizde dekorasyon içinde kullanabilirsiniz.

Basit ve şık tasarımlar

Modern bir lambader yerine resimdeki gibi basit tasarıma sahip ancak göz kamaştırmasının yanında hayranlık uyandıracak derece de güzel olan bu lambader modelini tercih edebilirsiniz. İnce şerit metaller kullanılarak yapılmış aydınlatma gövdesinin yanında yansıtıcı renkli bir lambader modeli salonunun ışıltılı ve dekoratif bir dekorasyona sahip olmasını sağlayacaktır. Basit tasarımı ile ekonomik olan ve bütçenizi sarsmayan bu model size avantaj sağlayacaktır.

Kütük kullanılan tasarımlar

Günümüzün moda trendi olan kütük kullanımı lambaderler içinde geçerlidir. Resimdeki gibi ağaç gövdelerinin kullanılması ile elde edilmiş olan doğal lambader modelleri ile evinizde harikalar yaratabilir, evinizin doğallığını artırabilirsiniz. Ayrıca  cam kullanarak ham lambader gövdesi hem de modern orta masa olarak kullanabileceğiniz fonksiyonel bir mobilyaya da sahip olabilirsiniz.

Bu lambader modelleri arasında siz hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!