Eviniz için en güzel giriş kapısı modelleri | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Eviniz için en güzel giriş kapısı modelleri

umit atdağ umit atdağ
Mikkael Kreis Architects Klasik
Loading admin actions …

Evlerin giriş kapıları; sizin hakkınızda ilk intibanın oluştuğu, eviniz ve sizin hakkınızda fikir edinilmesini sağlayan  ve sizi temsil eden alanlardır. Bu nedenle dekorasyon veya tasarım yapılırken giriş alanı ve giriş kapısına gereken önem gösterilmeli ve dekoratif bir giriş kapısı ortaya çıkarılmalıdır.  Hak edilen  özen gösterilmediğinde dekoratif anlamda kötü görünen ve sizi kötü gösterecek bir giriş kapısına sahip olabilirsiniz. Bu olumsuz durum ile karşı karşıya kalmamak için  giriş kapısı tasarımı yaparken mimari yapıya, bulunduğunu bölgenin kültürel yapısına, kullanılacak olan malzemenin kalitesine  giriş kapısının bulunduğu bahçe, cadde kenarı veya  iç avlu gibi alanların  peyzajına uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. İlk izlenim oluşturan giriş kapılarının kusursuz olması için aynı zamanda doğru tasarımlara sahip olması ve farklı özelliklerdeki malzemelerin doğru kullanılması da çok önemlidir. Cam, metal, ahşap, plastik yüzey kaplama malzemeleri gibi farklı malzemeleri  kullanmalı, evin giriş alanının geri kalanını da kapı tasarımı ve renkleri ile uyumlu olacak şekilde dekore etmelisiniz.  İç mimarlar ve dizayn uzmanları tarafından  tasarlanan kapılar genellikle giriş alanı, hol, kapının açıldığı koridor veya iç mekan alanlarına uyumlu renk ve desenlere sahip tasarımlarda tercih edilir. Özellikle iç mimarlar tarafından çok önemsenen renk uyumu ve bütünlük konuları giriş kapısının ne kadar değerli ve önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Evinizin kartviziti olan giriş kapıları için her detay, her ayrıntı titiz bir şekilde irdelenmelidir. Kapının gövdesi, pervazı, menteşesi, kulpu ve giriş kapıları üzerinde yer alan süs aksesuarları dahil tüm   unsurlar bütünlüğü sağlayacak ve dekorasyona katkı sağlayacak şekilde düşünülmelidir. Homify giriş kapısı modellerinin yer aldığı sayfamızı ziyaret ederek tarzınıza uygun, tüm dekorasyon akımlarını kapsayan ve  yerel  ve kültürel özelliklerin ön planda olduğu giriş kapısı modellerini inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz. Evinizde kullandığınız mobilyaların türünden zemin döşemesine kadar her detayın göz önünde bulundurulduğu yüzlerce kapı modelini incelediğinizde bir giriş kapısının giriş kapısından çok daha fazlası olduğunu göreceksiniz.  Evinizin sizi temsil ettiğini düşündüğünüzde giriş kapısının dekoratif bir duruşunun olması, estetik açıdan mükemmel olması ve gören dostlarınızın beğenisini kazanması sizin adına sevindirici olacaktır.  sizler için bir araya getirdiğimiz ve tasarımları, kültürel özellikleri ile çok farklı olan giriş kapılarını birlikte inceleyelim.

Klasik tasarımlar

Boscolo: modern tarz , Modern
Boscolo

Upper Park, Loughton

Boscolo

Geniş bir giriş alanını zarif bir şekilde kapatmak ve asaletten ödün vermemek için bu giriş kapısını tercih edebilirsiniz. Çift kanatlı ve klasik tasarıma sahip olan bu kapı ayrıca koyu ve mat siyah rengi ile de göz kamaştırıyor. Siyah ana gövdenin üzerine beyaz kapı kulpları zıt renklerin estetik uyumunu ve ana giriş kapısının dekoratif duruşunu kusursuz hale getirmiş. 

Ahşap estetiği

 Ana giriş kapılarıhem evinizi dışarı karşı temsil eden hem de güvenlik anlamında evinizi koruyan bir unsur olduğu için doğru seçimler yapmalısınız. Ahşap kapılar güvenlik anlamında kusursuz olan estetik anlamında da zarafeti ile büyüleyen bir kapı modeli olduğu için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. akşam karanlığında görselliği ile göz kamaştıran ahşap kapılar evinize asalet kazandıracaktır.

Asansör modeli kapılar

Saf gövdeye sahip giriş kapısı modellerini farklı tarzlarda kapılar ile birleştirerek  resimdeki gibi şık ve etkileyici bir kapı modeli çıkarabilirsiniz. Asansör kapı modeli olarak da bilinen bu giriş kapısı cam ile bütünleşmiş dekoratif görünümü ile insanları büyüleyen bir güzelliğe sahip. Metal çerçeve ve kulp giriş kapısına oldukça görkemli bir hava vermiş. Mat renkler giriş kapıları üzerinde oldukça etkileyici duruyor.

Cam giriş kapıları

Evinizin giriş kapısını dış cepheniz gibi ferah ve görsel bir model olarak tercih etmek isterseniz resimdeki gibi cam giriş kapısı modeli tercih edebilirsiniz. Cam hm şeffaf bir malzeme olaması hem de yansıtıcı bir yüzeye sahip olması nedeniyle oldukça estetik bir duruşa sahiptir. Bu estetik duruşunu giriş kapısı üzerine yansıttığında ortaya resimdeki gibi etkileyici bir giriş kapısı ve giriş alanı çıkıyor.

Şeffaf kompozit malzemeler

Eğer evinizin mimarisi iç avlu şeklindeyse ve giriş kapısı iç avlunun içindeyse resimdeki gibi şeffaf kompozit malzemelerden yapılmış sürgülü bir giriş kapısı tasarımı tercih edebilir, evinize daha fazla gün ışığı girmesini sağlayabilirsiniz. Şeffaf malzemelerden yapılan giriş kapıları daha kullanışlı ve daha zarif bir görsele sahip oldukları için hem iç cephe ile hem de dış cephe ile uyum sorunu yaşatmayacaktır.

Metal ve cam birleşimi

Giriş kapısında harikalar yaratmak ve zarafeti ile herkesi büyüleyen bir giriş kapısına sahip olmak istiyorsanız metal ile cam birleşimi giriş kapısı modelleri tercih edebilirsiniz. Metalin zarafetini cam ışıltısı ile birleştirerek evinizin giriş alanını hayranlık uyandıracak bir güzelliğe ve güvenliğe kavuşturabilirsiniz. Duvar birleşim noktalarına özel olarak tasarlanmış metal pervazlar tercih ederek harika bir giriş kapısı tasarımı yapabilirsiniz.

Ahşap bütünlük

Modern Evler homify Modern

Ahşap giriş kapısı tercih ettiğinizde evin giriş alanı ve iç giriş bölümünü de ahşap malzemeler ile destekleyebilir ve ahşap bütünlüğü oluşturabilirsiniz. Örnek resimdeki gibi  dış bahçe ve kapı kanatları ahşap kaplama olacak şekilde bir giriş kapısı modeli tercih ederek hem evinizin doğallığını pekiştirmiş olursunuz hem de giriş kapısı modeli ile dostlarınızın hayran kalacağı bir kartvizite sahip olabilirsiniz.

Yerel kültürler

Ana giriş kapısı olarak yerel kültüre dayalı tasarımları ve motifleri tercih edebilirsiniz. Bu resimde yer alan ve geleneksel Osmanlı mimarisinin bir parçası olan üzeri kubbe şeklinde tasarıma sahip giriş kapısı modeli tercih ederek farkını ve yerel kültürlere olan ilginizi belli edebilirsiniz. ahşap veya metal  özellikli bir kapı modeli tercih ederek hem giriş alanını daha dekoratif bir alan haline getirebilir hem de yerel kültürlere verdiğiniz önemi ön plana çıkararak farkını herkese gösterebilirsiniz.

Tuğla dekoru

Giriş kapısı modelleri arasında seçeceğiniz her hangi bir modelin dış yüzeyini kaplayabilirsiniz.  Özellikle geniş ölçülere sahip olan ve çift kanatlı olma özelliğinde olan giriş kapıları için tuğla dekoru gibi yapışkan özellikli yüzeyler tercih ederek evinizin dış cephesini güzelleştirebilir, mimari açıdan evinizi daha şık ve dekoratif bir ev haline getirebilirsiniz. Ekonomik bir  maliyete sahip olan tuğla dekor yüzeyler evinize farklı bir özellik katacaktır.

Düz gövdeli klasik tasarımlar

Adamson Doors: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Adamson Doors

Adamson Doors

Adamson Doors

Farklı şekillerde giriş kapıları tercih edebileceğiniz gibi düz gövdeli  ahşap giriş kapıları tercih edebilirsiniz. Klasik olma özelliğine sahip olan  bu tasarım rengi ve modeli ile göz kamaştırıyor. evinizin iç mekanları arası ulaşımlar içinde kullanabileceğiniz bu model bir giriş kapısı hem ekonomik bir tercih olacaktır hem de dış cepheden bakan biri için sizin ne kadar özenli bir kişi olduğunuz intibası yaratacaktır.

Geniş metal giriş kapıları

Mimari olarak giriş kapısına geniş bir alan bırakılmış ise  bu alana metal veya ahşap geniş tek kanatlı bir iriş kapısı modeli tercih edebilirsiniz. evinize asalet ve görkem kazandıracak olan bu giriş kapısı aynı zamanda farkınızı da ortaya koyacaktır. Geniş metal yüzeyi resimdeki gibi ışıltılı ve göz alıcı renklere boyadığınız da hem bahçe duvarı hem iç bahçe  alanı göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip olacaktır. Özellikle yarım bahçe duvarının olduğu evlerde bu tip bir giriş kapısı modeli evin ihtişamını daha ön plana çıkaracaktır.

Modern tasarımlar

Akdeniz Pencere & Kapılar homify Akdeniz

Ana giriş kapısı için klasik tasarımlar dışında modern tasarımlar da tercih edebilirsiniz. Modern tasarımlı yarı cam yarı metal özellikli malzemelerden yapılmış bu kapı modeli gibi bir model tercih edebilir veya eviniz ile uyumlu bir kapı tasarımı seçebilirsiniz. Dört basamaklı cam gövde ve cam bölmeleri taşıyan  ana metal gövde  hem renk uyumu sağlamış hem de modern bir tasarımın ışıltılı bir kapı modeline dönüşmesini sağlamış.

Geleneksel kapı modelleri

Giriş kapısı modeli olarak modern tasarımların yanında çok az tercih edilen geleneksel tasarımlı giriş kapıları günümüzde trend modeller halini almıştır. Geçmişe olan özlemi dindiren ve modern yapıların vermediği hazzı yaşatan bu geleneksel kapı modelleri göz alıcı canlı renkler ile renklendirildiğinde ortaya resimdeki gibi göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip giriş kapıları çıkıyor. Özellikle yazlık bölgelerde bir eve sahipseniz bu tip kapı modelleri evinizin daha göz alıcı bir ev olmasını sağlayacaktır.

Dekoratif kapılar

Tüm kapı modellerini tercih edebilir ve dilediğini,z bütçelere kapı tasarımları yaptırabilirsiniz. Seçeceğiniz kapının maliyeti ve tasarımı bir kenarda yer alırken kapının dekoratif bir görünüme sahip olması, gören dostlarınızın beğenmesi çok önemlidir. Dekoratif bir tasarıma sahip olması ve tasarımı daha dekoratif gösterecek renkler ile renklendirilmesi giriş alanlarının bayram havasına sahip olmasını sağlayacaktır.

Bu giriş kapısı modellerinden siz hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!